Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? Czerwiec 2011


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w końcu połowiłem w tym roku. Wczoraj na pewnym tajemniczym jeziorze w zachodniopomorskim trafiłem 5 szczupłych z czego 1 wyjęty z wody. Kumpel obok na 4 brania nic nie wyjęte. Jezioro pod względem wędkarskim trudno dostępne i ciężkie do łowienia.

Dawno tak dobrze się nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj wybrałem się na jezioro Ułówki. Łowiłem na spławik, padło kilka płotek i wzdręga z kolei na twisterka trafił się mały okonek. Łowiłem około 2godz. Podsumowując "bida z nędzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piątkowe popołudnie 2 godzinki na wodzie i jeden 30 cm-trowy szczupaczek, sobota od 11-tej do 15-tej i jeden szczupły około wymiaru.

W sumie w tym roku kilka razy na wodzie kilkanaście szczupaków i żaden nie miał wymiaru :evil: trochę to irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota wieczorowo-nocną porą i niedziela ranek minął spod znaku klenia, złapaliśmy może ze 40 sztuk, stały na szybkich przelewach, największe 40 i 45 +, większe 50 siątki spadały.

Już w pierwszym rzucie zapiąłem ładnego.

76517552.jpg

44717934.jpg

Na drugiego sługo nie musiałem czekać :wink:

49039795.jpg

Jednak w nocy brania są najfajniejsze :smile:

58850024.jpg

I nie rzadkie :razz:

98828799.jpg

4 rano więc duchowo jeszcze śpie :lol:

62061322.jpg

Wszystkie rybki pływają dalej :smile:

nokill.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływa dalej :) ? Bo na zdjęciu jakiś taki :twisted:

Pływa dalej tam skąd przyszedł.

Miałem po prostu spore problemy z odhaczeniem grotów z pyska (zostawiłem obcążki w domu :oops:)

dzień gorący, ryba dodatkowo wytarła się jeszcze w trawie przez co wygląda tak, a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływa dalej tam skąd przyszedł.

I elegancko o to chodzi, nie chodziło mi o wytarcie się w trawie, tylko oczka dziwne, ale wierze na słowo :mrgreen:

Wielkie gratulacje mega-kleń !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela piekielnie gorąco, wiec wybieram się na Radłów testować nowy zestaw który zakupiłem dzień wcześniej do spiningu. Moja ukochana się opala a ja uczę się nowej metody łowienia. Mija 2 godzinki a ja dalej nic nie mam, ręka mnie boli od rzucania więc zmieniam spining na mój ukochany spławik lecz i tam zero sukcesów. Po godzinie bez brania słyszę wielkie plum nie daleko mnie, mija chwila spławik zwinięty a ja już mam dalej wędkę z obrotówką w ręce, pół godziny później plask i mam coś na kiju, wielce happy w końcu pierwsza ryba złowiona tą metodą, jak się okazało to mały szczupły się nadział na oko 20 cm, dokładnie nie mierzyłem tylko wpuściłem dalej do wody bo gorąco było i rybki nie chciałem męczyć. Dla mnie to i tak wielki sukces ponieważ nigdy nie złapałem szczupłego. Zdjęcie może nie pokazywać "ogromu" rybki. :D

[ Komentarz dodany przez: artech: 05-06-11, 22:58 ]

regulamin wstawiania zdjęć się kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, piękne klenisko i cieszę się, że pływa dalej :) bo jezeli by nie pływał to nie byłoby gratulacji również ode mnie.

p.s. u mnie sezon słaby bo wyprawy mozna by na palcach jednej reki policzyc (ach ta obczyzna i praca). dzis jednak jeden z kanałow doplywajacych do tamizy, jakies 2 godziny ze spinem, efekt 14 okonków na oko od 28 do trzydziestu kilku cm i jeden szczupły +-75cm. Spinning tu malo znany i chyba niezbyt popularny bo ludzie co chwile patrza ze zdziwieniem jak ja lowie i o co tu chodzi, ale ogrom braw po wyciagnieciu szczupłego bezcenny, szkoda tylko ze prywatnosci i ciszy nad wodą tu nie ma, ale niedlugo powrot i przecwicze polskie bolki i sandacze w kameralnej atmosferze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu po tygodniowej przerwie od bolków wyskoczyłem od 4:00 do 7:00 razem 5 bolków i jeden na oko 60+ spadł po kilku sekundach. Rybki początkowo nie powalały wielkością ale trafił się jeden rodzynek na równe 75cm. Fotki kiepskie, muszę wynająć sobie jakiegoś fotografa :) Niestety jeden boleń nie przeżył, pierwszy raz miałem taką sytuację żeby połknął tak głęboko przynętę, stracił dużo krwi, podjąłem oczywiście próby reanimacji ale nic z tego tak więc trzeba będzie się namęczyć przy obiedzie :roll::cry:

66ffafe23ac7ecdemed.jpg

45dabdb763c06e23med.jpg

a42d061e468a90c9med.jpg

fa29f291cd549b98med.jpg

75cm

f95c27c0ef73067dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1988, Gratulacje, piękne Bolki!

DAWID, Świetne klenie.

Mój dzisiejszy wypad denny, Wisła - Solec Kujawski. Siedzieliśmy do północy czego rezultatem były dwa okonie kolegi i moje trzy krąpie.... w cztery godziny. Może jutro będzie lepiej ;)

Swoją drogą stan Wisły u nas przez tamę we Włocławku waha się co 12 godzin o 90 cm ;/ regularnie. Jest to strasznie irytujące, nie można znaleźć miejsca na dłuższą zasiadkę. Tama we Włocławku ma w głębokim poważaniu ryby i wędkarzy. Mały obrazek, jak wygląda sytuacja poniżej tamy:

wodawi.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądu w domu rano nie miałem, dziewczyna w szkole to zabrałem spining i podjechałem nad jez. Rusałka. Złowiłem jednego okonka. Szczytowa przelotka doznała w moim Aviatorze uszkodzeń, przez co kilkadziesiąt metrów żyłki mam do wyrzucenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (07.06. ad 2011) ok godziny 20.45 na żywczyka, ok 25 cm płotkę uwiesiło się takie cuś zębacz

Tegoroczny rekord :) Szczupaczek nie był ważony, a co najciekawsze dwie wędkarskie miarki wskazały różne długości gagatka. Jedna 104 cm druga 108... Weź tu zaufaj Chińczykom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.