Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ponton - Jakie ciśnienie powietrza ?


bartosz181

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! post głownie kieruje do tych co sa w temacie. Niedawno nabylem ponton, dostałem do niego pompke nozna (mieszek) i teraz jak sprawdzic ciśnienie jakie znajduje sie w komorach? przykladalem cisnieniomierz do opon samochodowych no ale to nie ma prawa zdac egzamin :) Co pompowanie boje się, że przepompuję komorę, a co za tym idzie pompuje na wyczucie, tyle ile mi sie ugniecie. Dzisiaj miałem taka sytuacje, że musialm dopompować bo cały czas odczuwałem, że tego powietrza jest mało, a jestem cholernie przewrażliwony na pónkcie takich rzeczy i odnosze się z moim pontonikiem jak z jajkiem. A wiec reasumując, jak sprawdzic ciśnienie, w jakich okolicznosciach pekaja komory, a może polecicie inna pompkę bądź miernik którym ustale ciśnienie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zależy jakie masz zalecane ciśnienie. Jeśli jest to solidny ponton, a nie "dmuchana cerata" to w sklepach, profesjonalnie zajmujących się sprzedażą pontonów, jak też na aukcjach Allegro takich dystrybutorów można kupić ciśnieniomierze do pontonów, ja kupiłem w TOKAREX-sie (KOLIBRI). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponton kupowalem w tokarexie. Własnie wczoraj znalazlem manometr u nich w sklepie i bede musial go zakupić. Ponton mam koloru szarego to az tak szybko mi się nie nagrzeje jak zielony. Co do pompowania, pompuje tak że ugniatam ręka, mysle ze wiecie o co mi chodzi. Nie ze jest na maksa, że się burty nie wgniecie (twarda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Koledzy szkoda kasy na fabryczny ciśnieniomierz . Ja mam zrobiony z manometru o ciśnieniomierza lekarskiego i końcówki od pompki . Taki manometr można kupić za parę groszy na Allegro a reszta to własna praca. Zaletą jest to że pokazuje bardzo dokładnie ciśnie co prawda w mm słupa rtęci ale są w necie kalkulatory i łatwo można to przeliczyć . U mnie idealnie ciśnienie to 150-190 mmHg to 0.2-0.25 atm . Jak łowię w słoneczny dzień to manometr jest cały czas podłączony do tej komory która jest najbardziej wystawiona do słońca i wtedy mam kontrolę nad nadmiernym wzrostem ciśnienia w burcie , a z doświadczenia wiem że może wzrosnąć nawet o połowę . 

Manometr.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.