Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pierwszy raz na ... martwą rybkę


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

tak przy okazji. kilka razy łowiąc na grunt białoryb, używając karpiowki i jako sygnalizatora używałem takiej podwieszanej miedzy przelotkami bombki, zaobserwowalem ciekawe zjawisko. Zylka nie byla w 100%napieta po ostatniej przelotce minimalnie zwisała. I na tym minimalnym luzie można bylo zaobserwować branie, żyłka sie napinała i znowu luzowała ale bombka pozostawala nieruchoma. Z ciekawości zaciąłem z pozytywnym skutkiem(ryba miała hak w pysku wiec nie ma mowy o przypadkowym zacięciu). Osobiście przestałem ufać takiej sygnalizacji bran i teraz uznaje tylko drgającą szczytówkę. Uff, do puenty!

czy ktos z Was używał drgającej szczytówki łowiąc na trupka lub filet? Mysle ze kluczem byłaby wielkość użytej przynety, max 5 cm. Kazda aktywność drapieżnika przy haku bylaby widoczna a wielkosc przynety powinna dawać szanse na skuteczne zacięcie. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Godzinę temu, morelowy napisał:

Przystań Bartkowa. Z lodki bede spinningowal raz albo dwa. Gdzie najlepiej polowic z opadu? Do Małpiej mam 1km wiosłowania po linii prostej hehe

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Ja akurat bywam po drugiej stronie, w rejonie Tabaszowej / Znamirowic. Wszyscy praktycznie spinningiści z którymi rozmawiałem mówili zgodnie, że najlepiej zlokalizować stare koryto Dunajca. Okolice Małpiej Wyspy są ponoć dobre jeśli chodzi o sandacze, więc warto powiosłować :D Okonia znajdziesz praktycznie wszędzie, przynajmniej ja to tak pamiętam.

Godzinę temu, mephir napisał:

 

czy ktos z Was używał drgającej szczytówki łowiąc na trupka lub filet? Mysle ze kluczem byłaby wielkość użytej przynety, max 5 cm. Kazda aktywność drapieżnika przy haku bylaby widoczna a wielkosc przynety powinna dawać szanse na skuteczne zacięcie. Co myślicie?

Na małe ukleje czy fileta możesz z powodzeniem łowić na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.06.2016 o 14:56, tomek1 napisał:

Zdecydowanie otwarty kabłąk. Popełniłem kiedyś artykuł o łowieniu sandaczy, ale po modernizacji portalu jeszcze go nie przywróciłem do sieci.

 

O 2.06.2016 o 11:58, morelowy napisał:

Czy szukać klasycznego spadu? Czy rzucać daleko, jak najdalej, czy niekoniecznie? Proszę o rady.

@morelowy, przywróciłem do sieci mój artykuł o łowieniu sandaczy. Rzuć okiem, może się przyda.

http://haczyk.pl/index.php/grunt/300-sandacz-dla-zuchwalych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.