Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pogoria 1,2,3,4(Kuźnica Warężyńska)


NBT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Miesiące październik, listopad do dnia dzisiejszego- około 5 wypadów łódką na pogorię I. Wyniki to dwa wymiarowe szczupaki ok 55-60cm, oraz ok. 10 pistoletów. Wszystkie złapane ok godziny 7-10 w pobliżu tzw. UFO, na spadzie głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Na poczatek chcę się się przedstawić : mam na imię Staszek i wędkuje już ho ho...

Mieszkam niedaleko Kuźnicy Warężyńskiej (PIV) , w sumie zaczałem wedkowanie tam w ubiegłym sezonie i na razie niucham wodę , mam tam na rozkładzie sporo leszczyków (nie ma sie czym w sumie pochwalić ).

Za miesiąc kupuje ponton, silnik i zamierzam posondowac wodę - ma ktos pomysł od czego zacząć , od jakiej strony ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu a jaką masz echosonde ? Bo w tym sezonie planuję zakupić jakiego Garmina.

Starego Eagla :mrgreen: - ale mi w 100% do obaczenia co tam i jak tam na dnie wystarcza :wink:

Wiadomo- urządzenie nie łowi ale pomaga mi na nowych akwenach zobacz ukształtowanie i widoki dna. Potem tam gdzie uznam że ryba powinna byc nęcenie i dalej wiadomo.

W przypadku PIV bedzie to niestety strefa przybrzeżna , na wyrzut lub ewentualna wywózkę , bo wiadomo-zakaz połowu z łodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem wczoraj pooglądać sobie PIV.

Jeszcze jest lód choć wędkarzy nie zauwarzyłem.

Patrzałem z pewnej odległości ( wzniesienie na parkingu od Kuźnicy Warężyńskiej) i w sumie nie wiem jaki jest jeszcze gruby lód. Mżawka i wiaterek skutecznie zmroziły moje zapędy do schodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką rozmawiałem z Dyrektorem w Okręgu PZW ( wydział Ochrony Wód )

mam 2 infa:

-na PIV w przyszłości będzie można łowić z łodzi :mrgreen:

- aby nie było wątpliwości co do łowienia na Dziećkowicach z pontonu to .....należy go zarejestrować jako łódź pneumatyczną - warunek to sztywne dno. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W poniedziałek jadę po numery na ponton.

Mam nadzieję że już w następny weekend popływam i posonduję łowisko.

Jestem ogromnie ciekaw ukształtowania dna . Liczę na to że znajdę gdzieś , daleko od plaży zatoczkę gdzie bedę mógł dopływać tylko od strony wody, czyli bez szarańczy na quadach i bez oblężenia wędkarskiego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przejeżdżałem koło PIV więc zajrzałem.

Lodu już nie ma , w piątek jeszcze na całym jeziorze (prawie) była jakaś tam warstwa lodu , chyba centymetrowa . To miła niespodzianka, szkoda tylko że przewidują spory spadek temperatury i mocne wiatry .

Byłem wczoraj na Przeczycach i falka była , nie powiem , nie powiem, może z 40 cm :evil: . Jako jedyny wariat pływałem swoim pontonem i widziałem jak w pewnym momencie , na 5 biegu, mało co posuwam się pod wiatr i falę . Myślę że gdybym miał ciut słabszy silnik to stałbym w miejscu .

Wracając do tematu to chciałbym już od następnego tygodnia zacząć "zwiedzanie" wody , wysondowanie miejsc skąd można spokojnie łowić z brzegu , z dala od hordy plażowiczów i spacerowiczów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to wyjazd na PIV zaliczony. Pływałem dzisiaj z 4 godziny z żoną i sondowałem łowisko. Jak ktoś był dzisiaj na PIV to pewnie mnie widział-pomylić mnie z kimś innym nie było sposobu bo byłem sam jeden na zbiorniku :razz:

Powiem jedno- są zarąbiste miejsca z łódki, pełne krzaków , korzeni a echosonda aż wyje od rybek . Generalnie duże spadki zaraz przy brzegu-do 6-8 metrów. Głębokość największa to ponad 25 metrów i zero ryb tam, generalnie ryba jest koło kilku brzegów , gdzie - hehe ,wiadomośc tylko na priva bo mięsiarzy nie brakuje .

Czekam na ocieplenie i zaczynam łowienie na DS .

Ale tylko do końca maja bo od czerwca to w tym roku nastawiam się na sandacza i okonia na Przeczycach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem jedno- są zarąbiste miejsca z łódki, pełne krzaków , korzeni a echosonda aż wyje od rybek

1. Zakaz łowienia tam z łodzi.

2. Ostudzę twój zapał.., te "rybki" to nie rybki tylko gnój na dnie w postaci wszystkiego co możliwe. Gdy nastawisz się na DS, musisz tam bardzo dokładnie poznać dno. Nurkuję tam czasem więc wiem o czym mówię, tam są zalane całe zagajniki i w wodzie o głębokości 14m korony drzew sięgają 10 m ponad dno... w zasadzie jest parę miejsc wolnych od tego z dużymi patelniami, gdzie krasopióry kilogramowe można łowić... ale to inna bajka.

Generalnie woda piękna, ale niepilnowana i notorycznie kłusowana sieciami. (Od piekła na północ aż za wyspy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zakaz łowienia tam z łodzi.

Wiem o tym :razz: pisałem już kilka razy powyżej że to tylko sondowanie .

Łowić będę z brzegu , to oczywiste , ale dopływać to pewnych miejsc swoim pontonikiem :mrgreen:

Generalnie woda piękna, ale niepilnowana i notorycznie kłusowana sieciami. (Od piekła na północ aż za wyspy...)

dlatego mam wpisane namiary na PSR w komórce- natychmiast zgłaszam takie ustrojstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.