Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bytyń


dziara

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam,

byłem wczoraj na jeziorze Bytyńskim z 2 kolegami wędkarzami i niestety ale... nie mogę nic dobrego powiedzieć. Byliśmy dobrze przygotowani na jesienne zmagania z drapieżnikami (spinning), warunki były doskonałe i nic nie wskazywało żeby ryby nie były chętne do współpracy (mowa o warunkach pogodowych) a niestety cały dzień łowienia (10h) zamknęliśmy stanem - 1 okoń... :( Nie wiem o co chodziło, zjechaliśmy całe jezioro, próbowaliśmy praktycznie wszędzie i wszystkim i nic. Nawet brań nie było. Teoretycznie to jezioro jest pewniakiem. Tak zresztą było, gdy odwiedziłem je ostatni raz w sierpniu br. Wtedy udało mi się wyciągnąć 2 szczupaki, kilka okoni a i kolega nie zszedł z wody "o kiju". Od innego wędkarza, lokalnego, usłyszeliśmy, że podobno właściciel jeziora kilka dni wcześniej odłowił znaczną ilość ryb prądem. Czy ktoś może te doniesienia potwierdzić? Jezioro jest piękne i ryb może być tam wbród, ale tylko jeśli da się im jakieś szanse... pozatym dlaczego sprzedają zezwolenia na "puste" jezioro...? Dwóch wędkarzy których spotkaliśmy złowili szczupaki (60 i 70cm) ale na oczy ich nie widziałem... Niestety ale więcej tam nie pojedziemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Sprzedawanie zezwoleń na takie wyrybione przez właściciela jezioro to najzwyklejsze oszustwo. Zamiast zarybiać i zachęcać do zakupowania zezwoleń to tylko zniechęcają.

Fajnie zwala się winę na "wyrybienie" wtedy, gdy się nie umie łowić, albo nie chce się pomyśleć. Przez kilka lat łowiłem w jeziorze Sarcz k. Trzcianki, w jeziorze, które wszyscy wędkarze oceniali jako absolutnie pozbawione sensownych ryb przez odłowy. Żaden z tych Arcymądrych Panów Wędkarzy nie potrafił pomyśleć, że już sam fakt, że jezioro jest niemal w środku miasta, wpływa na to JAK trzeba łowić. Kilkudziesięciu z tych Arcymądrych otwierało japy na widok tego, co pływało w mojej siatce wtedy, gdy ja łowienie kończyłem, a oni ZACZYNALI. Węgorze, karpie, liny, sandacze, duże płocie i wzdręgi, 800-gramowe krąpie - jakoś to wszystko nagle się odnajdywało w wodzie.

Z drugiej strony jeśli się nie pozna wody wielkości Bytynia, to nie ma co liczyć na wyniki. Ja tam zacząłem DOBRZE łowić po 2 latach szukania miejscówek z łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do Kruteczka nie dotarłem nigdy. Można mnie pytać o większość jezior na południe od Warty w trójkącie Szamotuły (do Pamiątkowa) - Międzychód - Pniewy, o Wartę na odcinku Stobnica - Międzychód oraz ten Sarcz w Trzciance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Witam wszystkich mam pytanie jak wygląda sprawa spiningu? Bo mam w weekend zawody na łódkach i nie wiem kompletnie na co łowić i gdzie. przydała by się jakaś mapka batymetryczna albo chociaż zwykła z naniesionymi punktami gdzie warto płynąć żeby złapać okonie lub jakiegoś szczupaka. Z góry dziękuje koledzy wędkarze :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekPM, jak dobrze poszperasz w necie to może mapke barymetryczna znajdziesz. Jest kilka górek gdzie da sie jeszcze okonki połowić a i sandaczyk sie trafi. Jak nie znasz dobrze jeziora to proponuje zrobić komuś ogon, bo na zawodach raczej czasu żeby sondować i szukać nie będziesz miał :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przed chwilą znalazłem ale jest trochę ucięta brakuje jeziora od strony rybaka. To są zawody z koła więc myślę ze większość zna to jezioro tak jak ja ;/ najbardziej się rozchodzi o jakieś okonie na sandacza też się uszykuje ale nie będę na niego za bardzo liczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.