Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaką bolonkę wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak dla mnie to połów 6m bolonką jest tak samo komfortowy przy użyciu przelotowego jak i stałego spławika ;) Najbardziej martwi mnie wiatr bo czasami utrzymanie lekkiej bolonki przy silniejszych podmuchach stanowi już wyczyn :mrgreen: dlatego generalnie jestem za dobieraniem kija pod kątem danego typu łowiska bo przecież inaczej taki 6-7 m kij będzie zachowywał się w czasie wiatru na otwartej przestrzeni a inaczej w miejscach gdzie tak nie wieje.

edit:

Lary, mam nadzieję że nie rozmywamy tematu :?::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary, mam nadzieję że nie rozmywamy tematu
Myślę, że nie ale kończymy bo temat to: Jaką bolonkę wybrać. Nie będziemy się rozwodzić nad wyższością bolonki nad odległościówką lub odwrotnie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary, o wyższości bolonki nad mczówką i odwrotnie... :mrgreen:

Wracając do bolonek to zainwestowałem w 5 i 6 m węglówki Yorka z serii Safari, na 6m połowiłem i sprawowała się bardzo dobrze a piątka czeka na nowy sezon i dopiero w marcu będę w stanie coś o niej powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również poszukuje bolonki :) łowie głównie na wiśle przeważnie na przepływanke jazie i inne nieduże ryby. Szukam czegość w okolicach 100 zl . Mogłby ktoś powiedzieć coś wiecej o tym T-rexsie. kocur, ile dałes za te Yorki i jak się sprawują :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guslik, za 5m ok 150 zł a za 6m około 180 złociszy ;)

Jak wyżej pisałem 6 sprawuje się elegancko i bezstresowo można nią poławiać ;) 5 metrówkę przetestuję dopiero w marcu ;) Na sucho pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne ale zobaczymy jak będzie nad wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko laika odnośnie klasyfikacji to raczej szczytowa dosyć szybka :roll:

Generalnie nie zastanawiam się nad takimi sprawami i biorę jak mi się podoba jej praca na sucho i jak leży w ręce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W weekend pojeździłem trochę po wedkarskich ale nigdzie nie mogłem znaleźć tych Yorkow. W oko wpadł mi Mikado Archer. Wydawał się w miare przyswoity i ejszcze za rozsadną cene. Wczesniej myslałem też o Gryfonie bo tańszy ale według mnie to zbyt batowaty. W sumie nie wiem bo może to tak powinno być? Bolonka powinna być raczej sztywna czy bardziej miekka? I czy wogole taki kij nadałby sie zeby od czasu do czasu polapac na przystawke albo na jeziorze? No i jeszcze dalej nie wiem czy zdecydować sie na 5 czy 6m. W sklepie sprawdzalem to i to ale nie wiem jak to nad woda bedzie wygladac. Piatka chyba bardziej poreczniejsza a na Wisle lowie jest przewaznei glebokosc do 3 m chyba ze wysoka woda przyjdzie.

Jak by ktos mógł coś doradzić i rozwiać troche wątpliwości to był bym wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, chce kupić bolonkę zastanawiam się nad Yorkiem Avant 4,5 m z kompozytu.Nie chcę Jaxonów bo juz kumpel ma i co 2 miechy lata regularnie na Gwarancję ze szczytówkami.Mozecie cos polecic w cenie tego Yorka.dodam ze kosztuje w moim sklepie 119 pln.Moze byc takze z internetu.Z góry dziękuje i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yorka Safari 6m oraz 5m. 6m była testowana już w zeszłym roku i sprawowała się bardzo dobrze i bezstresowo można połowić nią. 5m będę testował w ten weekend ale z tego co widać powinna być tak samo dobra jak większa 6m ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam.

Ostatnio w mojej walce "bolonka vs bat" wygrała ta pierwsza. Teraz zaczynam szukać jakiegoś wędziska. Przeznaczenie - Odra. Wymyśliłem sobie, żeby miała ona 7m. Na wędkę oraz na kołowrotek mam 500zł. I teraz pytanie - co moglibyście doradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.