Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Sierpień 2011


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Sobota godzina 15 wyjazd na komercyjne łowisko do Słupowa. Ok 16 jesteśmy na miejscu rozsiadamy się i zaczynamy łowić. Łowiło nas 2 plus nasz osoby do towarzystwa. 5 minut i puk pierwsza rybka

248953bb271447e2m.jpg. Siedzimy spokojnie dalej i bach wędka kolegi ląduje we wodzie ( miał zamknięty hamulec ) i wędka zaczyna odpływać. Jako że właśnie miałem zestaw na brzegu więc zaczynam rzucać w jej kierunku aż w końcu udaje mi się ją zaczepić, haczyk wbija się w rękojeść. Niesamowite uczucie ciągnąć z 315 metrów wędkę na której jest zaczepiona rybka. Po 10 minutach holu wędka ląduje w rekach kolegi

14a1bf6b0f6b81f6m.jpg

i zaczyna się zabawa z rybką. Aż w końcu i ona trafia na brzeg. Waga pokazuje równe 2 kilo

6c0d8c7ec3643865m.jpg

Później trafiło się parę karasi do 1 kg i mniejsze karpie. Może gdyby nie to że nuta alkoholu kazała nam iść spać było by więcej rybek ale narzekać nie ma co. Było super. Najlepiej wydane 20 zł za wstęp. za miesiąc tam wracamy ale nastawię się również na drapieżniki bo jest tam ich sporo. Sorki za nie obrócone zdjęcia ale zmęczenie każe iść spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że w Bobrze woda wysoka i brudna postanowiłem się wybrać na zasiadkę z feederkiem na żwirownię .Nad wodą byłem koło 7:15 i siedziałem do 12:00 a takie miałem efekty

2dwhhj9.jpg

Złapałem jeszcze z 15 płotek 15-20 cm wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się odrobię to zaległości nadrobię

Pamiętaj tylko że pstrągi łapie się do 31 sierpnia i juz część jest gotowa do tarła więc wypada im zwrócić wolność.

Dobrze będę pamiętał........ale jest jeszcze takie coś jak pstrąg żródlany o ile wiesz co to jest a on ma inny okres ochronny :razz: R23 daleko masz do łowiska w Słupiu , tam bywają większe karpie , no ale i tak połowiliście........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Odrze w 4h 20-25 okoni z przedziału 15-22cm, miałem testować wirujące skrzydełka spin madu, ale jedyne posiadane dwa egzemplarze urwałem w pierwszych 5 minutach łowienia bez kontaktu z rybą... Okonki na wirówki i twisterki, cykady spin-madu skusiły 2 ryby ale skutecznością przegrywały z obrotówkami. Do teko krótki szczupaczek i sandaczyk. Wszystkie rybki dalej pływają w wodzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 sierpnia byłem na mazurach na wakacjach i 4 dni udało mi się zamoczyć kija.

Jezioro Tałty woda mi w ogóle nieznana.Pierwszy dzień około 20-30 płotek i wzdręg oraz masa uklei.Na drugi dzień postanowiłem zapolować na coś większego z drapieżnika na noc ustawiłem uklejke z gruntu na żywca.Od 21 do 2 w nocy ani brania z gruntu a na bata brały fajny leszcze.Już się miałem zbierać do domku a tu na bata spławik idzie pod wodę i czuję duży opór.Po 2 min na molu ląduje lin 36cm.Na trzeci dzien upał więc wędki zostały w domku.

Wieczorem postanowiłem znowu coś połapać i około 24 złapałem leszcza takiego ponad 40 i kilka mniejszych po 30.Cały wyjazd uważam za udany a ten lin to jest na razie mój nowy rekord :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wyjazd rowerem na spinning, zakończył się 2 godzinnym obrzucaniem miejscówki bez żadnego efektu i nieudaną ucieczką przed burzą. Niestety coś ostatnio mam szczęście do gratisowego prysznica wprost z nieba :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzymSzon, na tym jeziorze jakieś 15 lat temu stawiałem pierwsze kroki z wędką :) Kiedyś to było prawdziwe El Dorado... leszczy po 2-3kg to można było nałowic po kilkadziesiąt sztuk w 3-4 godziny. W którym miejscu dokładnie łowiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rzeczka pszczynka(krzyżowice) z Batem efekt kilka leszczy w granicach 20-30 cm i jedno branie takie że urwało przypon ale myśle że to był Karpik żyłeczka na przyponie 14stka :) Za 2 dni powtórka tym razem z wędeczką Gratuluje tym co połapali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucekk, ładny szczupły, powodzenia z mamuśką :mrgreen:

Dzisiejszy wypad nad wodę rowerkiem jak zwykle rozpoczął się od deszczu chwile po tym jak zarzuciłem zestawy. Na szczęście popadywało lekko z przerwami, także postanowiłem posiedzieć i było warto. Nowa miejscówka, nęcenie punktowe z marszu woreczkiem PVA, do którego wpakowałem pelet fish mix oraz pokruszone kulki truskawkowe, na haczyk kulka truskawkowa 16mm i do dzieła. Dwie godziny ciszy i nagle bardzo energiczne wygięcie feedera w lewo i zluzowanie żyłki. Wybrałem luz, zacięcie i gra melodia z hamulca, siedzi! Konkretny odjazd, stopniowo przykręcałem hamulec, bo bestia wybrała mi na dzień dobry pół żyłki ze szpuli. Po dobrych 5min. doholowałem rybkę do brzegu i zaczęły się problemy z podebraniem karpia, bo brat zabrał na wakacyjny wyjazd podbierak, którego używamy standardowo i zostałem z takim mały "pipidupkiem". Na szczęście ryba była dobrze zapięta i za którymś razem udało mi się ją podebrać od ogona i wylądowała na brzegu. Szybkie trzy fotki i do wody. Karp miał ~50cm, największy w tym sezonie :mrgreen:

karpik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną 12 godzin machania muchówką, kilkanaście kilometrów przedzierania się przez gąszcze pokrzyw i Bóg jeden wie jakich jeszcze roślin, ale było warto, determinacja popłaca piękny samiec potokowca połakomił się na podaną przeze mnie muszke, hol niesamowity nie ma porównania ze spinningiem, coś wspaniałego. Oczywiście pływa dalej !

p030109113701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid,od jakiegos czasu sledze Twoje poczynania...ogromne gratulacje za rozpracowanie łowiska i systematyczne łowienia kropkowanych kabanów,brawo!:)

Kilkudniowa posucha wędkarska i odespanie nocy z ubiegłego tygodnia w znaczacy sposób przyczyniły się do wczorajszego,dość spontanicznego wypadu nad wodę. Tym razem wybrałem odcinek znacznie oddalony od Krakowa gdzie nadal obowiazywał karnet na sumowe szczęście :mrgreen:

Około północy dynamiczne branie i takaż walka wąsatego spaślaka :wink:

adcff51654d23d64med.jpg

Raptem 2 cm powyżej metra,ale z taką determinacją i walecznością dojdzie to sedziwego wieku psując po drodze krew niejednemu wedkarzowi :twisted:

252f00dc3b8d6e03med.jpg

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/\ Masakra. Jak ich szukasz? Rzucasz w główny nurt? Czy obławiasz klatki między główkami? Czy może szukasz, słuchasz czy sum nie żeruje pod powierzchnią i w to miejsce rzucasz? Masz jakieś niezacięte brania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.