Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ryba posiadająca tasiemca - Jak rozpoznać?


Gość pawcio_bra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawcio_bra

Tak jak w temacie jak sprawdzić czy ryba posiada tasiemca? Dokładniej chodzi mi o krąp/leszcz bo ostatnio siedząc nad zalewem podszedł do mnie wędkarz i powiedział, że złowił dzień wcześniej kilka krąpi i leszcza z tasiemcem.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na zewnątrz, to ciężko...podobno te co pływają wolno tuż przy powierzchni z grzbietem ponad wodą mają tasiemca.

Jak rozetniesz nożem to zaraz zobaczysz taką jakby wstążkę. Na Przeczycach (Śląskie) tego pełno było.

Tylko jest to tasiemiec rybi i człowiekowi podobno nic z tego tytułu nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biało - przeźroczysta, długa, spłaszczona i wąska "galareta" przyczepiona czy inaczej przyssana do któryś z narządów trawienia ryby. Widać gołym okiem, że to coś jest przyssane, w dodatku często się rusza. Pamiętaj że glista u ryb jest bardzo podobna i mylona z tasiemcem. U tasiemca widać przyssawkę, jest krótszy i spłaszczony tak jak mówiłem. Glista jest bardziej okrągła i ciemniejsza. Tak jak przedmówca, sprawdzisz praktycznie tylko patrząc w bebechy. Ja nie wiem jak widać to z zewnątrz (a na pewno widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na pewnym jeziorku w mojej okolicy leszcz miał tasiemca praktycznie każdy , rozpoznawaliśmy to po tym że miał taką jakby (jak to nazwać ) gulę ,wybrzuszenie zaraz za płetwami bocznymi na brzuchu , taka ryba przeważnie jest bardziej grubsza od innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/search?tbm=isch&hl=pl&source=hp&biw=1920&bih=895&q=tasiemiec+w+rybie&gbv=2&oq=tasiemiec+w+rybie&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=600l4525l0l4657l17l16l0l7l7l0l225l1389l0.7.2l9l0

http://www.fishing.sitech.pl/pory_roku/wiosna20/tasiemiec/rybachor.htm

W 1 linku kilka zdjęć, a w tym poniżej krótka notka na temat tasiemca.

Nie wiem, czy tymi zdjęciami nie łamię regulaminu, jeśli tak to można usunąć link. Niemniej wstawiam z zamysłem doinformowania na wyżej poruszony temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.