Skocz do zawartości
tokarex pontony

Cumowanie w Szczecinie


mpruszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do kolegów ze Szczecina, na wiosnę chce kupić pychówkę (6.5 m) oraz silnik spalinowy ok 10 km by pływać swobodnie po Odrze. Do tej pory pływałem na pontonie 2.9 m z elektrykiem

Gdzie mogę ja bezpiecznie cumować ? Patrzyłem m.in w marinie pogoń, marina gocław, ale ceny są kosmiczne, możecie mi coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

mpruszek, odpuść sobie mariny i szukaj po przystaniach. Rozmawiaj z prezesami owych przystani. Poszukuj miejsca blisko fajnego łowiska, wiadomo koszty i ekonomia dopłynięcia do miejsca wędkowania.

Przystani w Szczecinie jest sporo, nawet większość ma slipy do wodowania łodzi. Zima długa i można coś wymyślić i popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpruszek, jeśli można spytać to jakie ceny są na marinach, sprawdzonych przez Ciebie. Ja na przyszły rok też kupuje łudeczke i stawiam w Żydowcach, tylko muszę jeszcze jakiegos blaszaka postawić (garaż), tam jest klijent do pilnowania przez 24h. Cena (jak dobrze pamietam) 30zł za zacumowaną łudź przy brzegu i 120zł za plac pod jakąś budę.Slip do wodowania też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marina Pogoń

łódka do 6 m długości - 6 mc-y 1250 zł

Marina Gołcaw

łodka do 8 m - 1 doba 35 zł , 1 m-c 280 zł, powyżej 6 m-cy ceny negocjowane :lol:

dzwoniłem tez na przystań Delfin na Tamie Pomorzańskiej, to Pan powiedział że nie ma ani jednego miejsca

Dzięki za namiar na Żydowice, podjadę w przyszłym tygodniu i zobaczę jak tam jest bo cena z tego co widzę mają rewelacyjną.

Michał82 - to w takim razie w przyszłym sezonie musimy razem wypłynąć na jakiegoś drapieżnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj dowiedzieć się dokładnie ile, co i jak w żydowcach. I :sad: niestety, miasto chce przebudowac całą kajakownie wraz z boksami. Nie mogą dostawiać nowych boksów a stare muszą z czasem zniknąć. Jest nadzieja bo miasto tez chce stawiać jakieś baraki na łódki dla wędkarzy, ale kiedy się za to wezmą a tym bardziej skończą nie wiadomo. Do czasu aż miasto wkroczy można łódkę trzymać przy nabrzeżu, a silnik unich w budynku. Jak będę miał czas to się wybiorę jeszcze do podjuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem wczoraj do Podiuch na Szlamową, na przystani wędkarskiej, ale wszystko było pozamykane i tylko psy ganiały w zagrodzie, więc niczego się nie dowiedziałem

Dziś zahaczyłem o Przystan Kolejarz, gość który pilnuje poprowadzął mnie po ośrodku, pokazał jak to wygłąda, tylko nie było bosmana i nie dowiedziałem się o ceny i wolne miejsca. Dostałem od niego tel. i będę dzwonił

Mam też namiar na garaż wędkarski na Przystani Delfin, zadzownię w tygodniu i spytam ile to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zahaczyłem o Przystan Kolejarz, gość który pilnuje poprowadzął mnie po ośrodku, pokazał jak to wygłąda, tylko nie było bosmana i nie dowiedziałem się o ceny i wolne miejsca. Dostałem od niego tel. i będę dzwonił

Mam też namiar na garaż wędkarski na Przystani Delfin, zadzownię w tygodniu i spytam ile to kosztuje

Czekam na info. Ja również jestem na etapie poszukiwania kawałka keji dla mojej łajby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec , do rzeczy :

1. Przystań Kolejarz

- wpisowe 1000 zł

- roczna opłata 300 zł

- żeby dostać się do przystani, trzeba wejść w posiadanie domku wędkarskiego lub wiaty :)

- na dzień dzisiejszy jest na sprzedaż jeden domek wraz z wiatą za 15 000. Rozmawiałem z właścicielem domku, żeby od niego wynająć domek ale nie ma takiej opcji. Interesuje go tylko sprzedaż

2. Przystań Pomorzany :

- wpisowe 2000 zł

- roczna opłata 776 zł

- warunkiem jest zrobienie na własny koszt pomostu , gdzie będzie się cumowało swoją łajbę

- każdy z członków jest zobowiązany do dyżurowania na przystani od godz 6-22 i od 22-6. W ciągu roku na jedną głowę wychodzi ok 6 dyżurów

Bosman przystani zapewniał mnie, że dogadali się z prezydentem i podpisali z nimi nowa umowę dzierżawy terenu, więc na szczęście nie będą jej likwidować.

Jest może ktoś chętny na Przystań Pomorzany ? Może jakby przyszło dwóch lub więcej nowych członków - to mielibyśmy argument do negocjacji wpisowego

Dalej będę szukał czegoś tańszego, jak coś to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przystań JK AZS - 800 zł na pół roku, 1400 na rok

- Przystań koła nr 67 - wpisowe 700 zł , koszt 1000 zł na cały rok, dostaje się swoją szafkę i tam można trzymać silnik, na wodzie może kogoś kusić :) - takie info otrzymałem od bosmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.