Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na suma w okolicach krakowa


krzysiekS

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
Witam. może ktoś wie i podzieli się informacją gdzie w okolicach Krakowa warto wybrać się na suma?
Łączany , poniżej tamy na Wiśle. Kolega złapał tam suma na 104 cm , mówił że jeden mu tydzień wczesniej urwał cały zestaw :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim układzie w piątek ruszamy z kumplem na nockę nad Wisłę. ale na początek w okolice Jeziorzan. Zaliczyliśmy już Podgórki Tynieckie i zbiornik Jeziorzany ale lipa. Same maluszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku w Tyncu juz 3 sumki trafilem. 2 metrówki i jeden na 140cm. Mam na nie 1 miejsce, w innych probowalem rzucac całymi dniami, ale jakos tylko tam wąsate sie trzymaja. Sumy oczywiscie pływaja dalej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz zdradzić na którą część chodzisz??? na tą koło ośrodka "kolna" czy od strony tyńca?? ja byłem dwa razy na części bliżej tyńca ale nic specjalnego kilka sztuk, największy 75 cm. i też odzyskały wolność :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony Tyńca, miejscowki dokladnie nie zdradze, bo juz jedna stracilem przez to ze sie za bardzo nia chwaliłem :P Zreszta odkrywanie łowisk to wg mnie jedna z piekniejszych rzeczy w wedkarstwie :) a sumow jest w wisle nie za duzo, dlatego im wiecej nad woda tym lepiej. Moge Ci jedynie doradzic, ze jak w pogodzie mowia, ze bedzie burzowa pogoda, to trzeba brac wedka i nad wode, wtedy sumy prawie zawsze zeruja i mozna je wypatrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wisła na Sumy!! Są ogromne ryby na wiśle tylko biorą bardzo bardzo himerycznie, podobnie jak kolega wyżej ja też do tyńca jeździłem nie nastawiałem się na sumy konkretnie łowiłem na Ciężkiego Spina ale 2 sumki po 120 i 140 wyciągłem, miałem coś bardzo dużego męczyłem się z ta rybą ponad godzine na żyłce 22 ale wkońcu się wypieła był to raczej sum dość konkretny bo z dna się wogole go nie dało podnieść na hamulcu go woziłem bo inaczej pozrywał by mi wszystko w minute ale mimo tego ryba się wypieła, dwa pozostałe złowiłem na wahadłówki gnoma nr3 tego większego miałem na białe kopyto relaxa, poza tym kilka ładnych sandaczy miałem po 60-70 cm, ogólnie tyniec to super miejsce na ryby tylko tak jak mówie wisła jest strasznie himeryczna trzeba trafić na dobre dni wtedy nie ma problemu z braniami. Napewno tam wróce tylko jak mi znajomy powie że biorą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na nocke na grunt nad wisłą w jeziorzanach ale nic wiekliego. cztery małe sumiki pokusiły się na wątróbkę na fileta nawet nie dziubnęło. :sad:

Ciesz sie że wogle miałeś sumika na wędce, ja kiedys byłem , przesiedziałem cały dzień i pół nocy i złapałem okonia na 15 cm, fakt faktem na rosówe łowiłem ale sum mi sie marzył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja łowię właśnie na Wiśle w okolicach Krakowa. Ryb jest z roku na rok coraz mniej. Jeżeli chodzi o sumy to jeszcze do roku 2007-2008 łowiono w tej okolicy (znajomi wędkarze) sztuki nawet 150-180 cm. Rok 2010 i bieżący 2011 to już zupełnie inna bajka. Np na kanale łączany w rejonach śluzy w Borku Szlacheckim jak i na samej wiśle, z rybą jest tragicznie. Sama drobnica, mały okoń, szczupaka i suma nie widać. Nawet nie ma leszcza którego był tu ogrom. Widać także spadek zainteresowania wędkarzy tym rejonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku na zaporze w Łączanach nie było az takiej tragedii, trafialy mi sie ladne klenie, znajomy wyciagnal ładnego bolka, widzialem jak gosc wyciagnal szczupłego 70+, udalo mi sie tez trafic suma 93 cm, widzialem jak gosc obok mnie stojacy wyciagnal 2 sumy w odstepie 10 min, jeden byl ok. 110 cm drugi mial ok. 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.