Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pogoria 1,2,3,4(Kuźnica Warężyńska)


NBT

Rekomendowane odpowiedzi

Łowi ktoś z Was tam??

Ja często wędkowałem na "trójce" na lewo od plaży ładne liny zawsze brały.

"Jedynka" jest dobra na spławik, przy brzegu od razu jest głęboko można tam znaleźć dużo okonia i leszcza

"Dwójka" to dzicz, nie znajdziemy tam śladu cywilizacji, ale ryb jest mało ze względu na dużą presję

Opis Pogorii 4:

Zbiornik który został zalany to dawna kopalnia piasku, w której wydobywano

piasek przez 30 lat. Kiedy wydobywano jeszcze piasek to znajdowały się tam tory kolejowe.

Wydobyty piasek ładowano na wagony kolejowe, maszynami które znajdują się do dziś

od strony Wojkowic Kościelnych. Jest tam nadal wydobywany piasek metodą podwodną.

Zbiornik ma wymiary 8 km. długości , 3 km. szerokości i około 13 kilometrów obwodu.

Powierzchnia Pogorii IV ma 560 ha, a maksymalna głębokość wynosi nawet około 23 m.

Mieści się tam 36 milionów metrów sześciennych tak zwanej martwej wody,

a docelowo zbiornik może jej przyjąć 51 milionów metrów sześciennych.

Na obrzeżach są zamontowane urządzenia wodowskazowe i na bieżąco prowadzony będzie

pomiar stanu i poziomu wód. Dobra jakość wód zasilających jezioro ma umożliwić hodowlę ryb,

w tym również szlachetnych, co będzie stanowiło niemałą atrakcję dla wędkarzy.

Prace nad przygotowaniem zbiornika trwały 22 miesiące i zakończono je w lipcu 2005 roku.

Ten około trzy razy większy od Pogorii III zbiornik, będzie pełnił funkcję

przeciwpowodziowego oraz rekreacyjnego zbiornika. Obok zbiornika ma powstać kompleks, hotelowo-gastronomiczny składający się z wielu małych hotelików i punktów

gastronomicznych, a także tor wyścigów konnych, hipodrom i mini skansen.

Tego typu inwestycje mogą przyciągnąć turystów weekendowch nie tylko z terenu Śląska,

dając jednocześnie możliwość stworzenia nowych miejsc pracy.

Na terenie nowego zbiornika planowano również wybudowanie tzw. "nurkowiska" i sztucznej

jaskinii ćwiczebnej dla potrzeb płetwonurków oraz służb ratowniczych.

IMGP2351.JPG

Pogoria III, pow. 205 ha (2 km2)

modules.php?name=coppermine&file=displayimage&album=121&pos=4

Pogoria II, pow. 25 ha, jezioro częściowo zasypane nadkładem, przywożonym z odkrywkowej kopalni węgla "Brzozowica". Otoczone zaroślami, trzcinami i szuwarami. Zbiornik ten nie jest udostępniony do żeglugi i rekreacji, natomiast licznie odwiedzany przez wędkarzy.

20000812_06_pldg_pogoria2+.jpg

Pogoria I, pow. 75 ha, powstała w 1943 r.

Grafika:Pogoria1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dodam jeszcze, ze na III są okonie jak smoki. W 2004 roku facet łowił z lodu a za jego stołeczkiem lezały 2 szt. ok. 50 cm. i kilka po ok. 40 cm :cool:

Jak sie zaktowiczy ponton/łódke na głebokości 4-5 metrów ... widac roślinność denną :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablic może nie być ale Ty masz obowiązek wiedzieć czyja woda . Przyjdzie milicjant albo inny strażnik wiejski i będzie paniskiem. Wiesz, że nieznajomośc przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności karnej. A ja też tam chodzę :lol: Woda należy do RGGW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Czyli który jest najlepszy zbiornik jeśli chodzi o leszcza i karpia?

Pytam bo w następnym tygodniu się tam wybieram.

witam

jesli chodzi o leszcza i karpia to raczej pogoria 1 i 3,co nie znaczy ze na 2 go nie ma(jest ale duzo malego)

ja bym ci proponowal teraz i do poczatku zimy pogorie 1 od torów kolejowych(niedaleko jest rybaczowka)tam na tej skarpie podchodzi na jesien karp bo jest tam dosyc gleboko od razu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ello mam zawody 19 maja (mistrzostwa Polski Hutnikow) na tym zbiorniki czy ktos z was juz moze tam lowil, wiem tylko ze jest to wyrobisko pozwirowe niby kazda rybke mozna tam zlowic(przewaga laszczyka 10-20cm).Moze macie jakies sposoby na lowiska po zwirowni(tyczka,bat odleglosciowka),mieszanki zanety -za wszelkie informacje bardzo pozdro:)dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam jesli chodzi o pogorie 4 wiec polecam miejsce jadac od pikła dojerzdzamy do walu na 4 wystarczy zejsc w prawo na plaze sa tam plycizny porosniete roslinami i tam wedkuje .Podchodza piekne karpie leszcze karasie niestety bez pontonu wiekszosc ryb nie jest sie wstanie wycholowac cale krzaki zalane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bez pontonu wiekszosc ryb nie jest sie wstanie wycholowac cale krzaki zalane...

Kolego ostrożnie tam jest CAŁKOWITY zakaz połowu ze sprzętu pływającego !!!!

A kontroli jest dosyć sporo , w zeszłym roku w czasie miesiąca miałem 4 kontrole !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W przyszłym tygodniu wybieram się na 4. Wczoraj tam się szwędałem by ustalić gdzie można posiedzieć. Dotarłem do Plaży od strony Wojkowic Koscielnych. Gdy jest pogoda to podobno nie ma sensu tam siedzieć. Cała masa ludzi zgiełk i hałas. Jednym słowem zero przyjemności z łowienia. Podobno ciekawie jest od strony łagiszy. Są tam miejscówki i ryba podchodzi. Tak słyszałem od kilku spacerujących wędkarzy.Niestety nikt nic złapał podczas mojego rekonesansu. Więc jeśli ktoś zna jakieś fajne i ciche miejscówki to proszę o pomoc.

Wybieram się we wtorek pod wieczór. To w środę opiszę jak udała się wyprawa.

Pozdrawiam wszystkich uczestników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Ja dzis bylem na pogori 4 i powiem wam ze z ryba to jest tam totalna cisza siedzialem od 5 rano do 11 i 1 branie (wzdrega) bylem od strony pogori 3 wedlug mnie nie ma sensu tam jechac chyba ze zmieni sie pogoda i ryba zacznie zerowac.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.