Skocz do zawartości
tokarex pontony

18mm zyłka na zywca?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

złożyłem sobie ostatnio zestaw żywcow z żyłka 18mm .

wydawało mi sie ze taka starczy poniewaz zeby ja rozerwac w 1 miejscu musialem sie troszke "rozciagnac" . jak pozniej poczytałem wszyscy pisali 25 30 a nawet 40 mm . i mam dylemat czy musze ja zmieniac ? przeciez jesli sie urwie to ryba moze zdechnac z kawalem metalu w przelyku . ale z innej strony taka 30 czy 25 z odpowiednim uzyciem chmulca to mozna słonia z wody wyciagnac .

Jakie jest wasze zdanie kupic nowa ? czy zostawic ?

dodam ze zylka jest firmy jaxon dalem za nia bodajze 14 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
dodam ze zylka jest firmy jaxon dalem za nia bodajze 14 zl

Tym bym sie sugerował- to nie argument.

pozniej poczytałem wszyscy pisali 25 30 a nawet 40 mm

Doczytaj także po co takich żyłek używają. Ja osobiście preferuje max. 0,30 np. Sufix'a i w zupełności się to sprawdza. Niemniej na drugiej o tej porze roku wędce "okoniowej" mam plecionę 0,16 i też jest to grubość lekko na wyrost.

sie urwie to ryba moze zdechnac z kawalem metalu w przelyku

O to sie nie przejmuj. Sam osobiście złowiłem już szczupaka, który miał w przełyku na wpół strawiona kotwicę i nie przeszkodziło mu to jak widać aby przeżyć. Kwasy żołądkowe jakie wydziela esox (jak sobie trochę u wujka Google doczytasz) spokojnie z tym poradzą.

30 czy 25 z odpowiednim uzyciem chmulca to mozna słonia z wody wyciagnac

Niby tak. Tylko zadaj sobie pytanie czy masz tyle wiedzy aby takiego "słonia", który osiągając te rozmiary i pewnie już nie raz był na czyimś kiju, dasz radę jakoś skusić swoim żywcem?

To jest właśnie wędkarstwo: wiedza+ doświadczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankbot napisał/a:

sie urwie to ryba moze zdechnac z kawalem metalu w przelyku

O to sie nie przejmuj. Sam osobiście złowiłem już szczupaka, który miał w przełyku na wpół strawiona kotwicę i nie przeszkodziło mu to jak widać aby przeżyć. Kwasy żołądkowe jakie wydziela esox (jak sobie trochę u wujka Google doczytasz) spokojnie z tym poradzą.

nie zgodze sie,jesli taka kotwica stanie szczupakowi w nieodpowiednim miejscu i ryba nie bedzie miała mozliwosci przecisniecia pokarmu zdechnie z głodu.Nastepna sprawa po co ryba ma cierpiec?
30 czy 25 z odpowiednim uzyciem chmulca to mozna słonia z wody wyciagnac .
nic bardziej mylnego.Podejrzewam ze nie masz doswiadczenia,a co do hamulca to zalezy jaki masz kołowrotek.Nastepna sprawa wyobraz sobie ze ryba podczas holu ucieka w trzciny i co zrobisz z cienka zyłka?gdyby to była ryba zycia?proponuje nawinac grubsza zyłke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.