Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupak na żywca


venom92

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Jak zyje to jeszcze nie widziałem by ktoś złowił szczubla na te 2 gatunki ryb :mrgreen: Pamiętać trzeba że jazgarz i okoń są bardzo mocno okolcowane a w szczegulności płetwa grzbietowa.Jak wybierasz się na żywca to karaś 10cm lub leszczyk taki 10 cm efekty na 100%. :grin: Głębokość dobre pytane ale z doświadczenia powiem Ci do metra od gruntu miałem i mam najleprze wyniki,właśnie wróciłem dzisiaj z żywciowej zasadzki 2 szczupaki takie około 65 cm no to życze połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat nie łowie już na żywca, ale potwierdzam słowa Placka; okoń jest wyśmienity na żywca ( na jazgarza nigdy nie łowiłem), prawdopodobnie spowodowane to jest ruchliwością takiego okonia na haku, jest o wiele żywszy i agresywny (choć żyje o wiele krócej) niż karaś.

a kolega chciałby mieć miąsko w buzi nafaszerowane igłami

A Ty Łukaszss, widziałeś kiedyś pysk szczupaka od środka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jeszcze to iż szczupak ma zaprogramowaną eksterminację konkurencji i jeżeli ma wybór płoć, karaś, okoń to w teorii wybierze tego ostatniego. Dodam jeszcze że na mikro okonie jako przynętę jeszcze lepiej beże.... okoń, ma kanibalskie zapędy(szczupak zresztą też!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tere fere :mrgreen: , znam gości co łowią tą metodą od kulku, kilku ładnych lat ale okonka nigdy niewidziałem u nich na haku.Właśnie skończyłem rozmawiać z jednym z tych panow,powiedział mi ze prawdziwym przysmakiem szczupaków są KARAŚ i LESZCZYK.A jeśli ktoś złowił szczupaka na okona to tylko czysty przypadek :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkaset co Ty wypisujesz :lol:

Zdarzało mi się kilkakrotnie uczestniczyć w akcjach zbierania żywcowych bączków z lodu (bardzo popularna w moich stronach metoda) - zawsze stawiane były na okoniach, nie chce się nad tym rozpisywać, ale uwierz - szczupaki żarły te okonie jak głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi wmówić ze okoni są leprze od karasi :lol::lol::lol: .W bajki juz dawno przestałem wierzyć :mrgreen: a tak na marginesie jeszcze u nikogo nie widziałem okonków w widereczku,płoć,leszczyk,karaś to tak.Jak dla mnie same smaczne kąski,ale nigdy nie zastosuje żywca który kłuje ,takie jest moje zdanie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą przynetą na żywca jest ryba która wystepuje w zbiorniku w największych ilościach. Więc nie ma zasady ze karaś najlepszy to bzdura.

A wracając do okonia to sprawdza sie dobrze , nawet okoń na okonia bierze(kanibalizm) , choć np.najlepszą przyneta u mnie na zbiorniku jest płoć.

Ps.

Z zywcem jak każdą przynetą trzeba kombinować :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się dowiedzieć jaki ustawić grunt na szczupaka będę łowił na jeziorze głębokość ok.3-4 m i jakiego żywca użyć

Często szczupaka można spotkać przy dnie, ale i w pół wody też ustawienie zestawu daje dobre efekty. Żywiec byłby najlepszy taki, którego pozyskanie z łowiska jest najmniej skomplikowane. Niektóre żywce mają tendencje wypływania na powierzchnię inne kręcą się w koło zestawu a inne mają parcie do dna i wpływanie w zawady. Trzeba by to zgrać z zestawem jaki się chce zastosować. Może się wydawać, że np. 15 czy 18-to centymetrowy okoń to żywiec za duży i jeszcze do tego kolce (dotyczy to młodych i mniej doświadczonych kolegów). Nic bardziej mylnego. Jak szczupak miałby jęzor jak krowa, po takim okonku tylko by się oblizał i czekałby na jeszcze. Może poniektórym wydawać się dziwne, ale w moim przypadku nigdy na karasia nie miałem brania drapieżnika :roll: , natomiast największe drapieżniki zawdzięczam okoniom , później płociom, kiełbiom i uklejom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyngiel50, a kolega chciałby mieć miąsko w buzi nafaszerowane igłami :mrgreen: odpowiedz jest tylko jedna to samo tyczy się szczupaka no chyba że zatnie się fuksem :!:
Kolego szczupak ma w dupie czy sa kolce czy nie,uwierz mi ze okoń jest nalepszy,jazgarz tez,nie mowie ze na karasie itd wcale nie ma fajnych efektow,bo na pewno sa,ale lepsze sa na okonka,a tu ciekawostka ostatnio zlapalem okonia na okonia:)a szczupaki to sie zabijaly za okonia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście okoń jest bardzo dobrą przynętą na szczupaka. Co ciekawe, z moich obserwacji wynika, że szczególnie sprawdza się podczas połowów w rzekach.

Co więcej na okonia skusi się również sum. Jazgarza połknie szczupak, sandacz a nawet duży okoń. Kolce absolutnie w niczym nie przeszkadzają. Sum radzi sobie nawet z połknięciem sumika karłowatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.