Skocz do zawartości
tokarex pontony

Starorzecze Boraszyn


kisux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś może posiada informacje o tym kto jest teraz we władaniu tej wody - starorzecze leży tuż za Ścinawą w kierunku na Wołów :?:

Ostatnie informacje jakie udało nam się zdobyć to, że jest to woda należąca do nadleśnictwa Wołów i że można tam wędkować tylko za dodatkową opłatą . Może ktoś posiada jakieś informacje na jego temat (kto jest właścicielem i jakie obowiązują opłaty) woda ciekwa, kiedyś była znana z ładnych karpii, linów i szczupaków - dostęp do niej jest bardzo trudny (porośnięte brzegi) widzieliśmy tam co prawda trzy stare pomosty - ale to pozostałość po zamierzchłych czasach - z brzegu nie widzieliśmy praktycznie żadnej miejscówki - wędkarzy nad wodą brak - a woda ładna, cichutka i tajemnicza !

boraszyn1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
wędkarzy nad wodą brak - a woda ładna, cichutka i tajemnicza !

Kisux namawiasz czy jak , oj macie panowie jeszcze zaciszne miejsca.

A może sprubuj zadzwonić do nadleśnictwa może oni będą zorjętowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W tym roku udało się dojść - że to woda PZW Wrocław :grin: otóż została zamieszczona w wykazie wód drobnych tego okregu tutaj można zerknąć na wykaz - jednak pojawił się kolejny problem - dzwoniłem do PZW Wrocław - poniformowano mnie - że tak mają ją na wykazie wód okręgu - czyli prawda i że chyba jest udostępniona na zasadach ogólnych - ale szczegółów nie znają i każą sie kontaktować z kołem które jest opiekunem :!: i tu się zaczynają schody w Wołowie jest kilka kół (znalazłem co najmniej 3 - oczywiście próba kontaktu z podanymi na pzw.org.pl nr tel. jest a-wykonalna :sad:

Pojawia się pytanie - dlaczego okręg do którego przynależy woda - którą opiekuje się jakieś koło - nie ma zielonego pojecia czy jest udostępniana na zasadach ogólnych czy jakiś innych - na stronach - brak jakichkolwiek informacji, dzwoniąc też nikt nic nie wie :evil: - nad wodą jest tylko lakoniczna tabl. z napisem

- WODA PZW -

opiekun KOŁO w Wołowie

połów ryb bez zezwolenia zabroniony

podpis na dole tablicy

nadleśnictwo wołów :shock::oops::lol:

może jest tu na forum ktoś z Wrocka - co ma kontakt z kimś kto cokolwiek potrafi powiedzieć lub podpowiedzieć

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Doprawdy zbiornik jest bardzo interesujący, kiedyś tam łowiłem. Z tego co słyszałem od wędkarzy (informacja niesprawdzona) woda należy do Koła Nadleśnictwa, do którego dostęp mają "wybrani wędkarze". Koło jest czymś w rodzaju koła w kole, zagmatwana sprawa.

Może ktoś ma sprawdzone info dot. tego zbiornika (co zrobić aby tam móc łapać) i je przekaże, bo naprawdę warto tam pojechać nawet ze względu na położenie tego zbiornika (lasy, rozlewiska, cisza....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.