Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

SPRO black arc


dziara

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Jesteś pewien ? W opisach jest, że jednak rotor aluminiowy...dodatkowo Arctica ma bardzo dobrą opinię dlatego nie straszyłbym nikogo, że to zły wybór...

Tak jestem pewien na 1000% że Ryobi Arctica ma rotor z grafitu...

Mam między innymi Spro Red Arc 10400 - 2szt, Ryobi Zaubery 4000 - 5szt, Ryobi Arctica 6000 - 1szt, Ryobi Applause 5000 i 6000 i Spro Passion 740... Dlatego mam porównanie jak jaki kołowrotek pracuje i z czego jest zrobiony i jakie bebechy ma w środku bo nie raz były rozbierane do konserwacji (smarowania)...

Z tych co wymieniłem na 1 miejscu stawiam Zaubera i Red Arca, na 2 miejscu Applause i Arctice i na 3 mejscu Spro Passion...

Arctica [...]nie ma ślimakowego posuwu szpuli

Dlaczego tak sądzisz ? :shock:

Bo mam Ryobi Arctice to wiem że nie ma ślimakowego posuwu szpuli, dwa razy go rozkręcałem już do smarowania to wiem jakie bebechy ma w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich opisach znalazłem że ma aluminiowy rotor i slimakowy posów szpuli. To co jest grane?? Kłamią??

No niestety ale nie ma aluminiowego retora i ślimakowego posuwu szpuli...

Opis z tej strony poniżej: Materiał: metal body / Plastic Rotor

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.diytrade.com/china/4/products/7667770/ARCTICA_RYOBI_FISHING_SPINNING_REELS.html&ei=6thaTezjHsiKhQftuYmXDQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCEQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.diytrade.com/china/4/products/7667770/ARCTICA_RYOBI_FISHING_SPINNING_REELS.html%26hl%3Dpl%26sa%3DG%26biw%3D1272%26bih%3D578%26prmd%3Divns

Tak samo jak piszą w opisach Team Dragona z serii 900i że ma ślimakowy posuw szpuli, owszem ma ale nie ma spowolnionego posuwu tak jak Zauber, Red Arc czy Blue Arc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam Ryobi Arctice to wiem że nie ma ślimakowego posuwu szpuli, dwa razy go rozkręcałem już do smarowania to wiem jakie bebechy ma w środku...

czyli co tam odpowiada za posuw szpuli ? wybacz,że pytam ale jakoś schematu w sieci nie potrafię znaleźć.

Ps t.zw. pytanie poza konkursem To też Twoje konto http://haczyk.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=7892 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam Ryobi Arctice to wiem że nie ma ślimakowego posuwu szpuli, dwa razy go rozkręcałem już do smarowania to wiem jakie bebechy ma w środku...

czyli co tam odpowiada za posuw szpuli ? wybacz,że pytam ale jakoś schematu w sieci nie potrafię znaleźć.

Ps t.zw. pytanie poza konkursem To też Twoje konto http://haczyk.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=7892 ?

Ma zwykły posuw szpuli tak jak większość kołowrotków między innymi Applause, Passion, Slammer i wiele innych...

Tak to moje pierwsze konto na tym Forum... Ban za wklejenie fotek w tym temacie Marka Pflueger http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=9294 kołowrotka Shakespeare Supreme Magnesium 35 , podobno nie na temat hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zwykły posuw szpuli tak jak większość kołowrotków między innymi Applause, Passion, Slammer i wiele innych...

à propos, posuw szpuli SPRO Passion

photo.php?photoid=18948&w=260&h=241

SławomirJ dlaczego myślisz ,ze ślimakowy posuw szpuli jest lepszy ?

OT

, Tak to moje pierwsze konto na tym Forum... Ban za wklejenie fotek [...]podobno nie na temat hehe...
Znalazłem to przypadkiem, nie rewiduje kto i za co. Dziwie się tylko ,ze jeszcze nikt Cie do tego czasu nie odstrzelił za posiadanie dwóch kont :mrgreen: choć z drugiej strony amnestia Ci się należy nie tyle z przedawnienia, co za szczerość, odwagę. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc doszła paczka z moim nowym zakupem :grin: Ryobi Arctica 5000. Na pierwszy rzut sprawia wrażenie solidnego kręciołka. Dość cieżki ale z założenia jest przeznaczony do ciężkiej rzecznej roboty i sandaczowego łowienia na koguty. Nawinąłem narazie cić żeby zobaczyć jak układa linke. Oceńcie sami oto kilka fotek.

61d0866c16f595acmed.jpg

08e2f3e03b4449a8med.jpg

2f3341095857be78med.jpg

53dea33f45235ab8med.jpg

Jedyny element który mógłby być inny to ten mało przyjemny uchwyt korbki :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wtrące sie do tematu, ponieważ od dawna byłem pewny że do mojego spina Carbomaxx 7-25g zakupie Spro Arc albo Zauberka 3000 (bardziej ku temu drugiemu za wygląd). Będe spinningował dosyć często (3-5x w tyg. po kilka godzin od wczesnej wiosny do późnej jesieni) i zależy mi na niezawodności. Nie chce rozkręcać kręcioła, smarować go bo to zabawa nie dla mnie. Wiadomo dbać o niego, nie taplać go w syfie ale bez częstego rozkręcania bo sie na tym średnio znam.

I dlatego właśnie wypatrzyłem Penn Battle 2000. Gwarancja 2 lata, legendarne wręcz opowieści o niezawodności tejże firmy dzięki Slammerowi. No i właśnie kręcioł jakieś 100zł droższy od powyższych, ale wydaje mi sie to opłacalne. 400zł za niezawodny kręcioł, na dobre kilka solidnych lat łowienia klasycznie i z opadu główkami 5-20g, średnimi obrotówkami, woblerkami. Czy moge na to liczyć? Czytałem recenzje wszystkich 3 kołowrotków i wszystkie 3 mają prawie same pozytywy jeśli chodzi o spinning.

Czekam na wszelkie porady, sugestie, co byście wybrali na moim miejscu. Łowić będe częściej w jeziorach, mniej w rzekach. Głownie nastawiać sie będe na okonia, szczupaka rzadziej na sandacza, bolenia. Używać będe do tego żyłki przynajmniej w tym sezonie i raczej na pewno będzie to Trabucco ~0.22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Gucak, ja po długim studiowaniu i przeczytaniu wszystkiego co jest w sieci na temat kołowrotków spiningowych zdecydowałem sie na Ryobi Zaubera 4000. Mam go już w domu i mimo iż nie był jeszcze używany wygląda i pracuje naprawde rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do rewelacyjności pracy wszystkich 3 kołowrotów nie mam obaw bo niemożliwe, żeby po tylu testach i opniach pozytywnych było inaczej :) Ciekawi mnie tylko jak po np. 2-3 latach intensywnej pracy w różnych warunkach będą wyglądać Ryobi i Spro a jak Penn. Bo niby Penn ma opinie kołowrotków "niezniszczalnych". Nie potrzebuje kołowrotka ultra lekkiego o niezauważalnej dla ucha pracy tylko kołowrotka o kulturalnej, płynnej pracy, dokładnym hamulcu i NIEZAWODNEGO możliwie NAJWYTRZYMALSZEGO w cenie do 400zł. Nie mówie że Ryobi czy Spro takie nie są bo nie miałem żadnego w ręce dlatego tutaj pisze. Dla mnie 400zł to sporo pieniędzy i chce je wydać jak najlepiej pod moje potrzeby. Nie chce wydawać 300zł i mieć super kołowrotek na 3-4 lata jak moge dać 400 i mieć równie super kręcioł przez lat np. 6. Oczywiście o ile to wogóle realne przy tak intensywnej pracy. Solidny sezon spinningowy mam dopiero 1 za sobą, Okuma Tritan mi siadła i pytam sie doświadczonych wędkarzy o opinie którzy czują bluesa o co mi chodzi. Bo zdecyduje sie na pwno na któryś z tych 3 kręciołków tylko np. wygląd Spro red jest moim zdaniem totalnym nieporozumieniem a o "naciskanej" rączce w Zauberze słyszałem już sporo (dokręcaną cieżko dostać). Są to jednak dosyć błahe powody dla mnie, najważniejsza wytrzymałość i niezawodność na jak najdłuższy okres czasu, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsztstko zależy jak trafisz. Możesz kupić egzemplaż którym pokręcisz kupe lat a możesz i taki który rozpadnie się po miesiącu. Wszystko chińska robota. Ja czymałem wręce dwa kołowrotki ryobi zauber podczas kupna i oba różniły się pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno. Wydaje mi się ze oprócz starych turnamentów to w dzisiejszych czasach żaden kołowrotek nie wytrzyma dłużej niż 4 sezony. Oczywiscie zależy jak kto często i w jaki sposób owy kołowrotek eksploatuje. Mi średnio kołowrotek wystarcza na 3 sezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

mam od roku Black Arca 8300 i jestem bardzo zadowolony. Może na koniec sezonu pokuszę się o test. Teraz mam jedno pytanko - poszukuje dodatkowej szpulki do niego a niestety na allegro pustki. da się dobrać do niego jakąś szpule od innego kołowrotka ze stajni Spro bądź Ryobi? Najbardziej interesowała by mnie szpula od Reda 10400M lub Passion 740M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.