Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jeziora w okolicy m. BANIE - jakie znacie i polecacie ?


baju

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Koledzy !

- będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na temat jezior znajdujących się na wschód od m. BANIE tzn, głównie jezior o nazwach: MIELNO PYRZYCKIE, DŁUŻYŃSKIE/Bukowe, PIASECZNO. Wszystkie leżą na terenie gminy Kozielice, ze strony PZW SZCZECIN znam jedynie powierzchnie tych jezior (odpowiednio: 17ha, 14,7ha, 57,9ha) i nic poza tym.

Chciałbym w tym roku poznać te jeziorka z własnego doświadczenia i jeśli ktoś tam już wędkował, ma jakąś wiedzę to proszę o jakiekolwiek wskazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to m.inn. jeziora: Strzeszowskie

Przekłusowane i przełowione maksymalnie. Poza płotkami 15 cm max i szczupaczkami 20 cm nie ma tam nic poza bandą biedaków mających domki w ośrodku nad jeziorem i wybierających z wody wszystko co ma płetwy i więcej jak 10 cm długości. Do tego miejscowi kłusole.

Innych jezior nie znam. Na strzeszewskim bywam regularnie od kilku lat. Teraz bardziej rekreacyjnie z kumplami na wypadach integracyjnych :mrgreen:

Strzeszowskie zgadzam się kłusownicy teraz nowy dzierżawca doszedł. Trzcińskie Miejskie czy Małe Trzcińskie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na zielony bardzo fajne jeziorko ale najlepiej mieć tam łódkę. Wszystko widać co się dzieje w wodzie taka woda czyściutka. Byłem na jakieś kładce co ledwo zipała a bardzo dużo łódek , dużo źródełek 14 km rowerem za 1 Szczupłym który miał 30 cm nie wymiarowy. Za Pana Brusa jak był dzierżawcą tych jezior to zezwala na połów z brzegu jak się miało wykupione PZW wody nizinne a teraz trzeba wydać 170.00 zł i bez ulgi. W sobotę powtórka z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak dojechać do jezior Dłużyńskie (Bukówno) i Piaseczno?

Próbowałem teraz od strony Dłużyna ale pobłądziłem, a jeziora nie widać. Tam podobno jest stanica wędkarska, więc jakaś droga powinna być. Czy od Mielna-Pyrzyckiego da się dojechać tak jak czerwone kropki? I tak samo czy da się od Dłużyna. Czy biegnie tam droga wzdłuż jeziora tak jak żółte kropki?

dojazdn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jeziora Piaseczno dojedziesz od miejscowości Trzebórz jadąc od strony Kozielic jedziesz przez las, gdy dojedziesz do Trzeborza musisz zjechać na polną droge na wprost - gdy będziesz na skrzyżowaniu. Do jeziora Dłuzyńskiego tak jak pisałeś od miejscowości Mielno.

Jeżeli chodzi o jezioro w Czarnowie to jest strasznie wytrzebione przez miejscowych kłusoli. Kilka lat temu byłem tam parę razy na biwaku w nocy dziwne błyski na jeziorze a ranem masa rybek przy brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Koledzy ! Chciałbym ponowić swoje pytanie i będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na temat jezior znajdujących się na wschód od m. BANIE tzn, głównie jezior o nazwach: MIELNO PYRZYCKIE, DŁUŻYŃSKIE/Bukowe, PIASECZNO.

Czy ktoś z Was tam łowił i jakie ma doświadczenia lub wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
W dniu 20.07.2011 o 14:59, baju napisał:

Witam Szanownych Kolegów

Jakie polecacie jeziora w okolicy miejscowości BANIE?

Jest sporo jeziorek w tamtych okolicach, które warto by było sprawdzić.

Niektóre z nich są udostępnione dla członków szczecińskiego Okręgu PZW od lipca 2011 roku na mocy porozumienia podpisanego z RZGW.

Są to m.inn. jeziora: Strzeszowskie, Swobnickie (Długie), Długie Bańskie (Dłużec).

Ale na mapie jest też sporo innych jezior. I tak w kier. północnym (jezioro Święte, Czyste, Strzeleckie, Mostowe), południowym (Górne, Zielone ?, Grodzkie-Grodziskie, Grzybno, Młyńskie ?, Krzywe, Dołgie, Trzcińskie).

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia i wiedzę na temat tych jeziorek ?

Za wszelkie wskazówki dotyczące jezior będę bardzo wdzięczny.

POZDRAWIAM

Cześć jestem z bań znam wszystkie jeziora od małego,ale odkąd  cwaniaki z modeh polmo wzieli je w dzierżawę jest trochę gorzej ale 500m sciagnietych siat (oczywiscie nieoznaczonych prawidłowo😈)i dwie łódki na dnie nieco ostudzily zapał tych kłosoli ale do tematu.Mogę  z całą odpowiedzialnośćią powiedzieć ze można tu jeszcz połapać i to grubo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2012 o 23:31, szymon1991 napisał:

Byłem na zielony bardzo fajne jeziorko ale najlepiej mieć tam łódkę. Wszystko widać co się dzieje w wodzie taka woda czyściutka. Byłem na jakieś kładce co ledwo zipała a bardzo dużo łódek , dużo źródełek 14 km rowerem za 1 Szczupłym który miał 30 cm nie wymiarowy. Za Pana Brusa jak był dzierżawcą tych jezior to zezwala na połów z brzegu jak się miało wykupione PZW wody nizinne a teraz trzeba wydać 170.00 zł i bez ulgi. W sobotę powtórka z rozrywki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.