Skocz do zawartości
tokarex pontony

nowe przepisy


said85

Rekomendowane odpowiedzi

witam słyszałem że na 2012 ma być wprowadzony roczny limit ryb na 35 sztuk ryb limitowanych (karp lin szczupak sandacz itd.) po przekroczeniu 35 szt. koniec, i tylko rybki nie limitowane (płotka okoń itd.) wie ktoś czy to prawda czy tylko jakaś plotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tym roku byłem 17 razy na nocce. ok 30 razy tylko w dzień. Nie byłem kontrolowany ani razu. Podejrzewam, że w przyszłym roku będzie to samo. Gdybym chciał nie musiałbym wogóle nic wpisywać w rejestr, więc nowy pomysł raczej mnie nie obchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam słyszałem że na 2012 ma być wprowadzony roczny limit ryb na 35 sztuk ryb limitowanych
a gdzie to słyszałes? z wiarygodnego zrodla?
Nie byłem kontrolowany ani razu
mnie kontrolowano 5 razy w roku biezacym, dla porównania przez okres 8 lat wstecz byłem kontrolowany raz wiec jakis postep jest.
35 ryb limitowanych w roku to przecież bardzo dużo...
zależy dla kogo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami napisał/a:

35 ryb limitowanych w roku to przecież bardzo dużo...

zależy dla kogo...

_________________

Pozdrawiam Dawid

Do limitów liczą się tylko rybki zabrane z łowiska (zjedzone), myślę podobnie jak Kami, że to nie mało... :twisted: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy, zgodnie z RAPR z 2011 roku limity wynoszą:

7. Wprowadza się następujące limity ilościowe ryb do zabrania z łowisk:

7.1. W ciągu tygodnia /od poniedziałku do niedzieli/:

- głowacica 1 szt.

7.2. W ciągu doby / w godz. 0.00 - 24.00 /

- sum 1 szt.

- troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz, szczupak, sieja, boleń, /łącznie/

2 szt.

- lipień, pstrąg potokowy, /łącznie/ 3 szt.

- brzana, karp /łącznie/ 3 szt.

- lin 4 szt.

- certa 5 szt.

- węgorz 2 szt.

Łączna ilość złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie moŜe

przekroczyć 10 szt. w ciągu doby.

8. Dopuszcza się zabranie z łowisk ryb innych gatunków nie wymienionych wyŜej, w

ilościach nie przekraczających 5 kg w ciągu doby.

9. Limity połowu nie dotyczą amura, tołpygi, krąpia, karasia srebrzystego, leszcza,

pstrąga tęczowego i pstrąga źródlanego oraz gatunków ryb wymienionych w

rozdziale IV, pkt. 3.7.

10. Łowienie ryb podczas zawodów wędkarskich regulują odrębne przepisy zawarte

w "Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego".

11. Uprawniony do rybactwa w uzasadnionych przypadkach ma prawo do

zaostrzenia wymiarów, okresów ochronnych i limitów ilościowych ryb.

źródło:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_2011.pdf

Jak widać nie ma mowy o wymienionym przez kolegę limicie rocznym. Niemniej jednak na mocy pkt 11 poszczególne Okręgi mają prawo zaostrzyć przepisy w zezwoleniach, tak na przykład prawdopodobnie będzie na wodach Okręgu Krakowskiego - limit 30 szt rocznie Karpia, Szczupaka, Sandacza, wszystkich rodzajów Pstrąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc okręgi i opłaty bez zmian, może i fajnie, bo 500 zł bym nie wydał "na raz", ale szkoda bo w razie wakacji w małopolsce nie musiał bym wykupować kolejnych licencji, bo tydzień na dniówkach zazwyczaj się nie opłaca ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na karpia to wogóle nie powinno być, żeby to jak najszybciej wytępić z wód.

Ten temat ankieta już był poruszany na forum i mimo, iż się z Tobą zagadzam to jednak w przeciwieństwie do "obrońców karpia" potrafie zdobyć się na odrobinę tolerancji. Niech sobie zarybiaja swoje sadzawki prosiakami tylko niech Nas na siłę tym shit'em nie uszczęśliwiają. Jeżeli mamy zachować coś dla potomnych to dbajmy o te gatunki ryb które się w naszych wodach rozmnażają. Mamy pomagać rybom a nie odpierd... za nie całą robotę.

Co do limitu 35 sztuk rocznie. Fajny pomysł ale jak zwykle pozostaje kwestia wykonania. Cały czas wydaje mi sie, iż nie tędy droga. Ciągłe zakazy, nakazy, obostrzenia, skadki, kontrole i inne pierdy. I tak od lat nic sie nie zmienia. Ryb jak nie było tak nie ma. Podniecamy się Norwegią czy Francją i ich bogactwem rybostanu. A może zamiast tego wszystkiego zastanowić się trzeba co zrobić aby ryby były. Tylko nie czekać na jakieś odgórne decyzje. MOżna być fanatykiem C&R tak jak kolega DAWID ale mieć świadomość, że coś się robi w kierunku "lepszego jutra" albo przynajmniej coś robić dla ogólnie rozumianego dobra wspólnego... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się Wam, że ten przepis jest tylko po to, żeby za przeproszeniem zamknąć mordy popierających C&R ? Bo ja mam właśnie takie zdanie na ten temat. A to dlatego, że praktycznie nic on nie zmienia. Przepis sobie będzie istaniał, nikt się nie przyczepi ponieważ "limit" jest, ale zastanówmy się czy jest wogóle możliwe złowienie w ciągu sezonu 35 sztuk wymiarowch szczupaków lub sandaczy. Owszem możliwe, że spinningiści i możliwe, że w niektórych łowiskach w PL można to osiągnąć, ale 95% ludzi nie zbliży się nawet do połowy tego limitu ( W tym sezonie miałem dwa wymiarowe sandacze i jednego szczupłego ) i populacja drapieżnika będzie dalej malała w takim tempie jak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się Wam, że ten przepis jest tylko po to, żeby za przeproszeniem zamknąć mordy popierających C&R ? Bo ja mam właśnie takie zdanie na ten temat. A to dlatego, że praktycznie nic on nie zmienia.

Na śląsku wiele zmieni pod warunkiem że po za wprowadzeniem przepisu pójdą za tym kontrole.

W okręgu katowickim większość wędkarzy to emeryci górnicy mający ok 45 lat którzy dziennie siedzą nad wodą dla nich limit 35 sztuk to pewnie kwestia miesiąca czy dwóch, nawet przy tak ubogich łowiskach jak nasze. Sam znam takich co jak zacznie robić się ciepło biorą namiot i nad wodę siedzą tam tak długo jak pogoda pozwoli.

Każda pogłoska ma w sobie ziarenko prawdy, to zaczyna kiełkować:

Zebranie sprawozdawcze Koła 64

http://www.lin.e-zabrze.pl/news.php?readmore=177

Zrozumiałem z tego że to tylko w waszym kole i na zbiorniku którym się opiekujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się Wam, że ten przepis jest tylko po to, żeby za przeproszeniem zamknąć mordy popierających C&R ? Bo ja mam właśnie takie zdanie na ten temat. A to dlatego, że praktycznie nic on nie zmienia. Przepis sobie będzie istaniał, nikt się nie przyczepi ponieważ "limit" jest, ale zastanówmy się czy jest wogóle możliwe złowienie w ciągu sezonu 35 sztuk wymiarowch szczupaków lub sandaczy. Owszem możliwe, że spinningiści i możliwe, że w niektórych łowiskach w PL można to osiągnąć, ale 95% ludzi nie zbliży się nawet do połowy tego limitu ( W tym sezonie miałem dwa wymiarowe sandacze i jednego szczupłego ) i populacja drapieżnika będzie dalej malała w takim tempie jak obecnie.

Nie wydaje się, mówię za siebie i nie szukam poparcia swojego zdania :wink: .

Te regulacje wprowadzane są za późno, to jak musztarda po obiedzie. Jeśli były by łowiska z obowiązującym, a tak znienawidzonym przez Ciebie C&R, w których były by piękne, duże ryby, to myślę, że nawet Ty wolałbyś powędkować tam, jak na zarybionej, ale w kilka dni ogołoconej ze wszystkiego wodzie. Uważam, że również powinny wprowadzone być ogólnie obowiązujące przepisy "widełkowe" na wszystkie ryby pływające w naszych wodach.....ale się zapędziłem w marzeniach :razz: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.