Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kolor kogurtów , wszystko jedno czy to bardzo ważne?


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu. Kolega chce mnie sprzedać trochę kogutów tyle ,że one są w dziwnych kolorach jedne są fioletowo-białe , czerwono -czarne , pomarańczowo-czerwono-białe inne czerwone, zielone , białe itp. Trochę mnie to przeraża ,że są takie pstrokate .I tutaj moje pytania to dobre czy złe kolory? Czy to w niczym nie przeszkadza a może nawet lepiej, chodzi tutaj o agresywność kolorów. I tutaj kolejne ( finałowe) moje pytanie brać je czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Koguty to bardzo dobre przynęty ale nikt Ci nie odpowie jakie kolory kogutów są najlepsze, zależy to od tego jaki kolor np. sandacz danego dnia preferuje. Jest kilka rodzajów kogutów okoniowo-pstrągowe czy szczupakowo-sandaczowe, jeśli chodzi o pstrągowe według mnie najlepsze są szare i czarne, co do sandaczowych musiałby wypowiedzieć się ktoś inny bo nie mam w tej kwestii żadnego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

W tym roku, ogólnie najlepsze wyniki moi koledzy, łowiący wyłącznie na koguty mieli na kolor biały. Ja zawsze mam w pudełku parę pstokatych kolorów, ale ich najrzadziej używam.

Mogę się dopytać znajomych, czy mają nadmiar na sprzedaż i w jakiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Dla mnie najlepszą i sprawdzona z przynęt pozostaje wobler -- tu należy wskazać jaki na szczupaka- więc powiem tak slider salmo okoń - 6 cm tonący , karaś - 6-7 cm tonący o kolorach RR czy coś podobnego z ulubionych dodam jeszcze woblery kupione na allegro (Rapale, Dorado, Gębale, Kernat, do dosyć przyzwoitych uważam Kamatsu z gum preferuję białe, ciemny żółty, białe lub przezroczyste z brokatem, z blach obrotówki do 10g różnych firm tak aby płynnie się obracały w wodzie na okonie a na szczupaka blachy wahadłówki i tez aby pięknie chodziły ale tu do 20g- ,przeważnie srebrne lub złote.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najlepiej sprawdzają się ciemne kolory, mają naśladować raka, dżdżownicę czy pijawkę. No i białe w szczególności na Wisłę.

Podstawa to wiara w przynętę, obserwacja szczytówki i kwitowanie zacięciem nietypowego zachowania twojej przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy. Od wielu czynników, często niezależnych. Przede wszystkim łowiska, pogody, żerowania etc. Sam kręcę koguty, połączeń kolorystycznych mam sporo, ale od czasu jak zacząłem regularnie łowić sandacze kręcę koguty w dwojaki sposób. Stosuję albo bardzo jasne piórka w większości z jakimś delikatnym jaskrawym akcentem. Np. koguty białe, kremowe, jasne zielenie, naturalne kapki z bardzo mocno akcentującą (czerwoną, różową, seledynową) kryzą. Lub drugi sposób tj. Stonowane kryzy, białe kremowe lub czarne, brązowe z przewagą delikatnych piórek.. Co do stosowania przeze mnie tzw. przepraszam za wyrażenie 'oczojebów' też są alternatywą, zwłaszcza gdy obławiasz wodę parę godzin bez efektów na standardowe kolory, zakładasz oczojeba i zdarzają się brania, które mają to do siebie że są szybkie i często to tylko puknięcia lub przyduszenia przynęty. Druga sprawa że regularnie sandacze łowię jedynie w jednym zbiorniku, mniej więcej znam miejsca żerowania etc. Ciężko mi porównać z sytuacją nad wodą etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.