Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zakopane


DAWID

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sierpniu wybieram się na długi urlop do zakopanego mam zamiar łowić na muche na białym i czarnym dunajcu, jednak chciałbym się dowiedzieć czy są to jakieś inne wody warte polecania np. na spinning. Interesują mnie tylko rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jak chcesz pospiningowac to Dunajec ponizej Nowego Targu od mostu...chyba w Knurowie az do CZorsztyna bardzo fajna woda o charakterze typowo górskim wybieram sie od jakiegoś czasu i wybrac sie nie mogę ale może w przyszłym tygodniu najpierw Dunajec a następnie Rożnow za okoniem(wolałbym CZorsztym gdzie można trafić grubego sandacza i szczupłego ale słabo z łódką o napędzie elektrycznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, dzięki , na tym odcinku już łowiłem od Knurowa w dół rzeki też mi się bardzo podoba. Mam jeszcze pytanie czy w zakopanym lub w Nowym Targu jest jakiś sklep wędkarski w którym kupie gotowe muszki na te rzeki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz pospiningowac to Dunajec ponizej Nowego Targu od mostu...chyba w Knurowie

Napewno nie w knurowie bo tam zaczyna się tzw cofka i nie nazwalbym tego woda górską niby to jeszcze dunajec ale wygladem przypomina to rzeke nizinną :)

Jeżeli masz czas i chęć zwiedzania, proponuję poprad najfajniejsze wg mnie jest miejsce gdzie poprad łaczy się z dunajcem, ciężko tam czegoś nie złowić, jak masz ochotę zawsze mozesz wybrać się w moje strony konkretnie odcinek popradu Leluchów- Muszyna, piękna okolica. Jak masz zamiar łowic na muchę to na bank coś złowisz, jak nie pstrągi, to conajmniej kupe kleni :) a krajobrazy jakie zobaczysz nie pozwolą Ci zapomnieć o tym miejscu :) Polecam wychowałem się nad tą rzeką i znam ludzi którzy przyjechali tam raz, i pozniej kupowali działki pod domy :D

Gobio Gobio, na Roznowie tez mozna trafic i grubego szczupaka i sandacza, nie mowiac o bolkach :)

Można można, tylko trzeba mieć niesamowite szczęście i echo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondrom, napewno pozwiedzam a jeśli chodzi o ten odcinek w Knurowie cofka zaczyna się dużo dalej a rzeka ma tam charakter górski łowiłem tam pstrągi i piękne klenie, miałem też wyjście niezłej głowy.

A jak z czarnym i białym dunajcem łowić na nimfe czy sucha też się sprawdza, a może streamer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondrom, napewno pozwiedzam a jeśli chodzi o ten odcinek w Knurowie cofka zaczyna się dużo dalej a rzeka ma tam charakter górski łowiłem tam pstrągi i piękne klenie, miałem też wyjście niezłej głowy.

A jak z czarnym i białym dunajcem łowić na nimfe czy sucha też się sprawdza, a może streamer ?

A to sorry , w takim razie ja pomyliłem miejscowości :oops:

Czarny i biały podobny do popradu, zatem ja bym spróbował nimfe i suchą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nemo999

Jest jeszcze Studio Wędkarskie w Nowym Targu na ul. Na Równi... Mieszkam na miejscu i w razie potrzeby udzielę pomocy co do stanu wód itp. można pisać : immortal7@onet.pl

Co do cofki na Dunajcu to znajduje się ona pod mostem w Dębnie a w Knurowie jest jeszcze taka sama woda jak wyżej tylko, że nizinna - ale ryby o tym nie wiedzą :mrgreen: Trochę pstrągów było największy 54 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nemo999

Dunajec jest wysoki i mętny. Przeźroczystość wody zmienia się w zależności od natężenia lokalnych opadów. 31.07. stan wody był mniejszy niż wczoraj. Poniżej Krościenka natomiast było sporo wędkarzy poławiających na muchę nie wiem z jakim efektem gdyż byłem przejazdem. Dziś popatrzę na wodę i napisze wieczorem co słychać. Moim zdaniem w obecnym czasie Dunajec nadaje się do połowu na nimfę zwłaszcza tzw "gliździory" Jak coś piszcie na maila immortal7@onet.pl co do Dunajca mogę przesłać info na konkretne pytania a nawet przekazać aktualne zdjęcie z nad wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nemo999

Biały D. czyści sie szybko natomiast Czarny strasznie powoli i to on powoduje - decyduje, że poniżej Nowego Targu woda jest mętna. Miejmy nadzieje, że wreszcie przestanie padać i będzie można zobaczyć normalny stan wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.