Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie
Don Gucak

Konger Tiger Cross Maxx

Recommended Posts

Wędzisko Konger Tiger Cross Maxx 270L 7-25g

img1565j.th.jpg

img1564gc.th.jpg

Specyfikacja techniczna:

producent - Konger, model - Tiger Cross Maxx (wklejanka), długość wędziska - 2,7 m,

długość transportowa - 144cm, ciężar wyrzutu - 7-25g, przeznaczenie - średni spinning

Dodatkowy osprzęt w zestawie:

materiałowy pokrowiec

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

Wędkę posiadam od czerwca 2010 roku. W 1 roku używany dosyć rzadko (1-2x na tydzień, czasem rzadziej). W właśnie kończącym się powoli sezonie używany bardzo często (3-5x w tyg. po 2-3h).

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy:

Łowię nią wyłącznie szczupaki i okonie ze względu na brak czasu na dalsze wypady za boleniem, kleniem. Sandacza nie złowiłem na nią ale też nie polowałem.

Sukcesy: sporo okoni (największe 43, 37, 36), mnóstwo szczupaków (w większości małe, największy miał 70cm, sporo 60-65). Wędzisko zniesie o wiele większe rybki, holując szczupaki czułem spora rezerwę.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

- świetny stosunek jakości do ceny

- zapewnia bardzo dobry kontakt z przynętą,

- wędzisko pracuje na całej długości blanku (bardzo dobrze przewodzi drgania),

- jest bardzo szybki,

- posiada szczytową akcję, która idealnie przechodzi potem na paraboliczną;

- można nią oddawać na prawdę dalekie rzuty (w porównaniu z innymi wędziskami w tym przedziale cenowym)

- bardzo dobra amortyzacja holowanej ryby

- jest bardzo lekki (170 g)

- walory estetyczne

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - :

- lekkie luzy między uchwytem kołowrotka a blankiem (proste oklejenie i by było ok, mi to osobiście nie przeszkadza w łowieniu);

- gnie się przy dużych obrotówkach i główkach 20g (ja osobiście takich używam bardzo rzadko)

Od momentu posiadania działa bez zarzutu:

Tak

Sprzęt był dawany do naprawy:

Nie

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt:

Wybrałbym dokładnie ten samo model.

Koszt sprzętu:

109zł

Używam w komplecie z:

Okuma Tritan, żyłka 0.22 Trabucco. Od następnego sezonu zmiana kołowrotka, Okuma po 2 sezonach siadła. Myślę nad Spro Red Arc.

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

Jest to idealne wędzisko dla początkującego spinningisty. Wedzisko tanie, wytrzymałe, czułe i wizualnie nie wieje bazarem. Sporo osób już rzucało tym kijem i wszyscy byli pod wrażeniem. Ja zaś rzucałem ich kijami 50-150zł i od razu tęskniłem za Cross Maxx'em. Znajomy nawet holował nim szczupaka ok. 90cm (niektórzy mają szczęście) dobre 5min i kij rewelacyjnie się spisywał. Wymienię kołowrotek i czekam z utęsknieniem na następny sezon, planuję na ten kij wyciągnąć zyciówke szczupłego >85cm i zaatakować bolenie i klenie na Wiśle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon

Konger Tiger Cross Maxx L

Specyfikacja techniczna:

długość 240 cm, ciężar wyrzutowy 7-25

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

Wędka służy mi od roku. Nad wodą jestem przynajmniej raz na tydzień, a bywało, że dużo częściej.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy:

Z powodzeniem łowiłem nią szczupaki (w tym 105cm potworynka - kij spisał się wyśmienicie), okonie, zdarzyło się również parę sandaczów. Łowiłem na średnio-ciężki spinning. Wielokrotnie zdarzyło mi się przekraczać ciężar wyrzutu - np. zakładałem główkę 30gram do też ważącej swoje gumy. Wędka radzi sobie z tym bez problemu, czuć zapas mocy. W okolicach 10 gram ładuje się zadowalająco.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

-doskonale przenosi brania

-świetnie "trzyma" rybę (a używam plecionki)

-jest lekka

-wspaniała jest relacja jakość/cena

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - :

-kosmetyczną pierdółką jest lekki luz przy trzymaniu kołowrotka, mnie w ogóle nie przeszkadza 3 milimetrowy ruch kręcioła na boki :P

Sprzęt był dawany do naprawy:

Owszem, przez nieuwagę pociągnąłem plecionkę w kierunku dolnika, co spowodowało złamanie jakieś 6 cm od końcowej przelotki. Panowie z Kongera wymienili mi ten element bez problemu. Cały proces, od wysłania wędki do sklepu w którym kupowałem do momentu otrzymania przeze mnie przesyłki trwał nieco ponad 2 tygodnie. Wielki szacunek dla Kongera za tak prężnie działający serwis.

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

Nie, nie i nie :).

Koszt sprzętu:

100 zł z hakiem, kupowałem przez internet

Używam w komplecie z: Dragon 635i, Spro Passion 730

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

Zdecydowanie polecam ten produkt. Moim zdaniem to idealna propozycja dla osoby szukającej pierwszego (drugiego,trzeciego,siódmego też :)) spinningu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach