Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kryspinów-pytanie


khaledd

Rekomendowane odpowiedzi

SWINGER dwa lata temu próbowałem kilka razy łowić tam latem z gruntu klasycznie z lekkim koszyczkiem zwykłą zanętą (jakaś kupna waniliowa wymieszana z kukurydzą z puchy i białymi robakami) na haczyk też zakładałem kuku i białe. Bodajże próbowałem tak łowić 3 razy po kilka-kilkanaście godzin bez wcześniejszego nęcenia i brały mi liny takie średniaki około 30 cm i miałem dwa albo 3 brania większej ryby pewnie karpia ale nie wyciągnięte.

Oczywiście wtedy zaczynałem zabawę z gruntem i łowiłem na dość grubą żyłkę bez przyponu do tego spory hak i bez włosa tj normalnie na hak nabijałem. :ph34r:

Myślę że na kulki spokojnie idzie złowić karpia, raz jak spiningowałem na tym zwężeniu czy jak to kto nazywa ( ten wąski przepływ jakby łączenie dwóch zbiorników w jeden) dosłownie metr ode mnie i kolegi się spławiały fajne karpie przy samej powierzchni, więc wybierz miejscówkę i próbuj jak się zrobi cieplej.

Jeśli chodzi o inne metody jesienią lub późnym latem warto poobławiać zatoczki za szczupakiem bo trafiają się fajne sztuki, na spławik idzie połowić fajne płocie i krasnopióry zeszłego lata kiedy były te ogromne upały łowiłem niedaleko "plaży nudystów"  fajne wzdręgi na kuku kilka postów wcześniej pisałem relacje.

Jeśli chodzi o łowisko to tak wchodzi ono w składkę pełną łowisk PZW Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

Kryspinów, Kryspinów... Przedziwna woda, dzis spining na zero, nawet nie puklo jak to sie mówi. Ale ryb widziałem sporo... Stada uklejki chyba na tysiące sztuk. Mniejszego narybku lawice całe, piękne płocie tez stadami. A wszystko przy brzegu tam i z powrotem. Potem w kolejności 3 spore leszcze, klen, lin, wzdręga gigant ( jedna ) pewnie inne ze starości zdechły. Potem jakieś 10 metrów odemnie sprawiła sie tolpyga wielkości małej Łodzi podwodnej i na koniec przy pomoscie zobaczyłem leszcza wielkości konkretnego karpia... Jeszcze nie miałem wyjścia żebym tyle ryb widział przy brzegu, prawie pod nogami. Ma woda potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kryspinów to obecnie Zalew Na Piaskach.

tu masz wszystko :

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/29/wiadomosci/122824/pliki/oplaty_na_rok_2016_okreg_pzw_krakow.pdf

w skrócie :

obowiązuje składka Pełna lub Niepełna+Uzupełniająca (260zl/rok - opłata Normalna), albo

dla członków PZW : jednodniowa 30zł, trzydniowa 70zł,

dla niezrzeszonych : 1 dzień 60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.