Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kryspinów-pytanie


khaledd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Witam wszystkich jako nowy forumowicz ! ;)

Mam pytanie i dylemat. Mianowicie, opłaciłem pełne składki na okręg Bielski, dodatkowo opłaciłem też okręg krakowski. Z racji porozumienia między tymi okręgami za "Kraków" zapłaciłem 65 zł czyli połowę ceny. Na znaczku opłat w leg. członkowskiej widnieje napis " 65 zł niepełna ulgowa wody górskie". Zatem:

-Czy mogę łowić ryby w zalewie Kryspinów?

-Czy mogę łowić ryby w Wiśle na odcinku należącym do "Krakowa"

-Które z łowisk w Przylasku Rusieckim mogę odwiedzać z "kijem" ?

-Czy konieczne są dodatkowe opłaty na w/w wody ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dlaczego Gobio Gobio wprowadzasz kolegę w błąd? Chyba sam nie wiesz gdzie można łowić za opłatę bez zwyżki.

Kryspinów - można.

Płacąc główną opłatę w BB i porozumienie z Krakowem nie możesz łowić na porozumieniu Krakowa z Tarnowem, które pozwala nam łowić na rabie do ujścia, oraz Wiśle do ujścia Raby.

Nie obejmuje także połowów na ; Rabie/ Dobczyce - Gdów - sztuczna Mucha/

Szreniawie na odcinku C&R Czaple Wielkie - Kacice

Rudawie na OS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że bardziej podoba mi się odpowiedź @czaplisiwej :)

Domyślam się również, że znaczek opisany "wody górskie" jest znaczkiem który obejmuje również wody nizinne ? Bo wspominany Kryspinów wg. typu/rodzaju łowiska jest wodą nizinną...

Dodatkowo w załączniku nr 1 do zezwolenia na okręg krakowski nie są wymienione wody Kryspinowa i Budzynia. Mam mętlik w głowie. Do czynnego wędkowania powracam po 11 latach, proszę zatem o wyrozumiałość i cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku można było łowić na lewym brzegu Budzyna to mnie zmyliło co do Kryspinowa jestem przekonany że nie można łowić na niepełnej składce. Zbiorniki na których można (cytuje z zezwolenia): Bagry, Jeziorzany, Brzegi -1,2,3, Przylasek-1,7,12,13,14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś chciałby mieć część Budzynia na wyłaczność?:) jest do wykupienia część brzegu i 50% powierzchni wody.

Szczególy przy wejściu na zbiornik na kartach informacyjnych

Ciekawa sprawa, jak by wygladala kwestia zarybienia? łowisko podzielone byłoby na pół siecia żeby moich ryb mi nie wyławiali ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś chciałby mieć część Budzynia na wyłaczność?:) jest do wykupienia część brzegu i 50% powierzchni wody.

Szczególy przy wejściu na zbiornik na kartach informacyjnych

Ciekawa sprawa, jak by wygladala kwestia zarybienia? łowisko podzielone byłoby na pół siecia żeby moich ryb mi nie wyławiali ? :D

W zasadzie wcześniej gdy częsć zbirnika (brzeg od strony Cholerzyna) nalezała do PZW też mozna było mówić o problemie zarybień. Jednak właściciel zbiornika nnnnnnnnnie jest w ogóle zainteresowany wędkarstwem,ba! Jest nawet do niego uprzedzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wcześniej gdy częsć zbirnika (brzeg od strony Cholerzyna) nalezała do PZW też mozna było mówić o problemie zarybień. Jednak właściciel zbiornika nnnnnnnnnie jest w ogóle zainteresowany wędkarstwem,ba! Jest nawet do niego uprzedzony

No wiesz, wszystko zależy od umowy jaką zgodziłby sie podpisać, bo teoretycznie mogłobyc tak źe kupiłbym połowe zbiornika, zarybył rybami swoimi, a kolesiowi nagle by sie odwidzialo i by mi moje ryby wyławiał, nie mówie on, ale np jacys koledzy, znam podobna sytuacje z gazety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Jechałem sobie rano połowić na Wiśle ale jakiś magnes ściągnął mnie na Kryspinów.

I tu pierwsze zaskoczenie. Zakaz wedkowania do 8 rano... W zatoczkach łowcy karpików tylko czekali na rozpoczęcie.

Jakoś tam przeczekałem pół godziny i 7.30 zacząłem kłusować :wink: Do 10. miałem 5 szczupaków w okolicach 50 cm, największy 55. Szału nie ma ale to najlepsze otwarcie jakie miałem bo zawsze w majówkę idzie mi słabo. Ryb jest dużo bo inni też połapali, miałem też jedno branie i ze 3 odprowadzenia.

Trą sie płotki i leszcze. Wśród nich pływają okonie na 40 cm !. Woda żyje. O 10 skończyła się pogoda i brania. Dużo ludzi na białoryb było nastawionych. Ale dużo też spiningowało ze środków pływających ( jakże ja wam zazdroszczę )

Szczególnie pozdrawiam 2 kolegów na łódce z psem na pokładzie który niemiłosiernie ujadał jak tylko coś mu nie spasowało :mrgreen:

Żeby nie było tak całkiem fajnie to widziałem też główkę szczupaka około 40 cm...

Z całego serca życzę sprawcy aby żona robiła go z listonoszem jak jest na kłusowaniu.

Jutro ciąg dalszy ale nie wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzisiaj jako iż było mega gorąco wybrałem się z bratem na Kryspinów wstępnie po piwkować i ochłodzić się, ale wzięliśmy też wędki. Brat coś pospiningował za szczupakami, ale nic nie wyjął jedynie jakiś kaczodziób zniszczył mu jedną gumę. Ja natomiast rzuciłem gruncik i spławiczek i zająłem się "czteropakiem" około godziny 14 udało się zaciąć ładną wzdręgę na dwa ziarenka kukurydzy na spławik, następnie miałem jeszcze dwa ciekawe brania ale raz "coś" poszło razem z haczykiem i przyponem a raz przegapiłem branie.

normal_11667272_456033887898315_6842263220223338660_n.jpg

Rybka naturalnie pływa dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Dawno to znaczy pare lat nie jezdziłem na kryspinow powiedzcie czy teraz mozna spokojnie sobie posiedziec z gruntem na karpia.Na co tam łowic kulki , ciasto,kukurydza,robaczek . pytanie moje głownie to jaka ryba tam jjeszcze pływa i gdzie sa najlepsze miejsca czy od strony nudystow czy naprzeciwko od strony asfaltu. Podobno od jakiegos czasu jest to łowisko PZW KRAKOW (skladka pełna ?)        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.