Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pogoria 1,2,3,4(Kuźnica Warężyńska)


NBT

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jak byś jechał przez Czeladź i na drugich światłach w prawo. Jedzie się to drogą 86 jak się nie myle.

ja nie prowadze nie orientuje się tak dokładnie. Ale jest to od tej strony, gdzie cały brzeg jest usypany takimi skałami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj PI po chyba 3 tygodniach przerwy.

Ciągle uderzały okonie. Specjalnie założyłem dużą blachę, żeby nic malutkiego się nie złapało, no ale ...

Jeden szczupak - nie całe 40 cm. Maluch.

Zdjęcie niezgodne z regulaminem- tomek1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłe na P1 na łódce od 18 00 do 22 00. Ryby strasznie słabo brały i złowiłem tylko kilka płotek i jednego leszczyka takiego około 35cm. Do tego jedno większe branie ale przypon nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na PIII była masa kąpiących się ludzi gdzie tylko popadnie nawet w tatarakach miałem plany połowić na grunt lecz nie było gdzie został mi tylko ponton i spining daleko od brzegu lecz trafił się szczupak 51cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend razem z Żoną byliśmy na PI.

Na grunt niestety nic nie złapaliśmy, ale na spławik przez 2 dni około 80 ryb.

Wszystko małe. Do 25 cm. Najwięcej okoni, później płotki, leszczyki.

Fajna zabawa, ale trochę wkurzające się to już robiło, że znowu coś małego na haczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po fachu mam pytanie wczoraj tuż przed zachodem słońca spiningowałem z pontonu na PIII miałem potężne uderzenie w blachę wędka ostro się wygięła nie było szansy nawet kawałka żyłki na kołowrotku wybrać ryba stała niczym podkład kolejowy, może mi ktoś napisać co to mogło wziąć, czy to mógł być np sum? Chwilę po braniu gwałtownie szarpnął i się zerwał że aż poczułem na pontonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to mogło wziąć, czy to mógł być np sum? Chwilę po braniu gwałtownie szarpnął i się zerwał że aż poczułem na pontonie.

Bardzo prawdopodobne. Nie byłeś przygotowany z hamulcem na ten pierwszy odjazd. Szkoda, bo na pontonie nawet niezbyt mocnym sprzętem miałbyś szanse.

No cóż, zdobywanie doświadczenia kosztuje. Następnym razem będziesz wiedział co robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem dzisiaj o 1 ( w nocy) z Goczałkowic . Przejeżdżaliśmy ( z żonką) koło PIV . Dziesiątki samochodów na ulicy, setki dosłownie setki ludzi wracających z nad jeziora i idących do jeziora . część wiadomo - z butelką piwa w łapie , lekko zataczających się .

To był niesamowity widok - 1 w nocy a ruch jak na najbardziej uczęszczanej ulicy handlowej podczas wyprzedaży . Trudno było przejechać 500 metrowy odcinek tak było nabite ludźmi i samochodami .

Czy wczoraj ktoś łowił na PIV .

Ja dzisiaj idę trochę wieczorem pospiningować ale nie wiem czy się dopcham do wody :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z rana spiningowałem na PIII trzy zerwane szczupaki w tym jeden pistolet czwarty miarowy 65cm. Czy na Bagrach PII coś bierze obecnie z gruntu?

Czy łowisz tam z pontonu ?

Będę w najbliższym czasie chciał odpocząć od łowienia sandaczy ( nieudanych zresztą połowów) i pobawić się szczupłymi .

Może powędkujemy razem ? na przykład na płytkiej wodzie na Przeczycach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po fachu mam pytanie wczoraj tuż przed zachodem słońca spiningowałem z pontonu na PIII miałem potężne uderzenie w blachę wędka ostro się wygięła nie było szansy nawet kawałka żyłki na kołowrotku wybrać ryba stała niczym podkład kolejowy, może mi ktoś napisać co to mogło wziąć, czy to mógł być np sum? Chwilę po braniu gwałtownie szarpnął i się zerwał że aż poczułem na pontonie.

Na tej pogorii trafiają się sztuki sumów po 150cm. W tamtym roku kolega na łódce takiego złapał. Zabawy z min było co niemiara i taż siedział na dnie jak kłoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z rana spiningowałem na PIII trzy zerwane szczupaki w tym jeden pistolet czwarty miarowy 65cm. Czy na Bagrach PII coś bierze obecnie z gruntu?

Czy łowisz tam z pontonu ?

Będę w najbliższym czasie chciał odpocząć od łowienia sandaczy ( nieudanych zresztą połowów) i pobawić się szczupłymi .

Może powędkujemy razem ? na przykład na płytkiej wodzie na Przeczycach

Co do Przeczyc już mam dosyć tego tasiemcowego zbiornika, wolę Pogorie. Łowię z pontonu choć nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Bagrach PII coś bierze obecnie z gruntu?

Słabo... małe leszczyki i sporadycznie jakaś płotka. Zdecydowanie lepiej zarzucić spławikiem 5/6 metrów od brzegu. na ostatniej zasiadce na grunt zerowe wyniki a na spławik wyciągnąłem lina 35 cm i okonia. Rybki dalej pływają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.