Skocz do zawartości
tokarex pontony

Raba


swiszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Czy raba (pzw Kraków) - jewst udostępniona do ujscia rzeki stradomki?? (tak jest na stronie PZW kraków - w wodach udostepnionych)

Czy cała licząc z bochnia i Myślenicami (słyszałem ze dla ludzi z Krakowskiego koła tak własnie jest)

i sam nie wiem czego sie trzymac

PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
przynęty na klenia   Dragon

witam

na początku chciałem wszystkich przywitać

mam pytanie odnośnie tego odcinka rzeki, konkretniej chodzi mi o samo ujście. mianowicie dziś tam byłem już po raz 5 w tym roku. poziom wody niski, narybku i drobnicy masa, jakieś średniaki się pluskają. ale nic konkretnego nie bierze. byłem z ojcem i jego kolega i oni złowili po mały kleniku. łowiliśmy na przepływankę i wiśnie. w tym roku to można powiedzieć że nic z tej rzeki konkretnego nie przywieźliśmy bo nic nie bierze.

chciałem się dowiedzieć czy wy macie podobne doświadczenia jeśli tak to czy nie wiecie co jest tego przyczyną?

pozdrawiam

bezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Witam, Też na rabie parę nie dużych kleni złapałem nieco w dół od Bochni. Polecam za to Uście Solne. Tam już szczupaczka można wyciągnąć, a są ponoć i sandacze i bolenie.

Zawsze widzę tam też wędkarzy z karpiami w siatce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam, Też na rabie parę nie dużych kleni złapałem nieco w dół od Bochni. Polecam za to Uście Solne. Tam już szczupaczka można wyciągnąć, a są ponoć i sandacze i bolenie.

Zawsze widzę tam też wędkarzy z karpiami w siatce :lol:

Raba w Uściu Solnym ma ~50cm głębokości przy normalnym stanie wody. Ciut ciut więcej przy obu brzegach, natomiast środek to łacha z 10 cm wody. Bez problemu można przejść Rabę nie zanurzając się głębiej niż do krocza.

Czasami chlapnie boleń, jest kleń ale niewielki. Łowienie dotyczy prawie wyłącznie Wisły do której Raba wpływa w tym miejscu, bardzo rzadko można coś konkretnego złowić w samej Rabie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspik35, a jak wygląda sytuacja na Wisle ponizej ujscia Raby? Widać ganiajacego za ukleja bolka?

Byłem w Koszycach 18.07.11 woda w stanie "średnim/niskim" leciutko trącona przez Rabę - w niej woda wyższa niż "normalnie" i przybrudzona. Niestety dzień był dosyć specyficzny: pochmurno, po 15 nadeszły ulewy i burze. Rybki raczej średnio reagowały na przynęty: kilka kleników 30-35cm i jeden jazik 35. Kilka ataków boleni słyszałem/widziałem, ale dziś były poza zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

na Rabie w okolicach Bochni pstrąg raczej zdarza się sporadycznie , byłem na godzinnym spacerku z zamiarem złowienia klenia ale nawet puknięcia jeszcze zimna i dosyć wysoka woda jak pogoda dopisze to moze jutro wybiorę się gdzieś wyżej...podłubać za pstroniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam.

Kobieta ciągnie mnie nad Zarabie bo twierdzi że "słońce lepiej tam opala" i opowiada że zawsze są tam wędkarze i "coś tam łapią":-)) Nie jestem rodowitym krakowianinem dlatego wolę się upewnić czy w ogóle można tam łapać na niepełnej składce i czy jest sens zabierać ze sobą spinning...

jest w stanie ktoś coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Poniżej Gdowa nie polecam chodzić za Pstrągiem. Na Rabie pstrąg trzyma występuje głównie na odcinkach muchowych (Dobczyce-Gdów + odcinek Jeleńskiego)

Jeśli chcesz spiningować na Rabie to raczej za kleniem i jaziem ale to zdecydowanie niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, piękna rzeka tam jest i widoki też. Ale jakieś 500m od mostu w Gdowie w dół robi się wybitnie nie pod spinning. Jest typowo muchowa. Kiedyś tam się lipienie trzymały i małe pstrążki ale je quadami rozjechali niestety. Dopiero gdzieś koło drugiego mostu gdzie górski odcinek się kończy robi się kleniowo-spinningowo i można grubego pstrąga przyhaczyć ale bardzo rzadko i to kilka km w dół od Gdowa. Dobre odcinki na grubego klenia są na nizinnej Rabie ale nie chcę ich zdradzać za bardzo na otwartym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie 2012 badaliśmy Rabę według zezwolenia - Od mostu drogowego w Gdowie w dół... 2 Brania z czym tylko jednego maluszka udało się wyciągnąć.

Kolejny raz udaliśmy się w okolice 2 mostu niedaleko miejscowości Klęczany.

Kolega połowił klenie około 25 kilka pstrągów 20 cm. U mnie tylko kilka kleni, jedno potężne branie które pozbawiło mnie mojej ulubionej błystki :mrgreen: Na zakończenie dnia udało mi się złowić Brzane 40 cm. Dotarliśmy aż do ujścia Stradomki gdzie co chwile straszył nas Boleń :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam czy ktos byl ostatnio na Rabie?wybieram sie na rabe ale na odcinek ponizej gdowa . Moje pytanie , na jakie przynety tam mozna lowic? wybieram sie ze spiningiem ale chcialem sprobowac rowniez na splawik.Szukam miejscowki gdzie mozna pojechac i odpoczac z ciezarna zona abym mogl dojechac blisko samochodem i udalo sie posiedziec a przy okazji polowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.