Skocz do zawartości
tokarex pontony

Raba


swiszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej mostu w Gdowie jest dość dużo miejscówek gdzie można dojechać pod sama wodę .

Wystarczy jechać wzdłuż brzegu i się dojedzie na kamienistą plaże. Jak dojechać nie powiem ponieważ zawsze dreptaliśmy z buta. Osobiście o wiele spokojniejsza woda była dużo poniżej mostu około 2-3 km.

Łowiłem tam na przynęty sztuczne i naturalne takie jak kukurydza i chleb. Tyle mogę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Byłem w zeszłym tygodniu, woda niestety była jeszcze martwa. Jakimś cudem dwa kleniki i jazik powiesiły się na woblerku. Niestety grunciarze są już aktywni i mnóstwo dziadostwa na cyplu zostawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczorajszy wypad nad Wisłę nie okazał się sukcesem więc postanowiliśmy zaglądnąć do Uścia Solnego woda dobra czysta stan średni jak dla mnie troszkę za wysoka. Ryba z Wisły wchodziła udało się złapać kilka kleni, bolenie chodziły, niestety nie udało się złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Byłem dzisiaj ehh ale tylko się przejechać na Uściu Solnym. wodna trącona podwyższona jest ale lepsza od Wisły która jest brudna i wysoka, pół godz obserwacji drobnica jakaś się pokazuje ale klenia nie spostrzegłem, Wydre zobaczyłem co jest bardzo rzadkie, z Wisły do Raby się przemieściła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj i musze przyznac, ze pogoda dopisala bo bie bylo lampy wiec mozna bylo dluzej posiedziec. Wypad zakonczony jednym ladnym kleniem, kilkoma maluchami i cos sporego zerwalo mi sie z haka. Zobaczylem tylko jasny brzuch odbijajacy od brzegu. Byc moze to byl pstrag. Generanie zabawa byla fajna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jak Raba po nocnych deszach? Wisła kawa z mlekiem i przybrała 80 cm, ale na pogodynce widzę że poziom Raby nie uległ zmianie to może i czysta.

Proszę o info kto się orientuje i mieszka w pobliżu Gdowa lub poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja bylem tydzien temu zobaczyc rabe niedaelko tych okolic powiedzmy za damienczycami woda ladna ale ciezko dojsc do niej, trudne warunki do lowienia:-) przy Chelmie jest dojscie latwe do wody? bo na rabie nie ma tak latwo jak na wisle zeby mozna chodzic przy samej wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Panowie jak tam u Was z wędkowaniem.Ja na spining (wobler,obrotówka,twister itp...) złowiłem tylko małego okonia.Od mostu w Gdowie w stronę Bochni (dokładnie do Podolan , Marszowic ) potrafię przejść i nic tylko mały okoń ;( Teraz stan wody się drastycznie obniżył przez susze i widać ,że coś zaczyna w wodzie się dziać ale czy coś z tego będzie to zobaczymy jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
można na muche, na spinning nie. nie rozumiem tego przepisu. łowią na muchę pstrągi w okresie tarła.

Chodzi o odcinek od mostu w Gdowie do ujścia Stradomki tylko. I tak jest to wybitnie muchowy odcinek rzeki, na spinning średnio tam się łapie. Poniżej można na spinning normalnie. Przepis jest tak skonstruowany, żeby można niby było łapać lipienie na muchę. Ale jak tam jest z "lipieniami" to każdy wie. Raczej mają kropki i ciągną w górę rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy wytłumaczył mi o co chodzi. Chodzi o to że na muchę nie łowisz tylko pstrąga. Powiedzmy ze idziesz z muchówka na ryby i nastawiasz się na Lipienie, Klenie. Złowienie Pstrąga uznajesz wtedy za przyłów.

Wiem jak to brzmi :mrgreen: Ale jak by na to nie patrzeć - jest małe ALE...

Spiningować nie wolno, łowić na streamera tez nie wolno, na jedna much - jak najbardziej :mrgreen:

Dziwne :roll:

Powstaje pytanie ponieważ jak by nie było to spining + mucha = wędkowanie.

Wiec o co tak na prawdę chodzi? Presja wędkarska?

Może wypowie się jakiś muszkarz - było by miło :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.