Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

"Wodna dolina" w Pruchnej koło Skoczowa


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiecie może czy już napuścili wody do tegoż stawu??

Możesz spróbować zapytać. Z moich rozmów z właścicielami odbytymi w październiku wynika, że woda miał zostać napuszczona w kwietniu, ale być może w związku z brakiem zimy zbiornik został naprawiony i zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
duży stwa dzilą na pół mniej więcej na wysokości wysepki

Właściciel wspominał, że trochę przeszarżował z wielkością stawu. Trochę szkoda bo jak wpuści tyle samo ryb, to może być trochę za łatwo :roll:

Jak to dzieli? Grobla równolegle do brzegu gdzie stoi hotel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobią coś w rodzaju "stawu w stawie" wysepka to róg "nowego stawu" wydzielą mały stawek poprostu

E to zniszczyli staw :evil: No ale zobaczymy :roll: Napewno tam zajrzę w tym roku.

Z drugiej strony rozumiem postępowanie. Właściciele mówili, że niedzielni wędkarze często mieli kłopot ze złowieniem ryby :neutral: Często prosili żeby wrzucić im złowione karpiki do sadzyka z siatki zatopionej przy pomoście :lol: żeby pechowcy nie wracali z pustymi rękami :wink: Jak na łowisko komercyjne to nie było za łatwo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego największego karpika tam pociągłeś?

Koło 4 kg, ale wiem, że są dużo większe. Trzeba by było się solidniej do nich przyłożyć z selektywną przynętą (kulki), parę dni ponęcić i posiedzieć. A tak na parę godzin to ciężko trafić coś większego :wink:

Mam nadizję że sie gdzies kiedyś spotkamy czy na Wiśle czy na Pruchnej !

Nie wykluczone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

byłem tam ostatnio ale muszę stwierdzić że właściciel nie postąpił słusznie gdyż z dużego ładnego stawu gdzie jeden drugiemu nie przeszkadzał zrobił stawik niestety już tam nie pojadę

jak dla mnie to wielki minus za tą przebudowę......... a było to jedyne fajne łowisko w okolicy szkoda :sad::sad::sad::sad: ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dużego ładnego stawu gdzie jeden drugiemu nie przeszkadzał zrobił stawik niestety już tam nie pojadę

Niestety masz rację. Wkrótce ja lub nasz nowy użytkownik sznaucer (witaj na forum :wink: ) wrzuci fotkę stawu po przeróbce. Dla mnie prawdopodobnie oznacza to jedno-

niestety już tam nie pojadę
:cry::cry::cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ładne łowisko było z miłą chęcią tam jeździłem dużo miejsca a teraz po tych opisach to mam mieszane uczucia nic cza po czekać na zdjęcia czy warto się tam udać jeszcze

Wybrać się zawsze warto choćby żeby zrobić relację dla Haczyka :wink: Bardzo mnie to zasmuciło, choć jak pisałem rozumiem poniekąd właściciela. On zarabia na rybie, a nie na łowieniu :roll: A niedzielny wędkarz musi mieć rybę niezależnie od pory dnia, warunków itp. Przy poprzednim układzie nie było to takie proste.

Ogólnie smutno bo fajne łowisko z tego co słyszę przestało istnieć :cry: Nie mniej czekam na Wasze opinie z ciekawością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, długo mnie na forum, nie było ale znów sie pojawiłem.

Czy mógłby ktoś wrzucic fotki z Wodnej Doliny jak wygląa ona po przebudowie? Bo bym sie musiał tam wybrac kiedys, a nie wiem czy sie opłaca.

Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wrzucic fotki z Wodnej Doliny jak wygląa ona po przebudowie?

Mam jedno zdjęcie dzięki uprzejmości wujka, niestety bardzo niewiele widać. Zmiany były opisane w tym temacie.

Bo bym sie musiał tam wybrac kiedys, a nie wiem czy sie opłaca.

Na pewno będzie dużo łatwiej o rybę i zdecydowanie mniej miejsca. Jeżeli masz chęć się wybrać to z ciekawością poczytam twoją relację. :razz: Będziesz oficjalnym reporterem Haczyka :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy !

Byłem widziałem i powiem szczerze, że zmiany przez właściciela wprowadzone rozumiem aczkolwiek nie pochwalam. Łowisko zrobiło się bardzo ciasne i straciło na klimacie. Woda po nasypaniu grobli jakby bardziej mętna ale może to też być wynikiem ton ładowanej do wody zanęty. Karpie są a i linek się trafia czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam to znów ja. Czy ktos mógłby dać te zdjecia, bo szukamy łowisk komercyjnych z wujkiem na górnym śląsku i nie umiemy znaleźdz i zostaje nam Wodna Dolina ale nie wiem jak to wyglada i jakie mogą byc łowy. Byli byscie tak uprzejmi i dali jakieś zdjecia, nawet jak są niewyraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mnie też bardzo interesuje to łowisko. Wybieram się do Pruchnej na tydzień, pod koniec lipca, a nigdy tam nie byłem. Może ktoś powie jak wygląda po przebudowie? Jaka ryba, czym nęcić, na co łapać? Czy właścicielami można sie dogadać? Standard pokoi itd,itp. Pytań dużo, ale wierzę, ze pomożecie. Czy rzeczywiście ryba bierze tylko rano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako stały bywalec (i dobry znajomy gospodarzy ;) ) opiszę co i jak.

Łowić można cały dzień, jeśli nie biorą karpie, to radzę spróbować złapać suma ( wbrew pozorom duża frajda) W łowisku "karpiowym" są oczywiście karpie od 2 kg wzwyż. Tegoroczny rekord łowiska to 14 kilo. Poza tym amury, liny. Polecam kukurydzę jako przynętę.Sumy są w osobnym stawie, mają ok 1kg do 2.Po przebudowie staw "karpiowy" jest mniejszy, ale nieco głębszy, są tam jedynie duże ryby, na oko ma 100x100 m. Pokoje są wyposażone w łazienkę, TV. Są komfortowe.Gospodarze są otwarci i można się dogadać w wielu sprawach. Jeśli jedziesz z dziećmi to nie będą się nudzić ( jazda konna, rowerki wodne, łódki, kajaki)

. Jeszcze do dyspozycji gości plac zabaw i bilard. Jak są jeszcze jakies pytania-odpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kilka informacji. Staw jest teraz głębszy. To znaczy? A jeśli chodzi o nęcenie i presje wędkarzy? Tłumy czy raczej "luźno"?. Jade na tydzień więc za dużo czasu na porządne nęcenie "swojego" miejsca nie będzie. Czy sprawdzi się "Star Fish XXL Karp" ? No i ostanie pytanie. Czy w pobliżu jest sklep wędkarski?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam serdecznie.jeśli chodzi o powierzchnie łowiska po przebudowie uważam że jest wporządku.z doświadczenia wiem że w ciągu tygodnia jest na tyle wędkarzy, że nikt nikomu nie przeszkadza w łowieniu.średnio w tygodniu jest do 5 wędkarzy.jedynie problem może być w niedziele, gdzie z wiadomych względów jest dużo turystów.ale jak ktoś się wybierze przez tydzień to nie ma żadnych problemów żeby spokojnie i w ciszy polowić.staw ma ok 1,5 metra głębokości.poza tym jest również uruchomiony drugi staw, gdzie mozna łowic sumy afrykańsakie.dochodzą juz do 2 kg.

cennik; za kg ryby

karp 10 zl

lin 10 zl

sum 12 zl

szczupak 15 zl

okoń 10zł

amur 9 zł

karaś zwykły w cenie wędki czyli gratis

wędka 3 zł za cały dzięn

poza tym jeśli ktoś się zdecyduje na nocleg w cenie 25 zł za osobę wędkowanie gratis

można rownież zamówić ciepły posiłek

kiełbaska z grilla, fasolka po bretońsku lub bigos-wszystko po 5 zł nie wspominając o zimnym Tyskaczu:)

jak ktoś bardzo chce to jestem w stanie zrobić kilka zdjęc stawu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za świeże informacje :razz:

poza tym jeśli ktoś się zdecyduje na nocleg w cenie 25 zł za osobę wędkowanie gratis

Tego nie wiedziałem :mrgreen: Może się wybiorę na jakiś weekend z rodzinką w sierpniu :mrgreen:

jak ktoś bardzo chce to jestem w stanie zrobić kilka zdjęc stawu.pozdrawiam

Chętnie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.