Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adek_Assault, jeśli kwota 600 zł Cię nie przerasta masz cały zestaw na początek - myślę że starczy http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=21322

Wędki teleskopowe jako karpiówki :shock::shock: totalna porażka. Nie wiem dlaczego polecasz Koledze takie zestawy, chyba tylko dlatego, żeby się pozbyć badziewia z domu.

p.s.

Sorry za taką ostrą reakcję, ale nie lubię wciskania kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Wędki teleskopowe jako karpiówki totalna porażka. Nie wiem dlaczego polecasz Koledze takie zestawy, chyba tylko dlatego, żeby się pozbyć badziewia z domu.

p.s.

Sorry za taką ostrą reakcję, ale nie lubię wciskania kitu

Kolego polecam bo sam na tych kijach łowiłem karpie, są na tyle mocne że możesz na nich 20 kg wyholować przy odpowiednich młynkach i umiejętnościach (mój rekord na Torelli 18,20 na komercji) a dodatkowo są łatwe w transporcie. Pewnie że nie porówna się tego do dwuskładów bo trzyskład to tak jak teleskop praktycznie, nie warto go kupować jeśli się szuka topowego karpiowego sprzętu a ten już kosztuje. Kolega jak napisał ma ograniczony budżet i skoro pierwszej karpiówki szuka to jeszcze zero doświadczenia stąd mój wpis, ja tymi wędkami już nie łowię bo przestawiłem się tylko na spining i leżą sobie w pokrowcu dlatego wystawiłem na sprzedanie co nie jest akurat koniecznością że kolega kupić je musi ale spokojnie na nich by połowił. Młynki serwisowane, smarowane bo oryginalnie mają skąpo smaru, wędki ogólnie nie są zniszczone bo były na kilku raptem wypadach gdyż i tak więcej spiningowałem jak siedziałem na karpiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzyskład to tak jak teleskop praktycznie

Teraz to ostro przesadziłeś, między teleskopem a wędką 3-częściową jest ogromna przepaść. Ja właśnie takie wędki polecam dla średnio zaawansowanych ponieważ nie ma problemów z ich przechowywaniem i transportem a są lżejsze i mają jakąś konkretniejszą akcję niż teleskopy których od dawna nie używam i nie znoszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Wędka o jaką pyta kolega waży 375 gram, Torella 395, jako nowicjusz dłużej połowi torellą niż trójskładem. Miałem kije karpiowe Anaconda Power Carp II 3.60m 3.00lbs, obydwa połamały się się w szczytowej sekcji przy wyrzucie koszyka 50 gram z zanętą, Torellą machałem nawet 100 gramami i nic jej nie jest. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ja nie narzucam, że pytający musi kupić kije ode mnie, niech tylko sobie policzy dwa kije, dwa młynki typowo karpiowe średniej klasy, do tego nie najgorsze żyłki i ma już ponad 1000 zł grubo a gdzie reszta sprzętu do karpiowania?, gdzie mata do lądowania karpi, gdzie podbierak, proteiny, pellet, zanęty, sygnalizatory i inne pierdoły drobne? Ile wyda kolejne 500 czy 1000 zł. A co jak mu to nie podejdzie? Teleskopy zawsze może użyć do łowienia szczupaków czy sandaczy a karpiówki co? będą do sprzedania później za 60% wartości mimo że może z raz czy dwa użyte. Cały czas biorę pod uwagę ów mocno ograniczony budżet o jakim napisał pytający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kol.Adek_Assault nie znam tej karpiówki co podałeś ale ze swojej strony mogę Ci polecić Mikado Tachibana Carp, miałem okazję łowić tymi kijami a dokładnie wersją 3.90/3,25lbs i byłem miło zaskoczony, nawet się do nich przymierzałem ale ostatecznie przeszedłem na dwu składy. Tachibana występuje w kilku wersjach więc coś na pewno wybierzesz. Jeśli łowisz z rzutu to bierz 3,25lbs.

Teleskopy raczej odpuść, szkoda kasy, jeśli Ci karpiowanie nie podejdzie spokojnie karpiówki możesz przeznaczyć np.do łowienia sandaczy czy szczupaków z gruntu. Ja swoje stare trzyskładowe karpiówki do tego celu przeznaczyłem i spisują się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa połamały się się w szczytowej sekcji przy wyrzucie koszyka 50 gram z zanętą, Torellą machałem nawet 100 gramami i nic jej nie jest

Widocznie masz strasznego pecha ;) ja swoimi 3-częściowymi Black Widow 3lbs rzucałem 90g+PVA i mają się świetnie :) Wędki match, feeder i wiele innych są sprzedawane wyłącznie w wersjach 3-częściowych i teleskopowych wersji 2-częściowych niema i chcesz nam wmówić że wszystkie te kije są lepsze w wersji teleskopowej ? Im mniej elementów łączonych (składów) tym lepiej, więc kije jednoczęściowe są lepsze od 2-częściowych, 2-częściowe są lepsze od 3-częściowych a teleskopy które mają z reguły od 5-składów do nawet kilkunastu to już najgorszy sort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mówiąc szczerze, my tu się wysilamy, rozważamy różne opcje wędek, a sam zainteresowany milczy, chociaż we wcześniejszym poście prosiłem o określenie kwoty, jaką chce wydać na karpiówki. Wtedy byłoby łatwiej coś podpowiedzieć, a przynajmniej wiedzielibyśmy w jakim kierunku iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
obydwa połamały się się w szczytowej sekcji przy wyrzucie koszyka 50 gram z zanętą, Torellą machałem nawet 100 gramami i nic jej nie jest

Widocznie masz strasznego pecha ;) ja swoimi 3-częściowymi Black Widow 3lbs rzucałem 90g+PVA i mają się świetnie :) Wędki match, feeder i wiele innych są sprzedawane wyłącznie w wersjach 3-częściowych i teleskopowych wersji 2-częściowych niema i chcesz nam wmówić że wszystkie te kije są lepsze w wersji teleskopowej ? Im mniej elementów łączonych (składów) tym lepiej, więc kije jednoczęściowe są lepsze od 2-częściowych, 2-częściowe są lepsze od 3-częściowych a teleskopy które mają z reguły od 5-składów do nawet kilkunastu to już najgorszy sort

Arku nie powiedziałem że teleskopy sž lepsze od składowych, jest tak jak piszesz, pisałem o tym w odniesieniu do kogoś kto jak pisał ma mocno ograniczony budżet a że to jego pierwsza karpiówka ma być to mazero doświadczenia i korzystniej dla niego zacząć od teleskopów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mazero doświadczenia i korzystniej dla niego zacząć od teleskopów.

Jeżeli świeżo po zrobieniu prawa jazdy miałbyś do wyboru np. poloneza i mercedesa to nie mając doświadczenia w jeździe kupiłbyś to pierwsze auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Jeżeli świeżo po zrobieniu prawa jazdy miałbyś do wyboru np. poloneza i mercedesa to nie mając doświadczenia w jeździe kupiłbyś to pierwsze auto?
Tak bo w przypadku gdybym go potłukł mniej bym stracił. Teraz mając za sobą 20 lat jazy zawodowej wybrał bym mercedesa Ja tymi kategoriami myślę. Może skończmy już tą bezsensowną dyskusję bo pytający ni w ząb nie interesuje się tym tematem jak widać bo głosu nie zabiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.