Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowienie w obcym okręgu młodzieży do lat 16.


kudlaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcia,

mam 15 lat. Wiem, że jadąc do Leszna na wakacje, czyli obcego okręgu, bowiem jestem z Opola, nie muszę płacić żadnych dodatkowych pieniędzy, nie potrzebuję zezwoleń itp. Nie jestem dorosły, a podobno do 16. roku życia nie muszę nic płacić, mogę łowić wszędzie na terenie całego kraju.

I tutaj mam do Was kilka pytań:

1. Czy muszę łowić z osobą dorosłą?

2. Czy muszę dzwonić albo załatwiać formalności w PZW Leszno?

3. Czy mogę zabierać swoje ryby do domu?

4. Do jakiego rejestru mam wpisywać ryby? Do swojego opolskiego? Bo chyba nie dostanę nowego rejestru nie płacąc za zezwolenia okresowe na łowienie w tamtym regionie?

Pozdrawiam,

połamania kijów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli masz opłaconą składkę i twój okręg zawarł porozumienie z tamtym okręgem to możesz bezproblemowo łowić, ale pod nadzorem osoby dorosłem. Złowione i zabrane ryby wpisujesz do swojego rejestru tego którego otrzymałeś przy płaceniu składek. Nie musisz nigdzie dzwonić. A i zapoznaj się z regulaminem itp. łowiska bo może być inny niż na twoich poprzedniich łowiskach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nawet nie mając tych 16. lat muszę płacić tą składkę?

Tak BTW, mówiono mi, że składka z 50% zniżką.

Czyli trzeba jechać do Leszna albo najbliższego koła (będę w Wieleniu łowić) i szukać PZW znowu? Tragiczny jest ten związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudlaty zgadza się. Ja mam 15l i jestem z Śląska, mój okręg nie ma porozumienia z okręgem Opolskim, więc pojechałem opłacić go do Katowic i okazuję się, że jestem jeszcze uczestnikiem i mogę łowić ryby w całej polsce, pod warunkiem, że mam odebrany rejestr połowu ryb i nic nie musiałem płacić.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była taka akcja, że młodzież, w okresie wakacyjnym miała mogła wędkować na wodach wszystkich okręgów. Nie wiem jak jest teraz, ale słyszałem PLOTKĘ, że to znieśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpie czy ktokolwiek doczepi się jeżeli masz kartę i oplacone składki na dany rok ja łowie w 2 województwach i nikt się nie czepia nawet w zawodach brałem udział i całe 5zł musiałem dopłacić bo łowisko było specjalne i tylko członkowie koła opiekuna łowiska nie płacili tego 5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawcio_bra

W końcu jak to jest? Jeżeli opłacam pełne składki na wody nizinne w swoim kole to mogę wędkować na wszystkich wodach nizinnych które podlegają pod pzw? czy tylko na tych wodach do których należą do mojego koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawcio_bra

No to dla mnie jest to chore...Więc pojęcie "pełne składki za wody nizinne" są błędnym określeniem. Jeżeli chce wyjechać na wakacje lub na ryby gdzieś dalej niż obejmuje koło jestem zmuszony do biegania po kołach do których dany akwen należy ;| W takim razie nie rozumiem po co u mnie są jeszcze "pełne składki za wody górskie" jak owych wód nie ma u mnie w ogóle ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasami tak, że nawet bez porozumień mogę łowić wszędzie dzięki temu, że nie mam jeszcze skończonych 16. lat?

Nie, nie jest tak. Po ukończeniu 14-tu lat łowisz na "własny rachunek". Masz Kartę Wędkarską i opłacone składki (mowa o PZW). Podlegasz takim samym prawom jak każdy z nas (opłaty, dopłaty, dodatkowy rejestr i zezwolenie na inny okręg itd, itp.). Jedynym ograniczeniem jest dla Ciebie to, że do ukończenia 16-tu lat nie możesz wędkować w nocy bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki. matka, ojciec czy brat, siostra, kolega który ma osiemnaście lat. Plusy-masz zniżki.

"pawcio_bra" /pełna składka nizinna/ nie jest błędnym okresleniem. Możesz mieć też /ulgową.../ np. jeśli uczysz się i masz ważną (podbitą) legitymację. Prawda? A określenie pełna-ulgowa dotyczy tylko kwoty jaką skarbnik od Ciebie pobiera kiedy opłacasz składki.

Chyba że (dla przykładu) opłacasz w Radomiu.

masz linka http://www.pzwokregradom.strefa.pl/skladki2011.html

zależy czy i jak chcesz wędkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.