Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak bylo dzisiaj na rybach?? Listopad 2011.


Arbiter

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Własnie wrocile mz Odry,zasiadka na mentosa,5 godz bez kontaktu a tak sie ladnie zapowiadalo,ale braz jest takze nie ma co narzekac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, a taki już ze mnie niepoprawny optymista. Przecież nie wszystko zatrzyma się w siatach rybaków.

Dzisiaj 2 godziny na Parnicy nie dały nic poza dwoma niewymiarkami około 35 i czymś dużym co zeszło po kilku sekundach holu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur napisał/a:

pociechą jest że w zeszłym roku te pstryki miały mniejszy rozmiar. Mam nadzieję że w przyszłym roku będą większe

Co roku jest to samo i na nadziei się kończy :evil:

Dokładnie tak jak piszesz :neutral: smutne ale prawdziwe.

artech, a taki już ze mnie niepoprawny optymista. Przecież nie wszystko zatrzyma się w siatach rybaków.

Wszystko może i nie ale prawie wszystko. Jak mam wolne a mam go sporo to co dziennie pływam na ryby. Codziennie widzę skąd rybacy wyciągają siatki, są to miejsca ( most Dziewoklicz, rozwidlenie Przekop Klucz Ustowo z Odrą , Odra na wysokości siadła dolnego, rozwidlenie Przekop Klucz Ustowo z Regaicą i w kilku jeszcze innych miejscach ) poza miastem gdzie mniejsza ilość wędkarzy cokolwiek widzi. Siaty nie oznakowane, denne, przegradzające całą rzekę w poprzek. Wszystko legalnie ? Co najśmieszniejsze zbieranie siatek odbywa się w godzinach porannych więc nie trudno nie zauważyć na środku rzeki łódki wybierającej siatki. Policja, PSR oraz SSR nic sobie z tego nie robi.

Następnie ogromna presja wędkarska w weekend nie ma gdzie postawić łódki na wodzie, na brzegach podobnie nie wróży nic dobrego dla rybostanu na wodach PZW.

Teraz troszkę w temacie.

Piątek - 14 pstryków wyjętych z wody, żaden nie miał wymiaru

Sobota wspólne wędkowanie z ojcem. Ja kilka małych sandaczyków ojczulek dwa wymiary 53i 52 cm do tego szczupaczek 56 cm i ładny okoń oraz kilka sandaczyków poniżej wymiaru.

Poniedziałek 20 krótkich sandaczyi jedno niesamowite przeżycie. Delikatne branie ale po zacięciu szatan. Jeden wielki odjazd i po chwili luz, wszystko zerwane. Nawet nie zdążyłem mocniej odkręcić hamulca :evil: . Podejrzewam suma ale na kijku do 18g i lince 6kg to kariery bym nie zrobił. Linka strzeliła powyżej przyponu wolframowego długości 35 cm.

Wtorek 18 małych samdaczyków i jeden miętus. Tak miętus na spining. Wciągnął po samą główkę 8,5 cm seledunowego fishuntera. Zabawa była przednia bo miętowy mierzył 63 cm i ważył 2,3 kg. Pierwszy miętus w moim życiu. Zdjęcia nie mam gdyż sam na łodzi tylko z telefonem do ewentualnego zrobienia zdjęcia, mroźna pogoda, nie chciało mi się znowu kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też woda spadła i coraz słabiej jest. Dzisiaj od 15 do 19 Parnica na wodach SUM. Kilkanaście pstrykaczy sandała w rozmiarze 30 - 40. Za do policjanci kontrolują na szczęście. :mrgreen:

Przy okazji pytanie do wrocławiaków. Woda u Was też taka niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszolom87 Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Z drugiej strony zaś to tego rodzaju zbiorniki nie bardzo mnie interesują ale dzieki nim mam w miarę normalny stan wody w rzece w której uwielbiam wędkować! Wracając to tematu, przed wczoraj byłem wraz z kumplem na tej rzece. Ja co prawda miałem 6 sztuk ale małych kleni (+- 20cm) a kumplowi zawiesił się ładny czterdziestak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spacerek z muchóweczką, odcinek lipieniowy znowu mętny, musiałem podskoczyć bliżej żródeł, naliczyłem tam około 10 kopców (gniazd) potokowców tarło jest już praktycznie zakończone i połapałem troche tęczaczków.

p0301091217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.