Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawy w Korytowie


technops

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem ten temat ponieważ dzisiaj tam byłem "wędkować" ... tzn nie znalazłem nawet miejsca dla siebie. Po zarybieniu karpiem ciężko było znaleść miejsce na parkingu a co dopiero na łowisku :)

Charakterystyka:

Stawy Korytowskie zbudowane zostały na przełomie lat 1995-1997. Ich nazwa wzięła się od nazwy wioski Korytów która leży nieopodal. Pierwszy staw jest znacznie mniejszy od drugiego. Co roku zamulany na wiosnę w skutek z schodzących wód z gór. Drugi staw o kształcie przypominającym prostokąta jest znacznie lepszym łowiskiem niż pierwszy. Dlatego też większość wędkarzy przesiaduje właśnie na nim. Łowisko jest bardzo urozmaicone. Pierwszy staw ma średnią głębokość 1 metra, chociaż w miejscu gdzie wpada strumyk głębokość ta wynosi ok 0,5m. Liczna roślinność która tam występuje jest znakomitym miejscem dla ryb. Na drugim stawie głębokość wynosi od 0,5 metra na płyciźnie do przeszło 2,5 metra pod tamą. Na środku tego stawu znajdują się krzaki które są doskonałym schronieniem dla wszystkich ryb. Na płyciźnie tak samo jak na pierwszym stawie rośnie różnoraka roślinność która jest doskonałym miejscem na tarło dla wszystkich ryb przebywających w stawie. Od kiedy zalano stawy na Korytowie są one co roku zarybiane. Najczęściej w okresach jesiennych kiedy to hodowcy ryb spuszczają wodę ze stawów i robią przysłowiową inwentaryzacje ryb. Najczęstszym gatunkiem jakim zarybiany jest Korytów to Karp, Płoć i Leszcz. Dużo też jest linów, okoni, uklej, jazgarzy, krąpi, przepiór, sandaczy, szczupaków, amurów, karasi, wzdręgi. Mimo iż corocznie zarybiany jest Korytów presja na jaką narażone są stawy jest ogromna. Rzesza wędkarzy którzy zjeżdżają się nad wodę z okolicznych okolic jest czasami zbyt liczna jak na to łowisko. Miejmy nadzieję że wybudowanie 3 zbiornika na Korytowie rozwiąże problem raz na zawsze. Dojazd nad stawy jest bardzo prosty. Mieszkańcy Kłodzka powinni kierować się na ulicę Korytowską a później na ulicę Zajęczą. Natomiast wędkarze w dalszych okolic mogą dotrzeć na łowisko drogą krajową nr 8 i skręcając bezpośrednio w ulicę Zajęczą.

279g.jpg

280urt.jpg

281jh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Fajne łowisko, w tygodniu (oczywiście po wyłowieniu świeżo wpuszczonych karpi) mało ludzi. Dominuje leczak do 40cm oraz ładne karasie.

Z tego co pamiętam, nie wolno zabierać amurów, połów ograniczono do jednej wędki oraz wykluczono mozliwość "wodowania łodzi podwodnych :wink: " tj. łowimy tylko z brzegu.

W mojej krótkiej karierze wędkarza, na Korytowie złowiłem swojego największego karpia (we wrześniu). Ze słyszenia wiem że poławiają tam tez ludziska sandały - choć większość nastawia sie na białoryb.

Część dużego stawu jest wyłączona z możliwości wędkowania jako ostaja ryb (nad wodą biegnie stalowy drut uniemożliwiający zarzucanie zestawu)

Na wiosnę (po zejściu lodu) często widywałem też śnięte karasie i karpie z jesiennych zarybień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na dzikowcu nie byles ? mysle ze mniejsza presja ?

W zeszłym roku było tak, że jak wylowili karpie na Korytowie, to właśnie minął okres "ochronny - pozarybieniowy" i wszyscy pojechali na dzikowiec :mrgreen: , więc podejrzewam ze teraz będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na dzikowcu nie byles ? mysle ze mniejsza presja ?

Pisałem w temacie o Dzikowcu co się działo rok temu ( "rezerwacja miejscówek na telefon, niektórzy się prawie pobili o miejsce). 14 listopada myślę, że bedzie powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na korytowie porzucac ;) przyjezdzam a tam ze 30 aut stoi mysle DUPA kija nie zlozysz ale spotkalem znajomego pogadalem z nim 30 min patrze a na mojej miejscowce ludzie sie pakuja i ida do domu wiec wrocilem sie po spining do auta i heja, ale niestety 2 godziny biczowania i jedno wąchniecie i to wszystko. Miesiarze dziadkowi siedza i łowią karpiki po 30 cm. Acha na tablicy nie ma zadnej wiadomości ze wolno wedkowac na 2 wedki i zabierac 3 karpi ale wszyscy tam tak gadaja, więc jesli ktoś wie kto to wprowadził i wymyslil niech da znac bo jak dla mnie to tam wszyscy kłusują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dał bym rękę uciąć (oczywiście nie swoją :razz: ) że do zeszłego roku na tablicy był zapis o wędkowaniu na 1 wędkę. A teraz, pewnie "dziadziusie" - nie byli zadowoleni, no bo jak ??? przecież obniżasz szanse złowienia wigilijnego karpia i zrobili porządek na tablicy.

W piątek byłem w wędkarskim, chciałem rozejrzeć się za wobkami, a tu starszy Pan (ze srebrnymi zębami - piękne dwa dolne i górne kły) żalił się sprzedawczyni jakie to parszywe ryby "przywieźli" (nie zarybili - tylko przywieźli :mrgreen:) w tym roku - z dziurami, pleśniawką a na dodatek takie małe. No cóż, ale wziął ćwiartkę pinki i pędem ze sklepu, bo jak na końcu powiedział: "znajomy trzyma miejsce, bo on ma już komplet" :cool:

No Panowie, to jakie te karpiki w końcu są :?:

Dadzą się zjeść na wigilie czy pójda dla kota :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego takich staruchow trzeba tepic, na kazdym kroku nie dac sie im i straszyc mandatami bo robią co chcą ! Na tablicy w korytowie nie ma nic na temat 2 wedek i 3 karpi wiec jesli tam nie ma to moim zdaniem to wszystko tam kłusuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już mniej wiary ale ciągle te same auta stoją. Miałem 2 brania z czego jedno zacięte i oto efekt 70952ee7ea.jpg mały sandaczyk ;) dobrze wrózy na przyszłość. A zrobilem jeszcze zdjecie gdzie wiara wjezdza bo ktoś znak ukradł albo specjalnie zdjął, niedługo matoły pod samą tame bedą podjezdzać !

5d173cb442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dzikowca przyjechałem prosto na korytów i co ....... zong :shock: stawy skute lodem :razz: . Na tym wiekszym 1/4 wolna bez lodu tuz przy parkingu. Porzucałem może 20 minut, czego efektem było wypłoszenie masy ryb z płycizn - pewnie karasków albo "niewyłowionych" karpików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ktoś wie, kiedy w tym roku jest zarybienie Korytowa karpiem? Tylko bez złośliwości proszę. Nie jestem mięsiarzem, tylko płacącym składki młodym wędkarzem, chcącym podobnie jak jaśnie możni starsi Panowie złapać na mojego feederka karpia. W zeszłym roku wpuszczali ok 16 września, od października wolno było wędkować. W tym roku cisza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.