Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy mogę użyć pomarańczowej lub żółtej żyłki


addybek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy mogę użyć pomarańczowej lub żółtej żyłki na wędkę na żywca ponieważ dostałem dwie żyłki na urodziny 0,40 na 10kg i 0,40 15kg tylko że one są na morze

Czy mogę je użyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolor zanika poniżej pewnej głębokości, ale ty łowisz na żywca więc raczej płytko.

Stalki na szczupaka też są zielone i jakoś mu nie przeszkadza. On ma bardzo mocny odruch atakowania wszystkiego co się rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak na żywca atakuje pewnie więc ani kolor ani grubość mu nie przeszkadza sam mam na żywca grubość powyżej 0.30 i daje rade nawet hamulec nie jest potrzebny wyciągniesz z wody wszystko no chyba że trafisz motorówkę :wink: Jeżeli jest to dobra morska żyłka to wytrzyma dłużej niż normalna a na jaskrawości straci po paru razach na rybkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie tylko sandacza można łowić na żywca :D? Kilka razy padło słowo szczupak w tym temacie ,a Ty wyjeżdżasz z fluocarbonem i dopiero w następnym poście napisałeś o sandaczu ,a jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem to raczej Ty powinieneś przeczytać cały temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol Ty chyba sam siebie nie rozumiesz kolego. addybek1 napisał, że chce łowić metodą żywcową, nie podając na jaką rybę się nastawia. Koledzy wyżej napisali, że szczupakowi jest to obojętne jaki przypon zostanie użyty i jest to prawdą. Lecz są małe szanse na złowienie innych drapieżników z zastosowaniem stalki i wolframu i to też jest prawdą. Czegoś jeszcze nie zrozumiałeś ? więc skończmy już OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to ,że mogłeś napisać ,że chodzi Ci o sandacza. Na wolframowy przypon raczej nie wyciągniesz sandacza to prawda ,ale np. z okoniem,szczupakiem czy sumem nie ma takich problemów. Jeżeli pytasz się mnie czy czegoś nie zrozumiałem to lepiej sobie zadaj to pytanie ,a nie wyskakujesz jak filip z konopi i piszesz ,żeby założył sobie przypon z fluocarbonu ,a np. on może chce łowić akurat szczupaki. Masz racje koniec dyskusji ,bo trochę bałagan się zrobił :D. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.