Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dwie_sety

Chciałbym się dowiedzieć jak konserwować kulki proteinowe by można je było długo przechowywać (do 12 miesięcy).

Chodzi mi o możliwe do wykorzystania konserwanty.

Mrożenie odpada, nie mam zamrażarki na 20 kilo kulek

Zamykanie w słoikach odpada, nie będę robił kilkudziesięciu słoików

Stosowanie konserwantów firmowych np TB odpada, zapewniają zbyt krótki okres przechowywania.

W grę wchodzą tylko konserwanty, a więc co i ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chciałbym się dowiedzieć jak konserwować kulki proteinowe by można je było długo przechowywać (do 12 miesięcy

Jacku ,może nie typowo zaczne bo od pytania ,a dlaczego mają mieć tak długą "żywotności" ,12 miechów to strasznie długo, no chyba że produkcja to co innego.

Osobiście nie używam żadnych konserwantów , bo jak raz użyłem to wyniki miałem

strasznie mizerne a ryba żerowała wyśmienicie.Ale latem jest to problem bo trzeba częściej kulki robić , ale i nato znalazła się rada ,latem gotowe kulki przechowuje w dużych pojemnikach próżniowych tych zwyczajnych plastikowych ,dlamnie to wystarczy

do 2 tygodni są świerze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Maniek odpowiem tak

Jest to moja ciekawość wynikająca z faktu, że coraz więcej wędkarzy używa gotowych firmowych kulek, a te przecież stoją w sklepie nieraz miesiącami.

Użytkownicy firmowych kulek mają na nie efekty, a więc środki użyte do konserwacji nie odstraszają ryb.

Nie zaciekawiło cię to co jest w tych kulkach? Mnie tak.

Mam taki pomysł, żeby zrobić "górę" jałowych kulek a póżniej przed łowieniem tylko odpowiednio je dipować.

Kupując dużą ilośc składników, mogę je kupić taniej w hurtowni, a jeszcze jak złożymy się na to w trzy czy cztery osoby, to gra zaczyna być warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy firmowych kulek mają na nie efekty

Jacku na pewno masz racje,sam używałem z początku TB i efekty były,tylko z biegiem

czasu finansowo można było splajtować, co do składu firmówek to słyszałem wiele wersji i to nieprzychylnych ale wiadomo każda sroka chwali swój ogon. Ale zastanawiając się nad twojm pytaniem to faktycznie muszą używać jakiś dobrych konserwantów , coś z tych E coś tam, bo kulki mogą "leżakować" miesiącami.

Może mi się uda coś wyciągnąć na targach ,jakieś info , choć zdaje sobie sprawe że jest to trzymane w tajemnicy,jest jeszcze jeden kol. który może pomoże jak będzie

oczywiście chciał , ale nie wiem kiedy on będzie w TB. Jak coś bym wiedział to dam znaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Dwie_sety

widzę, że z ciebie karpiarz nie lada jaki, ja dopiero się uczę i mam szereg "problemów" i pytań. Spróbuj mi pomóc

Chciałbym się dowiedzieć jak konserwować kulki proteinowe by można je było długo przechowywać (do 12 miesięcy).

Chodzi mi o możliwe do wykorzystania konserwanty.

Mrożenie odpada, nie mam zamrażarki na 20 kilo kulek

Zamykanie w słoikach odpada, nie będę robił kilkudziesięciu słoików

Stosowanie konserwantów firmowych np TB odpada, zapewniają zbyt krótki okres przechowywania.

W grę wchodzą tylko konserwanty, a więc co i ile?

Jest to moja ciekawość wynikająca z faktu, że coraz więcej wędkarzy używa gotowych firmowych kulek, a te przecież stoją w sklepie nieraz miesiącami.

Użytkownicy firmowych kulek mają na nie efekty, a więc środki użyte do konserwacji nie odstraszają ryb.

Nie zaciekawiło cię to co jest w tych kulkach? Mnie tak.

Mam taki pomysł, żeby zrobić "górę" jałowych kulek a póżniej przed łowieniem tylko odpowiednio je dipować.

Kupując dużą ilośc składników, mogę je kupić taniej w hurtowni, a jeszcze jak złożymy się na to w trzy czy cztery osoby, to gra zaczyna być warta świeczki.

Tylko czym to zakonserwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety
Odpowiem ci na priwa.

pozdro

zrobie to jeszcze dzisiaj.

Dziękuję dostałem informacje szkoda, że nie chciałeś się nimi podzielić na forum, może jeszcze to zrobisz, ja ne mam prawa bo pisałeś na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kusiot! Jeszcze jedno pytanko odnośnie przyponów końowych. W przyponach typu multi-rig i weed-rig jaka powinna być długość miękkiego przyponu pomiędzy hakiem a np. zero memory. Czy to od czegoś zależy? Pozdrówka. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość tej "miękkiej" części przyponu przeważnie wynosi od 5 do 10 cm. Długość ta zależna jest od tego na jaką wyskość chcesz dopnieść pływającą kulkę np nad dywanem glonów które osiedlają całe dno.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozdrawiam Kolegów.Czy ktos moze ma sprawdzony sposób jak samodzielnie wykonac "kulki pływające".Mówie oczywiscie o karpiowych kulkach proteinowych.Mam problem z bardzo grząskim dnem i musze stosowac "pływające"Można prażyc w piekarniku ale sa wtedy b.twarde i pęka co druga przy przebijaniu. Dziękuje za poważne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepesz jak widze nikt nie kwapi się ci odpowiedzieć na ww temat ,obym znowu nie był posądzony o trzepanie postów ,ale co mi tam. Więc można ten problem rozwikłać dwojako ,albo zmienić sam mix co zresztą nie opisałeś ,albo zastosować zwykłe kulki z pływakiem co osobiście stosuje z powodzeniem ,teraz jest wiele materjałów na pływaki że można sobie dobrać,a co najważniesze to możesz wyważyć tak kulke jak tylko chcesz nawet i z powierzchni wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepesz piszesz że przebijasz kulki i ci pękają, domyślam sie że stosujesz igłe np. do nawlekania mielonki itp. spraw sobie wiertło do nawiercania kulek koszt 6zł. w sklepie wędk. i po sprawie myślę że to wyeliminuje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mój teść łowi na Tandema ale o smaku truskawki. Wyniki ma niezłe. Jak chcesz łowić na kulki to musisz nęcić kulkami. Na początek trzeba sporo wrzucić niestety. Znam też karpiarzy nęcących dodatkowo grochem lub kukurydzą. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też słyszałem ze z Tandema są dość skuteczne te truskawkowe. Ważne jest przy łowieniu kulkami aby nęcić nimi przez kilka dni i to jest juz dość droga sprawa (zależnie oczywiscie od zbiornika, bo w małym nie potrzebujemy wyrzucać ich dużo).

A na haczyk polecam z Tandema kulki które są przeznaczone do tego celu tzn śa bardziej aromatyzowane. Ome prędzej zainteresują Karpia niż te z zanęconego łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.