Skocz do zawartości
tokarex pontony

Obciążenie


ArturDr

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Najprościej to kupić sprężyny z dociążeniem - ołów w postaci łezki zamocowany jest na rurce w środku sprężyny.

Jak kiedyś łowiłem na sprężyny to jako obciążenie a zarazem zanęta stosowałem ciasto - nie sypką zanętę jak do koszyka i masa ciasta w zupełności wystarczała - można także zastosować wersię mix tzn w środek ciasto np. z kaszy manny dość mocno wgniecione a z zewnątrz oklejać to zanętą taką jak do feedera.

Można też kombinować z przelotowym ołowiem przed sprężyną (od strony wędkarza) ale po co kombinować najprostsze rozwiązania są najlepsze ! hehehe :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mam pytanie do doswiadczonych kolegów, jak nalezy prawidłowo dobierać odległośc ciężarków od haczyka, jakie sa kanony , jakies prawidłowości, od czego to jest uzależnione, czy od długości przyponów ( i czy są tez jakies zasady że długośc przyponu powinan mieć tyle a tyle centymetrów?) żerowania ryb, metody połowu. Łowię głównie na Warcie na przepływankę, oraz na główkach na napływie, oraz czasami na jeziorach. Proszę o pomoc bo może robie błedy w odpowiednim doborze odległośći i ustawień obciążeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.