Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? Czerwiec 2011


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

killah, gratki.

U mnie dziś 4:10 pobudka, o 5:30 zaczynam wędkowanie, w sumie do 9 złowiłem mnóstwo płoci, w tym tylko kilka miały poniżej 15cm, więc zabawa na baciku przednia, do tego leszczyk i krąpiki 20-30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra we Wrocławiu, przynęta-czereśnie,DS.

Pierwsze branie i przy dobrych okolicznościach mogłem mieć klenia wielkości o jakiej od kilku lat mogłem pomarzyć. Nieudane podebranie i po zawodach. Później kleń ok. 35 i +40cm.

hpim4920.th.jpg hpim4929t.th.jpg hpim4934z.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wypad z bratem od godziny 3:30 w nocy do 8 rano, 4 okonie i płotka. Wszystkie rybki malutkie łapane na spławik. Na spining nic mi nie dziubło ale okolo godziny 4:30 rano zobaczyłem pięknego szczupaka który gonił małe rybki ku brzegowi, piękny okaz ale złapać się nie dał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na rybkach od 4-30 do 10 na Odrze na wysokości Grodźca Małego.Pierwszy zamysł to bolenie :roll: na które się napaliłem po tym co się wyczytuje na forum i fotkach ale chodzę za nimi od maja i dalej nic :mad: ok.6 przenoszę się na pobliskie oczka wodne i trafia się szczupaczek 30cm do tego dwie gumy wyjęte bez ogona :???: po 2 godz. powrót nad Odrę i 2 spięte szczupaczki do tego trafia się okoń 24cm i nic poza tym.Tak więc większe rybki dalej mnie nie lubią :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na moją ulubioną rzeczkę krainy pstrąga i lipienia, pare dni upału i załamanie pogody, byłem dobrej myśli jednak zastałem wodę kryształ i obniżoną co dobrze nie rokowało.

Kropki jednak dobrze współpracowały po 2 godzinach miałem pare skubnięć i tego ładnego kropeczka. Walczył jak szalony po czym zaczął płynać w moją strone żyłka sie poluzowała myślałem ze spadł, ale na szczęście był dobrze zapięty.

kropkek1.jpg

Drugi nie chciał za nic pozować taki wariatuńcio więc wyszły słabe zdjęcia, nie chciałem męczyć więc takie zostały.

kropek2.jpg

kropkowiec2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień - podstawy nauki łowienia na DS'a. Bez ryby, ale brania jakieś są. Jeszcze dużo godzin minie zanim będe w mojej kochanej Bzurze skutecznie łowił na feederka :wink:

Jutro dla relaksu(bo już swędzi!) spinning, i wieczorkiem pewnie dalej opanowywanie feederka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spining na Odrze.

Po 2 godzinach żonglerki przynętami i obławiania miejscówki trafił się klenik ok 30cm.

Parę minut później coś zatrzymało prowadzoną z prądem zerówkę Meppsa. Zacięcie, przez ułamek sekundy myślałem ze to znowu zaczep o kamienie, ale coś tam zaczęło żyć...

Już się radowałem na myśl że mam sporego klenia, jednak gdy rybka była na mojej wysokości poczułem potężne "kopnięcie" połączone z 20 metrowym odjazdem w poprzek nurtu, jak już byłą na środku koryta spłynęła jakieś 20m w dół, a ja jedynie mogłem słuchać przyjemnego terkotu hamulca. Potwór chciał ewidentnie zdemolować mój sprzęt do połowu okazów*;) gdyż każde odzyskane kilka metrów linki kwitował ekspresowym wściekłym odjazdem.

Po około 5 minutach przeciągania liny ryba miałą dosyć, przy brzegu pokazała się spora brzana. Szybkie mierzenie wskazało około 70cm, 3 fotki, całus i do wody:) Ryba bardzo szybko odzyskała siły po po paru sekundach już chciała odpłynąć ale dla spokoju sumienia po wentylowałem ją jeszcze przez chwilkę. Złowiłem jeszcze brzane ok 30cm o pięknych czerwonych płetwach i jak zwykle uklejkę na obrotówkę, która miała grot kotwicy wewnątrz pyska.

Wreszcie dane było mi złowić tą cudowną rybę która swoją zawziętością w walce i uroczym wyglądem zasługuje na to żeby pływać w wodzie a nie skwierczeć na patelni.

Mam nadzieje że spotkam ją za rok jak troszkę podrośnie:)

*sprzęt do połowu okazów;) to 8 funtowy Batson Rx8 do 10 gram zbrojony przez P. Olszewskiego, 16tka Trabucco i Twin Power 2500fc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj Odra i federek, czas popołudnie i w planach nocka ... niestety cienizna, główki oblegane na każdej po kilka osób, a nikt nic nie wyciagał ... mi udało się trafić kilka krąpików i jednego rozpióra przez 5h ... z nocki zrezygnowaliśmy po 23.00 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, ale to był przyłów a zdjęcia nie widzę, więc po co te uwagi :roll:

Tench, gratuluję. JA jeszcze brzany nie mam na rozkładzie.

...również uważam że to najpiękniejsza polska ryba i tak gwoli przypomnienia okresu ochronnego ponieważ było coś o patelni

Tench gratulacje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, ale to był przyłów a zdjęcia nie widzę, więc po co te uwagi :roll:

Tench, gratuluję. JA jeszcze brzany nie mam na rozkładzie.

...również uważam że to najpiękniejsza polska ryba i tak gwoli przypomnienia okresu ochronnego ponieważ było coś o patelni

Tench gratulacje!!

Bez względu na okres rybka i tak trafiłaby do wody, a z tą patelnią to mnie tak naszło a propos dialogu z widzem:

- Co to? Boleń?

- Nie, brzana

- To dobrze, bo boleń niesmaczny jest!

- ...

Dzięki za graty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety minął czas na edycje posta.

Dzisiaj od 5 do 18 feeder w okolicach wrocławskiego "Bajkału"

Masa "leszczy", niestety tylko jeden przekroczył magiczną granicę 10cm(ok 20cm).... :lol:

Do tego kilka płotek w podobnym kalibrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.