Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Moja Prosta Technika Na Bolenia (żywiec)


ViVol

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

zdrapek, rozróżnijmy dwie kwestie mówimy tu o technice która sie sprawdza na bolenia a nie o przypadkowych rybach które wzieły jak nastawiliśmy się na inną rybe. Są przecież przypadki gdzie trafi się szczupak na kukurydze ale czy z tego powodu następnym razem na szczupaka nie weźmiesz spinningu czy żywcówki tylko spławikówke z kukurydzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2, każda z moich przynęt na którą łowie bolenie imituje zdrową uciekającą ukleje i do tego prowadzi się ją bardzo szybko, boleń jest rybą żerującą na żywych rybach nie wydaje mi się aby pływał w poszukiwaniu łatwego łupu, ale to tylko moje zdanie.

Jakbyś trochę poszukał po literaturze albo poobserwował bolenie chociażby nad czystym jeziorem to zobaczyłbyś, że boleń najpierw wali całym cielskiem w stado ukleji, a później wybiera te co najwolniej spieprzają, albo odłączają się od stada. To, że prowadzi się przynęte bardzo szybko wynika z tego, że zwykle tak prowadzona przynęta jest najbardziej widoczna dla bolenia i zwykle jest "sama", czyli "odłączona od stada", a to już jest wystarczający powód do ataku bolenia.

No i tak w ogóle to jakaś kultura obowiązuje, a niezbyt ładnie nabijać się z czyjiś pomysłów. Lepiej się zastanowić i mądrze skrytykować lub poprawić. I nie, nie sądze, że złapanie bolenia na żywca było niemożliwe, a sądze nawet, że nawet bym się nastawił.

Pomysł ciekawy, tylko jak to dobrze powiedzieli moi poprzednicy, bułke trzeba czymś wzmocnić :D Może zrobić siatkę i zmieniać bułkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davly, pewnie mówisz ale czy łapiesz bolenie to jest pytanie?

Ja tylko przekazałem swoje doswiadczenia dzięki którym złapałem nie jednego bolenia , ale jeśli kolego masz dużo lepsze pomysły na łapanie dużych bolków z chęcią czekam na zdjęcia, być może i ja uwierze i zastosuje twoją technike. Szczerze czekam na foty pięknych boleni, jestem otwarty na nowe techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś trochę poszukał to byś wiedział, że łapie (nawet daleko nie trzeba). Poza tym temat jest o łapaniu bolenia na żywca, co nie uważam za zbytnio abstrakcyjnie, tylko mało popularne. Zdjęcie bolenia ci pokazał, a to nie temat na roztrzyganie kwestii no kill, więc szydzenie nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość wirefree

Ja trafiłem w zeszlym roku "Bolka" na zywą ukleje zahaczona za ogon kotwiczka. I jesli trafiam Bolenie na sztuczna przynete to zawsze jest to mała obrotowka srebrna wielkosci 00 prowadzona dosyc wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.