Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ale zawsze mnie zastanawiało dlaczego kulki a nie np wałeczki

dlatego że kształt kuli jest bardziej aerodynamiczy, i ten kształt bardzo pomaga np. przy nęceniu procą, poza tym jeśli ktoś ma roller to co mu szkodzi kulaski kulać, druga sprawa że karpiowi wsio jedno czy kwadratowe kulki czy okrągłe kwadraty :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się zabrać za zrobienie kulek

BASE MIX

1. Mielone kiełże 50g

2. Mąka pszenna 200g

3. Mąka kukurydziana 250g

4. Mąka sojowa 250g

5. Mleko w proszku odtłuszczone 100g

6. Mielony Birdfood 150g

wg tego o to przepisu. Mam wszystko za wyjątkiem mąki sojowej!

Czy moge ją czymś zastąpić lub jakoś zmodyfikować przepis?

Pytanie nr 2 jakiś przepis z użyciem karmy dla psów (najlepiej przy użyciu częsci składników wymienionych wyżej) - bo jej mi nie brakuje i pytanie jakie atraktory do takich kulek ?? przecież truskawka chyba nie za bardzo będzie pasowała - czy może się myle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielone kiełże 50g
Bardzo dobre zwłaszcza wiosną.
Mąka pszenna 200g
Zaniechaj dobrze radze,zamiast daj mąki ziemniaczanej
Mąka kukurydziana 250g
dobrze bo to standard
Mąka sojowa 250g
Raczej powinna być jak nie pełno tłusta to odtłuszczona ,czasami nie miel soij w mlynku to zły pomysł
Mleko w proszku odtłuszczone 100g
.Dobre ,moze być .
Mielony Birdfood 150g
Za dużo ,bo ci kulki będą się rozpadać max 3%w stosunku do całosci.Olej może być spożywczy ale naj to rybny ok 2 łyżki stołowe na 1 kilko mix ,pamiętaj o słodziku tylko takim do gotowania.A reszta to pestka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupiłem 1kg mąki sojowej odtłuszczonej z TB za 8pln,

w sklepach ze zdrową żywnością idzie kupić 0,5kg za 6pln,

z kiełżami nie przesadzaj bo ci wyjdą pływające, no chyba że o takie ci chodzi :lol:

co do karmy dla psów to wybierz tylko taką która nie zawiera w sobie miękkich części,

ponieważ nie zmielisz tego dziadostwa :grin:

co do zapachu to o tej porze to przede wszystkim śmierdziele np. ryba, krab, małża, itd.

życzę miłego kulania :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielony Birdfood 150g

Za dużo ,bo ci kulki będą się rozpadać max 3%w stosunku do całosci.

No to powiedzmy że dam 50g na kilo - i którego składnika wtedy dać więcej ??

co do zapachu to o tej porze to przede wszystkim śmierdziele np. ryba, krab, małża, itd.

życzę miłego kulania :mrgreen::lol:

Wiem. będe dipował je w Dipie Wątroba - myśle że będzie dośc dobre - no i dzieki ;)

,pamiętaj o słodziku tylko takim do gotowania

a właśnie dlaczego słodzik ?? a nie cukier ?? i to ma być w płynie czy taki słodzik w tabletkach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupiłem 1kg mąki sojowej odtłuszczonej z TB za 8pln,
Najlepiej opłaca się kupić opakowanie 5kg kosztuje 35pln ,w wiadomym sklepie.

Jeśli natomiast chcesz dodać karme dla psów to najlepiej dla szczeniaków jest więcej białka i witamin ,ale jak niema to trudno ,tylko pamiętaj nie więcej jak max 20%do całości tylko zmielonej oczywiście.Co do zapachu to niema jednoznacznej odpowiedzi mogą to być też i owocówki wszystko zależy od zbiornika.Pamiętaj też że kilo kulek nie rozwiąże sprawy nęcenia i przygotowania miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzmy że dam 50g na kilo - i którego składnika wtedy dać więcej
Birdfood dodawany jest w zasadzie w jednym celu ,ma uskutecznić prace kulki ,czyli kulka w wodzie pęcznieje i większe drobiny ptasiego pokarmu odpadają od kulki co powoduje wydobywanie się zapachu z środka kulki ,oczywiście dzieje się to pomału,zamięnikiem tanim i dobrym jest kasza kukurydziana grubo zmielona,i możesz śmiało zastąpić brakującą ci proporcje.Dlaczego słodzik ,robiłem próby i z cukrem owszem ale wyszła makabra ciasto praktycznie nie do rolowania jest jak rozwolnienie :mrgreen: .Słodzika używaj tylko w płynie ,w drazetkach trudno rozpuścić w jajkach i nie wiadomo ile go dawać ,bo raz jest słodkie innym razem nie.Ja slodzika używam 25g wpłynie Albo TB albo kupuje w Kauflandzie słodzik "magda" taka nazwa koszt 7,5pln za 200ml jeśli dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki rozjaśniliscie

Pamiętaj też że kilo kulek nie rozwiąże sprawy nęcenia i przygotowania miejscówki.

mi troszke umysł :)

No wiem kilka kilo chce zrobić - ale z drugiej strony to nie Odra :)

Tylko ten staw http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1183&postdays=0&postorder=asc&start=1275

Hmmm a tak pi x oko :D ile byc maniek nęcił powiedzmy pół na pół z kukurydzą gotowaną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, zacznij kulać bo do weekendu nie zdążysz, a jeszcze chcesz nęcić

Raz się tak z teściem zabraliśmy o 15 za kulki. Teściu jak coś zamierza robić to dużo :lol: Tak więc było tego ponad 10 kilo na sucho :mrgreen: Skończyliśmy przed północą tylko dzięki temu, że moja małżonka wzięła się za gotowanie kulek :razz:

Po drodze były problemy z wyrobieniem takiej dużej ilości ciasta (problemy z rolowaniem), szwankująca maszynka itp. itd. Powiem tylko, że od tego czasu nie robiliśmy kulek w domu (prawie rok będzie niedługo) :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak sie zabieram za kulanie to góra z 60dkg.

ponieważ nikt mi nie pomaga, a i tak dzielę porcję wyrobionego ciasta na pół i jedną połówkę zawijam w folie spożywczą i do lodówki i z pierwszej części ciasta robię kulasy na gotowo, dopiero póżniej się biorę za drugą część ciasta w innym wypadku wałki za szybko schną i są problemy z rolowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, zacznij kulać bo do weekendu nie zdążysz, a jeszcze chcesz nęcić :mrgreen::lol:

spoko Andi u mnie Cyprinusy jeszcze nie ruszyły na całego - więc od przyszłego tygodnia będe działał ostro - w póki co u mnie weeeknd czy nie to bez różnicy - wole łowić w tygodniu bo nie ma niedzielnych wędkarzy :D

A własnie w weeked chce przygotować sobie pokulać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło jaki aromat dasz do mixu, a dipować to sobie możesz już nad wodą :lol:
planowałem zrobić kilka neutralnych i dipować je wątrobą.

Właśnie narazie mam aromat wanillia i Scopex - i zastanawiam sie czy nęcąc scopexem jest sens łowić na wątrobe :/

Ale może jeden kij ze SCOPEXEM a drugi Wątróbka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od początku bo się nie wyrobie :mrgreen: zaczynałem jak wy [no moze nie wszyscy] od mniejszych ilości i stopniowo doszłem do wprawy .Jak nailepiej zacząć ,od miksu ale nie mniej jak 5kg ,bo nie ma musu wszystkiego na raz zużyć a reszte spakować do szczelnego wiadra ,mimo wszystko ale przygotować i wymieszać sam mix to kłopot proponuje takie proporcje

Mąka sojowa 1kg [zamienink moze być psie żarcie]

Mąka kukurydziana1kg

kasza kukurydziana1kg

mąka ziemniaczana 0,5kg

mleko w proszku 0,5kg

ziarna mielone max 0,20kg

mączka rybna max o,5kg

kozieradka lub konopie max 0,30kg

wszystko dokładnie wymieszac kilkakrotnie .Masz 5kg mixu z tego wyjdzie ci ok. 8kg kulek .Teraz kiedy chcesz odważasz sobie 1kg mixu dodajesz ok.8-10sz jaj + słodzik +olej wyrabiasz wszystko 15minut przerwy i kulasz kulki jak koniczysz kulać zaczynasz gotować wszystko trwa ok 1 godziny i masz 1,6 kg kulek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość wobler129

Radę dałem, ale dłuuugo to zajęło. Chcę kupić Roller, tylko najpierw muszę wiedzieć jak zabarwić kulki domowym sposobem bez specjalnych barwników. Plakatówki albo coś innego? Czy w grę wchodzą tylko barwniki ze sklepu wędkarskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z tą opinią, że barwienie kulek jast zbyteczne. Ja od kilku lat robię kulki i są one w kolorze jasnym i mam na nie dobre efekty. Napewno ważniejsze jest systematyczne nęcenie i ilość wrzucanych kulek. Pozdrawiam i połamania kija na taaakim karpiu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.