Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jeziorka w okolicach Legnicy


dawid520

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Chciałbym wrócić do Tataraku. Ostatnio wyciągnęli tam niezłe rybki.

http://www.legnica-kolejarz.pzw.org.pl/

Gościu złowił tołpygę 127cm i 31,5kg. Przypomnę tylko, że rekord polski to 143 cm. Złowili ostatnio także niezłego węgorza. Ciut ponad kilogram.

A co do Słupa do słyszałem o niezłych sandaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tego "niezłego" węgorza złowiłeś???

Kolego w jeziorze :mrgreen: powiem tylko tyle że nieopodal Lcy ;) nie zdradzę szczegółów gdyż obawiam się najazdu emerytów z pewnego koła na K :twisted: a jak widać na dołączonym wyżej obrazku oni zabierają wszystko jak leci .

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie węgorze po 80cm to dość częsty połów na stawie w Białej, zdarzają się często i gęsto, zarówno na małego trupka, filet czy rosówkę. Panowie spytam wprost, gdzie warto wyskoczyć z feederami za leszczem, a przy okazji wieczorem rzucić trupa pod sandacza.

Liczę na odpowiedzi bez tajemnic, emerytem nie jestem i najazdów kłusowniczych nie czynię, więc pomóżcie. Może się wymienimy informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spytam wprost, gdzie warto wyskoczyć z feederami za leszczem, a przy okazji wieczorem rzucić trupa pod sandacza.

Liczę na odpowiedzi bez tajemnic, emerytem nie jestem i najazdów kłusowniczych nie czynię, więc pomóżcie. Może się wymienimy informacjami.

Kolego za leszczem i sandałkiem to tylko Kunice lub ewentualnie Spalona , osobiście wybrał bym Spalona gdyż na Kunicach jest przegięcie ze skuterami wodnymi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jako że mieliśmy nowy rok, pełen nowych postanowień. A teraz mamy właściwie początek sezonu. Wychodzę ku wędkarskiej braci z następującym zapytaniem. Panowie, koledzy po kiju, postanowiłem sobie że będę wyszukiwał małych, nieznanych, ciekawych miejsc gdzie można dość przyjemnie powędkować. Myślę tutaj o śródleśnych bajorkach, małych polnych stawach etc. Stąd zapytanie gdzie w okolicach Legnicy macie i znacie takie wody, wiem że jak ktoś ma taką perełkę niezbyt chętnie się dzieli nią z kolejnym wędkarzem, zwłaszcza że bywa różnie na takich zbiornikach, ale gdybyście mieli coś takiego w zanadrzu, podzielcie się tą wiedzą. Pozdrawiam i liczę na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektryczno606

ABM w kierunku kunic

Jeziorka na terenie lasów huty... maps google i masz podglad , jest ich dosyc sporo ;)

Legnica - Jawor za Nową Wsią za wiaduktem skrecasz w lewo i jest jakies jezioro ale na temat ryb nic nie wiem tam

Jesli masz tez ciekawe miejsca niekoniecznie pod zarządem PZW to daj znac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektryczno606

Szczerze to na ABM same uklejki widziałem i z opowiadań płocie ktos wyciagał. Podałem tylko przykłady jeziorek w okolicy, o rybostanie nic nie powiem bo wolę spinning na innych wodach.

A czy ten staw w motyczynie jest pod łapą PZW i jakie tam ryby wystepują?

Aha. Czy wystepują jakies ryby na spalonej ale tych mniejszych zbiornikach? i czy ktos wie co to są za zbiorniki za spaloną na połnocny zachów za Bieniowicami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Abm jest tam rybka ale na prawdę ciężko ją wyłuskać, na nocki z gruntu nie ma co sie ustawiać za dużo raków. Raz coś się skusiło na spin o dziwo na koguta, stawiam że Sandacz (ew. Sum) ale niestety zaczep przy samym brzegu - bo tą łódź podwodną nie mogłem oderwać od dna. Dla zainteresowanych - przy samym brzegu od strony Kunic jest spad wzmocniony palami, gałęźmi o zaczep bardzo łatwo

Co do terenów huty HMMM nie łapałem i raczej bym tam nie polecał łapać nie dość, że większość stawów (POFLOTACYJNYCH) śmierdzi nie do wytrzymania, to z komina czasami potrafi ciągnąć. O wzięciu ryby można zapomnieć chyba że ktoś lubi witaminki takie jak As Sd Cd Pb i inne, coś wiem o tym bo tam pracuje. Dziwi mnie to że tam ryba jakakolwiek żyje, a zapewniam że żyje.

między spaloną a Bieniowicami jest (lub był) stawik - kałuża z karaskami na żywca na Spaloną

Jeszcze jest na prawdę multum dzikich stawików kałuż starorzeczy itp. lecz nic konkretnego tam nie złapałem, a co do dojazdu do nich można zapomnieć chyba, że wędrówki po 5km ze sprzętem w jedną stronę.

Ja polecam Quada na poznawanie nowych miejsc do łapania wystarczy Google map bystre oko i WIO :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten staw w motyczynie jest pod łapą PZW i jakie tam ryby wystepują?

Staw w Motyczynie nie jest raczej pod łapą PZW, nie ma go w książeczce i nigdzie o nim żadnej informacji nie widziałem (słyszałem)

Aha. Czy wystepują jakies ryby na spalonej ale tych mniejszych zbiornikach? i czy ktos wie co to są za zbiorniki za spaloną na połnocny zachów za Bieniowicami?

Moi znajomi jeżdżą tam ze spinem (ostatni zbiornik na północy; ten najbliżej Kaczawy) i czasami zdarzają im się okonie 30+, a małego okonka jest tam zatrzęsienie. Zdarza się, że jakiegoś szczupłego "pięćdziesiątaka" wyciągną, jednak bardzo rzadko. Sam jestem ciekaw od jakiego czasu istnieje to wyrobisko i kto zarybił ten zbiornik (ew. czym i w jakiej ilości).

Za Bieniowicami (płn.-zach.,) są prywatne stawy hodowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektryczno606

Czy chodzi ci o ten najmniejszy zbiornik na spalonej? Dzięki za to info z tymi okonkami, chętnie sie pobawie z nimi jak bede w Legnicy .

http://img825.imageshack.us/img825/8955/spalona.jpg ?

Co do huty nikt nie mówi zeby tam ryby zabierac i jeść bo to chyba oczywiste ze zdrowe to one nie są. 2 lub 3 stawy są blisko obwodnicy i tam juz nie zalatuje hutą ;) a ślady po wędkujących tam widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc z północy do Motyczyna, przedMotyczynem skręcasz w prawo i po jakichś 700-800m jest ten staw otoczony drzewami. A co, łowisz tam?

Łowiłem tam ale na spining szczupaczki (największy 50cm) żadna rewelacja , co do innej ryby to znam chłopaka który tam łowi i tak ja Mówisz liny się trafiają ale czy ładne ...? Na rekordowe okazy bym nie liczył :wink: jest też karaś (japoniec) + drobnica jak płotka

No i nie jest to woda PZW

Jeśli mowa o tym zbiorniku w Spalonej a konkretnie o tym zaznaczonym na zdjęciu , osobiście tam nic nie złowiłem ani nigdy nie widziałem żeby ktoś tam łapał , ale na tym obok okonia jest sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.