Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kij KLEŃ


Pawlak17MWA

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

zależy kto co lubi...wszyscy wmawiali mi że jedynym słusznym kijem na klenia/jazia jest kluska o pełnym ugięciu (very slow) która nie traci ryb (mam między innymi daiwe powermesh która idealnie spełnia te wymagania) . W zeszłym sezonie kupiłem wklejankę pod okonia (mikado lexus 2-10gram chyba) okoni połowiłem troche ale kijek okazał się dla mnie idealny pod wiślanego kleniora, którego połowiłem trochę na przemian z jaśkiem. Dodam że wędka choć wklejka jest dość sztywna, szybka i cięta. W tym sezonie zapodałem coś podobnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie kijka na klenia czy odpowiednim kijem bedzie:

MIKADO SENSEI ULTRAFAST SPIN 260m C.W. 12g

Prosze o pomoc!!

Z góry dzieki POZDRAWIAM :)

Gdzieś był temat , chyba pod nazwą "spinning klenio-jaż" poszukaj wiele było o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy kto co lubi...wszyscy wmawiali mi że jedynym słusznym kijem na klenia/jazia jest kluska o pełnym ugięciu (very slow)

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak very slow, kolega popuścił wodze fantazji...

Po drugie pełne ugięcie niczemu nie przeszkadza i jest w pełni pożądane.

Po trzecie kolega myli pojęcia, typ ugięcia nie jest synonimem akcji wędziska.

Idealny będzię jak najszybszy kij o jak najgłębszym ugięciu, który nie będzie wklejką, cw i długość zależna od warunków panujących na łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to ogólnie popuściłem...nie napisałem że pełne ugięcie w czymkolwiek przeszkadza ale że wędka która nie posiada takowej mi nie przeszkadza w łowieniu kleni po drugie (lub nawet trzecie) synonimem nie jest ale na pewno się na to składaakcja wędki wg.corona fishingteoria której chyba nie będziesz podważał ponieważ tam sprzedają amerykańskie kije najlepszej jakości:) więc muszą mieć rację?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench napisał/a:

Idealny będzię jak najszybszy kij o jak najgłębszym ugięciu, który nie będzie wklejką

Szukam cały czas takiego właśnie wędziska!!! Może podasz dokładny model który miałeś na myśli- będę bardzo zobowiązany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synonimem nie jest ale na pewno się na to składaakcja wędki wg.corona fishingteoria której chyba nie będziesz podważał ponieważ tam sprzedają amerykańskie kije najlepszej jakości:) więc muszą mieć rację?!?

Poczytaj Rodmaker Magazine, artykuł ze strony bodajże Kawalca ew na jerku a nie marketingowy bełkot.

Notka na stronie CF to poprostu bzdura i wielkie uproszczenie:)

Taki STC Elite z serii Salmon/stealhead szybki jest, wg tabelki powinien być szczytowy a tu pod rybą pracuje po sam dolnik.... Wg mnie racji nie mają.

Winko miałem taki kijaszek jednak na moich łowiskach nie radził sobie z nurtem.

Za 2 tygodnie będzie nowa kleniówka, zobaczymy jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Nada się. Musisz pamietać o tym że przy doborze wedziska cięzar wyrzuty należy dobierać z myslą o tym na jakie przynęty mamy zamiar później łowić. Chodzi tu głównie o wagę stosowanych wabików. Przykładowo jezeli chcesz tym wędziskiem łowić np. na 5cio gramowe wobki to OK ale już do typowych smużaków to moim zdaniem troszkę jest za duży cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.