Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak złapać pstrąga?


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

jak zaczynałem łowić pstrągi to też się bawiłęm w 3 cm woblery. Teraz absolutnie: od początku sezonu do maja stosuję woblery 5-7 cm, nie mniejsze. Kolory ktore najlepiej mi się sprawdziły na nysie kłodzkiej i ścinawce: przede wszystkim brąz w różnych odcieniach. Modele woblerów to przede wszystkim rękodzieła kolegi Czesława S. niegdyś zamieszkanego w Kłodzku, obecnie pod Bardem (może Damien skojarzysz?). Latem, zwłaszcza w sierpniu większość ludzi łowi na malutkie obrotówki, ale ja zazwyczaj w ogóle wtedy odpuszczam sobie pstrągi: w rzece wody po kostki, chmary komarów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 6 months later...
  • 8 months later...

Witam

Mam pytanie przeczytalem juz jak lowic kropki ale mam pytanie co do sprzetu. Jaki kij do metody spiningowej (dlugosc,cw), jaka zylka no i moze przynety ;)

Od niedawna zarazilem sie od kolegow wedkarzy rybkami lososiowatymi a ze znalazlem niedaleko swojej miejscowosci 2 rzeczki Wolczenica i Gowienica mam zamiar wybrac sie na rekonesans.

Wiem ze trzeba zachowywac sie cicho oraz stawac w kierunku slonca zeby nie zucic na wode cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kij do metody spiningowej (dlugosc,cw), jaka zylka no i moze przynety ;)
Zależy to od tego jak ciężkich przynęt będziesz używał, jedni łowią na okoniówki a drudzy na coś mocniejszego. Taki pstrągowy standart to 3,00m i 5-30g. Osobiście używam żyłki 16-ki, powinna wystarczyć na pstrąga ~4kg :wink:. Z przynęt nadadzą się niewielkie woblery, gumki, błystki, cykady...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Taki pstrągowy standart to 3,00m i 5-30g.

c.w. za duże z tego co wiem :grin: Coś do 25g max :)

Osobiście używam żyłki 16-ki, powinna wystarczyć na pstrąga ~4kg :wink:

Na takiej nitce ciężko będzie utrzymać w miejscu takiego pstrąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętek napisał/a:

Taki pstrągowy standart to 3,00m i 5-30g.

c.w. za duże z tego co wiem :grin: Coś do 25g max :)

Dlaczego za duże? Takie kijki są najpopularniejsze wśród pstrągarzy-spinningistów(przynajmniej na "moich" rewirach-Bóbr,Kwisa, Kaczawa). Dodam jeszcze że z braku sprzętu i funduszy używam "szczupakówki"(10-30g) i nie mam problemów z czuciem/widzeniem brań :wink: .
Skrętek napisał/a:

Osobiście używam żyłki 16-ki, powinna wystarczyć na pstrąga ~4kg :wink:

Na takiej nitce ciężko będzie utrzymać w miejscu takiego pstrąga.

Wiem, ale przy odpowiednich umiejętnościach(nie mam tu na myśli siebie :wink: ) i odrobinie szczęścia można takiego "miśka" wyciągnąć. Poza tym hole na takiej żyłeczce są bardzo przyjemne :wink: .

Kijka mam 5-25 2.4m troche krutki ale zato operator wysoki :mrgreen:
Wystarczy, tym bardziej że nie wędkujesz w dużej rzece... i jesteś wysoki :wink: .

Pozdrawiam :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstrągowy standart to 3,00m i 5-30g. Osobiście używam żyłki 16-ki,
Pewnie ilu wędkarzy tyle teorii ale może masz racje.

Jest jeszcze coś takiego jak dobór mocy linki do cw kija no i te 0,16 do 5-30g nie pasuje mi jakoś.

Pewnie niewiele jest miejsc gdzie się łowi pstrągi na przynęty np 20g a do takich przynęt mniej więcej podany przez Ciebie kij pasuje.

Długość kija to oczywiście łowisko, obławiam parę strumyczków na których 3m kij siegał by przeciwległego brzegu.

Wydaje mi sie ze nie ma jako takiego standardowego kija na pstrągi.

Ja właśnie kupiłem kijek "szyty na miarę" pod pstrąga 2,55 do 19g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Ja właśnie kupiłem kijek "szyty na miarę" pod pstrąga 2,55 do 21g

O coś takiego mi chodzi, tylko dłuższy... :)

Bóbr,Kwisa

Też tam będę bywał :grin:

Jednak lepiej założyć grubszą żyłkę - raz to strata przynęt na Bobrze, a dwa to wolę mieć większą pewność jak trafię na tego "miśka" a nie szczęście :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
ps

coś znów dzieje sie z cytowaniem selektywnym

No niestety - a to przed wyjściem do szkoły więc nawet nie zauważyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijka mam 5-25 2.4m troche krutki ale zato operator wysoki :mrgreen:
wcale nie krótki, na Gowienicę jak znalazł. Rzeczka wąska i krzaczorów dużo. Byłem tam tylko raz i to właśnie na pierwszym pstrągowaniu. Polecam tam żyłkę 0,20 mm, ponieważ jak dokładnie przyjrzysz się tej rzeczce (na mapie) to zauważysz, że jest możliwość spotkania tam większego przeciwnika :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to bedzie miedzwiedz brunatny czy mieszkancy pobliskich wiosek?

Jak będziesz zarzucał w stronę lasu, nie wody, to kto wie :mrgreen::mrgreen:

Przyjrzyj się dokładnie gdzie uchodzi a się domyślisz się o jakim przeciwniku (w wodzie) mówię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tam będę bywał :grin:
Może się kiedyś spotkamy :wink: . Gdzie dokładniej będziesz wędkował, może m.in. na odcinku specjalnym "Kwisa"?
dobór mocy linki do cw
Chyba jednak zmienię linkę, 0,16 faktycznie trochę nie pasuję, szczególnie do mojego kija... tym bardziej że niedawno słyszałem o całkiem przyzwoitych "miśkach" z mojego ciurka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Skrętek wszystkiego naj - nie wiem czy życzenia doszły więc piszę tutaj :mrgreen: :

Wiek: 15
Gdzie dokładniej będziesz wędkował

Tego nawet najstarsi Górale nie wiedzą :mrgreen: W następnym tygodniu w środę lub czwartek będę od rana do wieczora wędkował w okolicach Szprotawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.