Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Czerwiec 2011


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Pojechałem na jeziorko/staw w którym mieszkają same liny (95%) i karasie. Godzina 4:00 i szukam miejsca wkurzając się coraz bardziej (bo niosłem baaardzo niewygodny do niesienia leżak............). I tak obszedłem w końcu całe jezioro nie znajdując pustego stanowiska. Zostawiłem leżak i postanowiłem zarzucić gdziekolwiek. I wtedy znalazłem pływającą kładkę/ platformę(styropian i deski). Nie namyślając się czy wytrzyma, odepchnąłem się kijem na granicę trzcin. Pół kilo zanęty, 3 białe na hak i łowimy.

Złapałem pierwszego w życiu a za nim 5 kolejnych linów. Maluchy - jeden 25 cm, drugi 23, a reszta od 15-20cm. Wszystkie pływają dalej.

Jezioro totalnie zarośnięte zielskiem i glonami. O 7:00 zerwał się wiatr i fala i zakończyło się łowienie, bo raz że nie widać brań a dwa że ta moja platforma kręciła się dookoła :D.

Zdjęcie największego lina

zdj081.th.jpg

PS: Jezioro z tego co wiem jest systematycznie kłusowane, lina traktuje się tam jak płoć. 2 lata temu po zimie padła wszystka ryba oprócz lina i karasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wybrałem się razem z kuzynem na szczupaki:

Łącznie złowiliśmy 5 sztuk i jednego okonia. szczupaki w przedziale 30-40cm i jeden 52cm. Oraz 2 brania zmarnowane rybek wielkości 50+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rekreacyjnie z dziewczyną w celu wkręcenia ją w wędkarstwo, a dokładnie w spining, uwiesił się okonek i szczupaczek ok. 40cm, jak na takie rekreacyjne rzucanie w środku miasta to całkiem przyzwoicie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem rzucić dzisiaj muchówke w kąt, odkurzyć spina i ruszyć na kropaski.

O 6.30 byłem nad wodą, woda ciemna, lekko trącona, pomyślałem dzięki Bogu że wziąłem spina :wink: Brań miałem mnóstwo, chyba nigdy tyle ich nie zaliczyłem, jednak na początku były to rybki średnie, aczkolwiek bardzo waleczne.

1001386e.jpg

Powoli doszedłem do swojego ulubionego odcinka, piękne rynny z niesamowitą ilością przeszkód, co kilka kroków przedzierałem się przez 1,5 metrowe pokrzywy aby dojść do rzeki :wink: Jest godzina około 10 rzucam woblerka w piękną rynne, pozwalam mu spłynąć dalej, kręce korbką wobler powoli schodzi do dna i łup!!! - piękne branie, zacinam, już wiem że mam dużą rybe.

Kropek częstuje mnie trzema potężnymi targnięciami po czym robi odjazd z taką prędkością że miękną mi nogi, na dodatek na końcu wyskakuje może metr nad wode :shock: po czym muruje do dna, powoli udaje mi się dociągnąć go do mnie, jednak dalej trzyma się dna kiedy próbuje pompować, robi odjazd w drugą stronę, który kończy również skokiem nad wode, po jakimś czasie udaje mi się go wycholować, robie szybkie dwie fotki, miarka - rybka ma 55 cm to drugi co do wielkości pstrag jakiego złapałem :smile: Jednak dużo bardziej waleczniejszy od marcowej 60 siątki.

1001339f.jpg

1001337l.jpg

Sprawcą całego zamieszania był taki o to killerek :grin:

1001381x.jpg

Wszystkie rybki oczywiście wróciły do wody, każdego namawiam do wypuszczania tych pięknych i walecznych ryb :!::!::!:

100b1360.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na meppsa 0 spasiony 37 centymetrowy kleń, do tego dwa szczupakowe pistolety 35-40cm, 2 okonki, 2 ukleje na woblera! jedna miała grot w pysku i 10 centymetrowy boleń na obrotówkę zahaczony "prawidłowo". Wszystkie rybki pływają dalej w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ja również byłem dzisiaj ze spinem.. co prawda nie złowiłem nic wielkiego natomiast coś bardzo gigantycznego widziałem :) Sum wygrzewający się na słońcu w trzcinie na metrowej wodzie przejrzystej do samego dna... 40kg żywego mięsa zrobiło na mnie piorunujące wrażenie :) Kobieta mi później do wody nie chciała wejść z wrażenia :) Niestety aparat był zbyt daleko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez kilka ostatnich wypadów złowiłem w zasadzie tylko 2 konkretne ryby: klenia niecałe 50 cm i suma 88 cm. Z sumkiem była naprawdę niezła zabawa bo wziął przy łowieniu kleni, żyłeczka 0,18 mm i dał mi w kość. Obie ryby wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich co połapali.

4:30 pobudka, o 6 meldujemy się nad niezidentyfikowanym stawem na obrzeżach Poznania, w sumie do godz. 10 złowiliśmy mnóstwo płotek, brały dosłownie na wszystko, kaliber do ok. 23cm, do tego padło kilka krąpi 25-30cm. Było dobrze, ale widocznie bez wcześniejszego podkarmienia nie ma tam szans na coś większego. Jako ciekawostkę dodam, że podjechał do nas radiowóz i policjanci spytali nas jak biorą i czy mamy narkotyki :mrgreen:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudka 4:30 i pędem nad rzekę. Do godzinny siódmej kilka płoteczek jeden pistolet na rosóweczke i tyle. Niewiele myśląc szybka zmiana miejscówki. Niby ta sama rzeka acz miejscówki nie odwiedzone jeszcze w tym roku.

Trochę dalej (ok. 20km) znalazłem ciekawe krzaczorki:

20110604072748dzisiejsz.jpg

Po kilku minutach pierwsze branie. Jazik nie miał co prawda czterdziestki ale żwawo pracował na wędeczce.

20110604074148pierwszy.jpg

Po kolejnych paru minutach jeszcze jeden odjazd spławika. Jakby mogło być inaczej- Jaź 41cm.

2011060407534841cm.jpg

Do godziny dziewiątej jakoś wszystko ucichło. Trafił się jeszcze jeden Jazik 40cm i tyle.

2011060409214840cm.jpg

Ogólnie pogoda przepiękna a brań jak na lekarstwo. Czekałem na jakiegoś rzecznego karpiszona albo klenia ale na razie widać na Iłżance sensownych rozmiarów rybki sobie odpoczywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu pojechałem połowić na tym zbiorniku w Łazach i muszę powiedzieć że wypad jest super udany. Pobiłem swój rekord Karasia teraz wynosi 31cm wagi nie wiem bo ryba wróciła do wody. Złowiłem ich w sumie 7 sam takie powyżej 25cm i bardzo grube a także około 15 płotek i cztery mini okonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.