Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sandacz z opadu.


_Michu_98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę łowić sandacza z opadu i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami, więc mam kilka pytań :

1.Jaka wędka.?

(myślę o shimano-vengeance-spinning-240-m-c-w-10-30 lub shimano-alivio-bx-spinning-270)

Może polecacie jakąś inną wędkę, czy będzie dobra? (jak tak to która?)

2.Jaki kołowrotek?

3.Myślę na początek nad specjalną żyłką do łowienia z opadu - Będzie dobra czy dać sobie spokój i od razu kupić plecionkę ?

4.Czy przynętę wiązać bezpośrednio do żyłki czy użyć stalki ?

5.Jakie przynęty wybierać na sandacza?

6.Gdzie szukać sandacza ?

Tak jak pisałem będę łowił sandacza z opadu na kopyta i koguty od 10gr w górę.Będę wędkował z brzegu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

1.Ani jedna, ani druga:D Polecam mikado tachibana zander długość sobie dopasuj :)

2Zależy jak często łowisz. Mój 830rd posypał się po roku łowienia(6-7 razy w tygodniu).

3.Tylko plecionka.

4.Niektórzy wiążą bezposrednio, ale u mnie jest dużo szczupaków więc używam cieniutkiego wolframu. Nie przeszkadza moim sandaczom :P

5.Klasyka-rippery, kopyta i twistery. Masa główek nie 10g, to trzeba dopasować do łowiska. W jednym będzie za lekko, w drugim będzie za ciężko. Zależy czy powolny opad, czy agresywny.

6.Zależy gdzie łowisz.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego kija, będzie cieżko ;) Gdzie łowisz??? Rzeka, jezioro??? Jak rzeka to jaki uciąg, dno itp. Dlatego że mało będziesz widział, czuł. Sandacz to nie szczupak- b.często bierze strasznie delikatnie że zauważysz tylko ruch plecionki a na kiju bez znaku... Ile masz na kołowrotek??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandaczy nigdy nie łowiłem na jeziorze, ale ja bym szukał gdzieś na stokach. :) Jakie tam masz dno??? Muł, żwir, zielsko, kamienie itd??? O sandaczach było napisane wiele odpal google, pomęcz sie, poszukaj, Nikt Ci nie poda sprawdzonych sposobów na tacy. Musisz sam je wypracować praktyką, to co przeczytasz to tylko wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat łowienia sandaczy został już chyba absolutnie wyczerpany i prawda jest taka że nikt nie jest w stanie doradzić Tobie w początkach łowienia sandaczy z prostej przyczyny. Każde jezioro się czymś różni technika w jednym jeziorze nie działa w drugim i na odwrót jedynie nocne łowienie sandaczy jest podobne wystarczą 2-3 x-rapy i się łowi ale łowienie opadowe gdzie mały trick może zmienić rezultaty to już inna trochę bardziej skomplikowana sprawa. Choć z drugiej strony nie powiem że łowienie sandaczy jest aż tak bardzo trudne. Jak jest ta ryba to można ją sprowokować i da się złowić jak ryby jest mało i nie ma się dobrego echa to można dać sobie luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.