Skocz do zawartości
tokarex pontony

Raba


swiszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sorki ze dopiero teraz ale wróciłem z urlopu.

Co można powiedzieć o Rabie... tak w skrócie to nie jest już ta rzeka co kiedyś z ogromną ilością kleni... świnek... brzan.... ryby trzeba wychodzić wypatrzeć i wyczekać. Przynajmniej w moim odczuciu tak to wygląda. Zresztą co roku jest w tych samych miejscach inaczej. W tamtym roku w jednym miejscu łowiłem potoki na muchę teraz ani jednego nie wyjąłem.

Rybki z GP może i łanie wyglądają tak w kupie.... ale jak rozłożyć na wyprawy to na przykład 8 godzin machania i 2 klenie.... więc tak już pięknie nie jest.

Ogólnie łowię od mostu w Gdowie aż po Krzyżanowice (zaraz za Bochnią).

pajonk, lekki spinning jak najbardziej... i kleń i okoń i potok, trafiają się szczupłe... ale teraz to tylko poniżej ujścia Stradomki, gdyż na naszych krakowski górskich już obowiązuje zakaz spinningowania.

A myślisz, że jakaś brzana się ostała w Rabie? Widywałeś jakieś brzanowe furkoty? Jest sens się za tą rybą uganiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam, mógłby ktoś chętny omówić mi ta rzeke, lubię wędkować na rzekach bo zawsze ma w sobie tajemnice dzikości :smile: chciałbym na początek dopytać się o miejscówkach spokojnych , godnych posiedzenia i wypoczynku. Jakie brania wczesną wiosna, wiosna, latem i jesienią. na co sie nastawić, gdzie się udać ? Od chwili obecnej zamieszkuję w Bochni (okolice) więc jak widzę najbliżej mi do tej rzeki. Jeśli ktoś was chce sie podzielić informacją to też czekam na wiadomosc priv :wink: Pozdrawiam Kondradoooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jeszcze nigdy nie spinningowałem na Rabie po 1.09, koledzy jeździcie po tym terminie ? Chciałbym się przejechać i nastawić na brzany tylko wiadomo że może zaczepić się coś co jest już pod ochroną... Jak kontrole mają się do tego ? Oczywiście złowione przeze mnie ryby szybko wodują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seprioth problem w tym, że na krakowskim odcinku Raby nie możesz spinningować po 1.09.

§ 6. Zabrania się: 1. W obwodach
.......
3. W obwodach rybackich - wody górskie:
...
f) spinningowania od 1 stycznia do 31 stycznia i od 1 września do 31 grudnia na odcinkach wód;
• Dłubnia (od mostu drogowego w miejscowości Wysocice do mostu kolejowego powyżej zalewu Zesławice
• Krzeszówka (od ujścia Dulówki do połączenia z Racławką),
• Regulka,
• Raba (od mostu drogowego w Gdowie do ujścia Stradomki),
• Rudawa (od połączenia Racławki z Krzeszówką do jazu w Mydlnik

Najbliżej możesz jeździć na odcinek Tarnowski Raby. Niestety tam w okresie po 1.09 nie spinningowałem. Ale jak trafisz przyłów to wypuszczasz i łowisz dalej. :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poszukać brzany to polecam Wisłę poniżej Przewozu, tam jak będziesz miał szczęście możesz trafić konkretną barwenę na spina. :) Ale nie jest tak łatwo. Można też jechać powyżej stopnia Kościuszki, okolicie miejscowości Facimiech. tam też się trafiały. Zawsze to bliżej niż na tarnowską Rabę, na której de facto masz możliwość łowienia z racji porozumienia z okręgiem tarnowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Witam podłączę się pod temat :) w sobotę wybieram się na rabę ze spiningiem może ktoś mi powie czy warto ? czy jest tam na tyle wody żeby połowić jakieś rybki, nie byłem w sumie z 10 lat i nie znam obecnej sytuacji . Z góry dzięki za wszystkie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wędkarz1981, ostatnio dużo obowiązków i czasu na haczyk nie starcza ale jak się odgrzebałem to widziałem, że pytałeś jeszcze o spinning na Rabie poniżej Gdowa.
A więc tak...
Czy jest sens?? - Zawsze jest sens choć na wielkie sukcesy bym nie liczył. Oczywiście "dzień konia" zawsze może się przytrafić. ;)
Woda jest do łowienia jak najbardziej, jednak trochę trzeba pochodzić. Czasem problemem są płynące glony.... ale na to się nic nie poradzi. Rybostan niestety ubogi ilościowo, jednak może się trafić coś konkretnego. Ogólnie na spina to najczęściej kleń - niestety przeważnie nieduże aczkolwiek siadają i 50+.... , pstrągi- uciekinierzy z no-killa może się trafić też niezły kaban. Co do reszty to śladowe ilości okonia, szczupłego oraz brzany i świnki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś tak jak mówiłem odwiedziłem Rabę ,rzeczywiście trzeba się namachać i zrobić parę km żeby coś wyciągnąć :)  7 h łowienia i bilans to 4 pstrążki po 20 cm i jeden pasiak oraz kilka drobnych skubnięć  :( rybostan marny z tego co był kilka dobrych lat temu, ehhh szkoda bo taka fajna woda tam była :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.