Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Możecie mi polecić jakiś kij karpiowo-gruntowy 2 albo 3 składniowy, długość to 3.60 lub 3.90. Cięzar wyrzutu 2-3lbs. Chce zeby był to kijek uniwersalny, wiadomo nie będe holowal okazów ale licze na przyłowy, więc postanowiłem kupic coś wygodnego, lekkiego, sprawdzonego i estetycznie wyglądającego. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyscie mi coś polecili. Chodzi mi o cos sprawdzonego przez was drodzy koledzy. O coś co pewnie zatnie i wyholuje średniaka polskich wód. Łowić będe na zbiornikach zaporowych, najprawdopodobniej koszyczek zanętowy.

Liczę na szczere odpowiedzi....

Cena do 140zł, ew. troszkę więcej.......

Bardzo proszę o podawanie linków do kijków

Z góry dziękuje i licze na waszą pomoc, szczególnie doswiadczonych wędkarzy.........

....::::.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Anonymous

Mało aktywni jesteście :)

zamieszczam ponizej linki do karpiówek, które mam na oku, dajcie jakieś swoje opinie i doświadczenia.....

http://www.konger.pl/index.php?page=2&kat_pl=W%EAdziska&szuk=113005390

http://www.konger.pl/index.php?page=2&kat_pl=W%EAdziska&szuk=110006390

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=4&assortment=9&producer=26&kind=1295

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=4&assortment=9&producer=168&kind=2012

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=4&assortment=9&producer=67&kind=358

Proszę o jakieś podopowiedzi co do wyboru 1 z tych wędzisk, ja osobicie skłoniłbym sie ku Kongerowi, co wy na to ??

............................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj michał d.

Jeśli chciałbyś mieć kij w miarę uniwersalny , na karpia , cięższy

grunt czy żywca , to podpowiem Ci. Kij niezbyt sztywny , 2 najwyżej

2,5 lbs. Dobry byłby dwuskład . Jeśli chodzi o długość to dłuższym

dalej i płynnie rzucisz , np. żywca . Nie wypowiem się na temat

sprzętu , który jest aktualnie produkowany bo go nie używam .

Swoje nabyłem 5 , 6 lat temu i tak na nie łowię.

Z oferty jaką przedstawiłeś wybrałbym coś z Kongera lub Dragona.

Pozdr Edek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak chyba juz rozmawialiśmy używam :oops: Jaxona Orion 390 2.75 lbs Narazie spisuje sie o dziwo jak na jaxona swietnie. Wiem ze takim kijem wycholowano nawet 25kg Karpia. A i nadaje sie do połowu na żywca z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam również Jaxona, tyle że Crystalis Long Cast, bo z Orionami miałem dość złe doświadczenie.Kosztuje 130-160 zł(zalezy gdzie kupisz), jest 3-składowy i ma ciężar wyrzutowy 40-80g, nadaje się i na karpie i na żywca czy martwą. Kijek mnie narazie pozytywnie zaskakuje :) .

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=3&assortment=10&producer=50&kind=2679

Moge jeszcze polecić kijek Dragon Mystery Carp, mój kumpel go używa i też jest zadowolony:

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=4&assortment=9&producer=26&kind=1295

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ale feeder nie nadaje się na karpia tak dobrze jak prawdziwa karpiówka, i jeszcze takie pytanie- ile chcesz wydać, bo jak chcesz kupić feedera za 100 zł, to sobie odpuść karpie, bo taka wędka może tego niewytrzymać ( mówie oczywiście o dużych karpiach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

podepnę się do wątku jako że też szukam czegoś podobnego. od zawsze miałem wędziska teleskopowe, ale ostatnio coś mnie tknęło i szukam karpówki składanej. Wdzięczny bym był gdyby ktoś kto miał doczynienia z teleskopem i wędką skłądaną opisał mi i nie tylko mi wady i zalety tych wędzisk względem siebie. Bo teleskopy znam od podszewki nie znam natomiast wogóle wędzisk składanych, a takie mam w planie sobie sprawić. Może napisze co przemawia u mnie za tym wyborem. Teleskopy to więcej czasu na rozkładanie jeśli dostanie się troszkę piasku to się rysują. Może są wygodniejsze (mniejsze) w transporcie ale dla mnie to nie atut. Dodam ze jest to mój pierwszy post jednak wędkarstwem "param" się od 5 roku życia czyli już ok 20 lat z kilkoma przerwami. Nigdy jednak nie miałem styczności z wędziskiem składanym. Jeśli ktoś może mi zrecenzować wady i zalety tych dwóch rozwiązań będę bardzo wdzięczny. Dlaczego składana wędka jest lepsza, a może dlaczego lepszy jest teleskop. Metoda połowu którą preferuje to grunt, spokojne stawy i jeziora ( karp, szczupak i co tylko ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się param wędkarstwem nieco krócej, bo 6 lat, ale styczność z wędziskami nasadowymi mam ( o tyczce oczywiście pisać niebęde, bo tyczka a zwykła wędka to nie to samo ), a więc mój dziadek od ok. 2 lat łowi na wędki 3 składowe, feedery, ale ostatnio zamiast nich chodzi na ryby z wędkami z placu za 2 dychy, a wszystko to dlatego, że takie wędki nasadowe trzeba właściwie za każdym razem montować ( zakładać nowe zestawy ), można też oczywiście rozkładać je, spinać gumkami, i nierozmontowywać, ale to niejest to samo, dalej wędziska składowe są nieco lepszej jakości od teleskopowych, do tego są bardziej spójne, ponieważ składają się tylko z trzech elementów, które na dodatek mają podobną średnice, ugięcie wędka nasadowa też ma nieco lepsze, bo jest to lepiej wyliczone, wiadomo, że jak zrobimy pręt prosty, i pręt składany, czyli teleskopowy to ten prosty będzie nieco lepszy, ale znowuż jak jest jesień, pada, mokro to te składane są niewygodne, bo o ile w lato w ciepełku można składać, o tyle w zimnie, i w deszczu jest to nieco niewygodne, no i to by było chyba na tyle, co prawda jakiś wybitnych informacji nie podałem, ale mam nadzieje, że chociaż troche pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jaką byście mi polecili dobrą a tanią (do 80zł ) wędke na karpie?

Lepiej kupić teleskopową czy składaną? Jaka jest różnica między teleskopową a składaną ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składana jest zawsze lepsza niż teleskopowa. Lepiej pracuje, jest wytrzymalsza. Jeśli tylko długość transportowa nie jest absolutnym numerem jeden - to nawet się nie oglądaj za teleskopami. Możesz pokopać trochę po forum i znajdziesz nie jeden temat w którym przedstawiane były rozliczne przewagi wędki składanej nad teleskopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeder za 80 zl ! Taki napewno nie bedzie dobry na karpie.

A za 80 zł :/ hmmmm to juz moze lepiej jakis 2-3 czesciowy dozbieraj przynajmniej z 50 zł i kup moze coś z Jaxona np Orion ok 120 zl.

ewentualnie cos takiego Mikado Fish Hunter Starlite 3, 6m 50- 100gr cena 92zł - ale czy to jest ok nie mam pojecia - Oriona moge ci polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość bogdan39

Moze teleskop za dziewiec dych 100cw Niestety Jaxon 3,90 pisze feder wedka wyglada jakotako.

No tak ja tu radze a nawet nazwy nie pamietam,psiakosc.

Ale jest duzo wedek w przedziale wiec napewno cos trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.