Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Berkley Plecionka Whiplash PRO


adi971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę zakupić plecionkę i mam kilka pytań:

1.Czy będzie skakała bąbka na plecionce 0,21 bo jest to wkurzające

2. Czy ta plecionka jest dobra

3. Czy zawiążę na niej krętlik

4. czy jest wytrzymała

Chcę kupić 0,21 aby wystarczyła mi na parę sezonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przypadkiem używałem takiej plecionki. Kupiona na allegro. Według opisu była REWELACYJNA. I co się okazało? Tak ją "polubiłem" że zraziła mnie do plecionek.

Co do skakania bombki nie wiem za bardzo o co chodzi więc nie odpowiem.

Czy jest mocna? Jest, nawet bardzo.

Nie tonie nigdy mimo że bardzo nasiąka wodą.

Kolor traci od samego patrzenia...

Jest nietrwała, szybko się strzępi. Dosłownie "POŻERA" rolki w kołowrotkach.

Bardzo gwiżdże na przelotkach i wspomnianej rolce.

Jest względnie okrągła, ale tylko względnie.

No i najważniejsze:

Nie wiem kto ją mierzył czy też "wyliczał" jej średnicę, ale ta podawana na szpuli to już nawet nie kłamstwo, to BEZCZELNOŚĆ :!:

Co powiesz na rzeczywista średnicę na poziomie żyłki 0.45? To nie pomyłka, 0.45! przy tej średnicy żyłka też jest bardzo mocna, ale ze szpuli schodzi wyraźnie lżej.

Ta plecionka jest gorsza od wielu bazarowych po 25 zł. za szpulę :shock:

Mówiąc krótko: jeśli już koniecznie musi być to plecionka, wybierz inną.

Odradzam też Tigrex i kevlon kongera. To płaskie tasiemki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

To ja ostrzegam przed kupnem BERKLEY WHIPLASH CRYSTAL . Wcześniej używałem BERKLEY WHIPLASH PRO przeszedłem na tą samą grubość, ale BERKLEY WHIPLASH CRYSTAL i :

- o ile plecionka BWC ma mniejszą tendencję do strzępienia się i ograniczoną/przynajmniej przez jakiś czas/ nasiąkliwość wodą , to jest tragiczna pod względem wytrzymałości.

Przyjmując,że nawet BWP jest plecionką pogrubioną to BWC nie ma połowy wytrzymałości BWP. 0,06-0,08-0,10 BWC rwie się w rękach nawet przy wiązaniu przyponów- i to nie na węzłąch! Plecionki kupowane w sklepach stacjonarnych nie na serwisach aukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w plecionce jedynym pomierzalnym parametrem jest wytrzymałość (tu z opisami bywa różnie ale można sobie przynajmniej sprawdzić bez większego klopotu)

całe pierdu pierdu o średnicy (jak coś co nie jest w przekroju poprzecznym kołem może mieć średnice?) stwarza producentom ogromne pole do popisu...

oczywiście nie zmienia to faktu, że plecionka plecionce nie równa i tak różne 2 o tej samej wytrzymałości mogą być grubsze i cieńsze (widać zwłaszcza na węzłach)

przytoczę tutaj powtarzany przeze mnie dość często przykład shiro mistrala - pletka opisana dość rzetelnie w temacie mocy i mega sciema w średnicy, takie 0.10 ma faktycznie ok 6kg mocy na węźle (testowane na palomarze i trilene) tylko, że grubością odpowiada żyłce ~0.28-0.30 czyli 3x grubszej niż deklarowana (na szpule 150m 0.18 wchodzi jakieś 70metrów) mimo wszytko na poczatek zabawy z plecionką polecam ten produkt z uwagi na fakt, że jest dość okrągła i tania.

osobny temat to wiek i wrażliwość plecionek na warunki - zwłaszcza słońce - które takiej plettce leżącej na sklepowej połce potrafi dać ostro w kość (o rzetelności hurtowników u których zaopatrują sie sprzedawcy a którzy lubią kupować tanie staruszki na wyprzedażach za grosze nie wspomnę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.