Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw na Kunickiego


vvoollii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od roku 2012 chce wstapić do koła PZW Smolec który ma staw przy Kunickiego.

Z uwagi na fakt że karpiuje już wiele lat szukam kompana z którym bedę mógł nęcić miejsce i zasiadać na nocki.

Mieszkam kilkaset metrów od stawu więc planuje nęcić od kwietnia do października:)

Czy ktoś jest zainteresowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 8 years later...

Odgrzeję temat. Szukam miejsc, gdzie mógłbym zabierać syna na krótkie wypady, żeby się (mam nadzieję) "zaszczepił" wędkarstwem. Wczoraj wieczorem zajrzałem na tytułową wodę z lekką spławikóweczką. W promieniu rzutu 2g zestawem 2,5-3,0 metry wody, ale na dnie wszędzie roślinność. Są jakieś niewielkie gołe łaty, ale chyba nie takie, by się w nie wstrzeliwać gruntówką. Łowiłem nad tą roslinnością. Kilka kulek zanęty i nie trzeba było długo czekać. Płotki, krąpiki, małe leszczyki i wzdręgi. Złowiłem tych rybek kilkadziesiąt, ale wszystkie w wielkości jak na zdjęciach. Na kukurydzę brania słabe, delikatne, na kaszę manną spławik znikał momentalnie. Trochę głośno i spory ruch na brzegach, ale mimo wszystko to fajne miejsce, żeby zabrać młodego - tu bedzie mógł połowić i może sie wkręci :)

Widać, że woda pilnowana - kontrolę miałem po godzinie łowienia.

1-20200526_182236.jpg

1-20200526_172832.jpg

1-20200526_162046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio z synem porzucać za drapieznikiem, ale przez 2h cisza :< Może jeszcze kiedyś spróbuję. Niestety bardzo dużo młodzieży na pomostach (piweczka, fajki itp). 
 

Ale miejscówka na spławiczek dla dziecka bardzo fajna, sporo miejscówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Larry_blanka napisał:

Byłem ostatnio z synem porzucać za drapieznikiem, ale przez 2h cisza :< Może jeszcze kiedyś spróbuję. Niestety bardzo dużo młodzieży na pomostach (piweczka, fajki itp). 
 

Ale miejscówka na spławiczek dla dziecka bardzo fajna, sporo miejscówek :)

Ooo, czyżby kolega z Koła w Smolcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moczykij napisał:

Trochę głośno i spory ruch na brzegach, ale mimo wszystko to fajne miejsce, żeby zabrać młodego - tu bedzie mógł połowić i może sie wkręci

O to chodzi. Dla bardzo młodych wędkarzy każda ryba będzie wydarzeniem. Nie patrzmy swoimi kategoriami, ale możliwościami dzieciaka. Z synem jeździłem na Ślęzę i na Oławę. Siedziałem i tyko zakładałem mu ciasto lub robaczka a on operował bacikiem i łowił płocie, kiełbie i kleniki. Raz doliczyliśmy ok. 80 szt. Nie było czasu na pierdoły, bo co chwilę ryba wyjeżdżała z wody. U mnie nie jest czymś tragicznym dwie godziny bez brania. U niego to już sygnał, by wracać. Maluchem już nie jest, to dla naszej ( mojej?:) wygody jeździliśmy spinningować. Sposobem na wydłużające się bezrybie i wydłużenie pobytu nad wodą okazały się "chlapaki", czyli przynęty powierzchniowe. Nawet, gdy się nic nie dzieje, to się jednak coś na wodzie dzieje:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.