Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dotychczas byłem zapalonym DS-owcem :wink: ale teraz mam zamiar zacząć przygodę z ciężkim gruntem (także z kulkami) i tu moje pytanie jaką moglibyście polecić karpiówkę 3 składową, długości 3,6m i ciężarze wyrzutu 2,75/3,0 lbs w cenie do ok 170zł?

Chciałbym żeby ten kij służył mi przez długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc mam do was pytanko: Czy ktoś z was ma może wędkę Jaxon Digital Power Carp i jakie macie o niej opinie? Nadaje się aby zacząć przygodę z karpiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon Digital Power Carp i jakie macie o niej opinie

Znana jest na forum opinia o Jaxonie, nie będę w tym przypadku oryginalny. Nie chce się rozpisywać: znajomy ma tą wędkę i z jego ust słyszałem tylko narzekania na ten kij... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dragon Silver Edition

Quantum Smart Carp

Tandem Baits Executor

A moze Cormorany ? UK carp AX albo SpaceFighter ?\

wszystkie 3,6m i 3lbs

TAndema mialem w reku rok temu i mi sie podobal - z reszta nie mialem do czynienia.

Ja preferuje akcje szczytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

alivio ma akcje paraboliczna a nie szczytową :wink: tandem baitsa ci moge odradzic jak poszukasz to wiele mozesz poczytac w necie o tych kijach i nie sa to pozytywne oceny :D

reszty kijaszkow nie znam to sie nie wypowiem na ich temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
moze ktos polecic wedke do lowienia z gruntu na dalekich odleglosciach do 130zł
Ale jakich odległości ?,czy do łowienia stacjonarnego czy do wywózki ,długą czy krótką .Takie pytania mógłbym mnożyć żeby cokolwiek odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

dawidinho, a przeczytałeś ten i podobne tematy :?:

kiedy sięz tym uporasz zadawaj pytania - konkretne, bo tak postawione jak powyżej pozostanie bez odpowiedzi jako niedokładne, nieprecyzyjne i świadczące o lenistwie pytającego... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym powinienem się kierować przy wyborze karpiówki?
dawidinho, a przeczytałeś ten i podobne tematy :?:

kiedy sięz tym uporasz zadawaj pytania

Dokładnie ,poza tym każdy z piszących użytkowników może napisać ci o innych kryteriach.

Ale nie mniej jest kilka kryteriów -

Długość wędziska - osobiste preferencje , odległość od brzegu do miejscówki ,możliwości transportowe [może jest to mały czynnik przy doborze ale jak bardzo istotne ]

Akcja wędziska -tu podstawowym kryterium jest doświadczenie w połowach. Miękkie kije poleca się nowicjuszom ,nieco twardsze doświadczonym.

Cw w zasadzie zależy od tego gdzie łowisz ,daleko albo rzeka to im cw większe tym lepsze .Istnieje też podział na wielkość ryby ,ale nie wiem jakie masz zamiar łowić więc na razie nic nie piszę bo to mogło by ci nieco namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Potrzebuje rady. Łowię na kanale zrzutowym elektrowni , oraz na samej rzece. Potrzebuję kijka karpiowego do 150-200zł do metody gruntowej. Przewaznie łowię leszcze i liny ale trafiają sie karpie do 5kg a czasem nawet sumek. Chcialbym wędkę o długosci 3,60 najchętniej 2-2,5 lb tak zeby nie przegapic bran lina czy leszcza. Poradzcie co kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię na kanale zrzutowym elektrowni , oraz na samej rzece
A jaki jest uciąg wody ,czy ciężarek np.50 g wystarczy czy raczej 100g. Wiesz karpiówka do połowu leszcza to raczej zły pomysł ,ale oczywiście łowić się da tylko to takie trochę ekstremalne lowy ,może mocny feder?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz uciąg jest dosc spory bo to narew wiec 50g odpada,raczej +/- 100g,łowię z koszyczkiem a po tegorocznych doswiadczeniach wiem ze feeder nawet ciezszy srednio daje sobie rade w tych warunkach. Potrzebuję czegos mocniejszego,ale w granicach rozsądku tak zeby nie przegapic brania np 2kg leszcza lub kilogramowego lina(a w tym miejscu biora dosc agresywnie). Szukam czegos posrodku.Mozesz mi doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uciąg jest znaczny powiedzmy średni i feder sobie nie poradzi ,to można zastosować karpiówkę tyle tylko ze to takie ekstremalne ,dlaczego bo sygnalizacja brań będzie ograniczona ,wiem można zastosować miękkie kije ,trochę to podniesie średnią w widzialności brania .

Sam kij karpiowy musi przy takim uciągu posiadać co najmniej 2,75Lb a lepszym będzie 3Lb tyle tylko szukaj kija o miękkiej akcji ,tu wyjątek od reguły jest jeden takim kijem nie połowisz na znacznych odległościach np 80m czy więcej ,po prost nie zatniesz miękkim kijem leszcza .

W podanej cenie znajdziesz coś z shimano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległosci na jakich łowie nie przekraczają 60 metrów więc nie jest az tak daleko. Mam jeszcze prosbe czy moglbys podesłąc mi linki do konkretnych modeli? Rozglądałem sie za dragonami ale w tym przedziale cenowym jesli juz znajde cos w sklepach internetowych to nie ma juz na stanie :mad: . Moze z shimano będzie inaczej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z racji wygody wole 3 sklady. Ale tych 200zl wolalbym nie przekraczac. Znalazlem nowy kijek shimano i mieszkam blisko sklepu w ktorym moglbym go sprawdzic http://www.bass-sklep.pl/p/pl/4828/wedka+shimano+alivio+cx+specimen+366275lbnowosc+2009.html

No i jeszcze takiego dragonka ale nie wiem jak z ich dostempnoscia

http://sklep.insel.pl/product_info.php/cPath/26_29_100/products_id/1502

w sumie jest zdecydowanie tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.