Skocz do zawartości
tokarex pontony

CHOROBY RYB


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie. Kolega złapał nie dawno parę płoci po obraniu i wypatroszeniu włożył do lodówki i po jakimś czasie wylazło z jednej coś długiego (jak na płotkę) w kolorze białym i podobno sie wiło tzn jeszcze żyło. Co to może być?? Ryba wypatroszona... :???::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ja ostatnio złapałem małą krasnopiórkę i miała ona czerwone oczy wyglądały jak by były przekrwione nadmienię ze w stawia, w którym ja złapałem łapałem karpie, które były chore na posocznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

jedyny tasiemiec który mieszka sobie w rybkach, a od którego można się nabawić własnego lokatora posiada tylko i wyłącznie w POLSCE MIĘTUS

ps. jak były czyszczone te ryby to mnie zastanawia !!!!!!!!!!!!!! a odpowiedź sama się nasówa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tasiemcem się nie zarazimy...

Jednak na samą myśl człowieka odpycha ryba z nadętym bebechem no bo wiadomo o co chodzi, albo też przy obróbce okaże się ża nasza kolacja ma lokatora bleee

No cóż ale z drugiej strony patrząc, to czy mamy pewność że rybka kupiona w sklepie była zupełnie zdrowa??

Przypadek z życia wzięty: pewien gość z tzw. rybaczówki opychał na lewo po wsiach rybki z tasiemcem (wyczyszczone) wszyscy wsuwali aż miło i to dlatego, że nie mieli zielonego pojęcia co owa sztuka miała we flakach.

Osobiście wolę sobie sama złowić kolację, ewentualnie zamówić pizzę i walnąć okocimka z żalu braku brania.

Nara

Jeśli była jak piszesz z nadętym bebechem to bardziej obastawiał bym inna teorię niz lokator- sieci wyjęto z wody po czasie dłuższym niz 24H od zastawienia. wtedy zaczynają działać bakterie i dochodzi do rozkładu tkanek -znam rybaków którzyz powodu sztormu niemogli wyjąć sieci a gdy to zrobili starali się jaknajwiecej odzyskać robiac filety -choc mięso już samo odlaziło od osci.........

a ja mam pytanie. Kolega złapał nie dawno parę płoci po obraniu i wypatroszeniu włożył do lodówki i po jakimś czasie wylazło z jednej coś długiego (jak na płotkę) w kolorze białym i podobno sie wiło tzn jeszcze żyło. Co to może być?? Ryba wypatroszona... :???::roll:

raczej spytał bym się w jakim stanie kolega patroszył ryby :wink: - moze za dużo świerzego powietrza zaszkodziło :cool: tasiemiec żyje w przewodzie pokarmowym a nie w mięśniach ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A co to za choroba?? Sorka za jakośc ale telefonem robione

Tam gdzie łowiłem te płoteczki każda takie kropki miała

Nie jestem znawca ale z fotki wyglada to na CZERNIAWKE-chorobe wywolywana przez pasozyta. Jesli mimo to w gre wchodzi konsumpcja :shock: to podobno nie jest on(pasozyt)niebezpieczny dla czlowieka :!: .Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
czy jest ktoś w stanie powiedzieć co dolega tej rybie??

Pokrywa skrzelowa jej odstaje :wink:

A tak serio , to wygląda mi to na przywry skrzelowe- pasożyty odżywiające się krwią i śluzem. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do uduszenia ryby- zniszczone skrzela nie są w stanie "wychwycić" z wody odpowiedniej ilości tlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa skrzelowa jej odstaje :wink:

Nie no ubawiłem się :lol::lol:

A możesz mi powiedzieć jeżeli już jesteśmy przy chorobach, to jakiś tydizeń temu złowiłem pełnołuskiego, który nie miał części pokrywy skrzelowej(tej części która kolega "odgiął" na zdjęciu). Co mogło byc tego przyczyna? wada genetyczna, uszkodzenie mechaniczne, czy może jakies bakterie? :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam serdecznie, mój pierwszy post tutaj i mam małą proźbę moglibyście spojrzeć na zdjęcia i powiedzieć mi co to za choroba, jak ją leczyć, cokolwiek(dzisiaj złowiłem karpia w swoim stawie i zrobiłem zdj)

z góry dzięki za odpowiedź

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8d1bc7099163316.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/902b12551d9ee060.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a62d45cc79ecd9b9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ac292debc9c2a8d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gdy ryba ma pijawkę to co mogę zrobić?

Możesz zdjąć pijawkę. :D

KarolB z tym sypaniem wapna to nie takie hop-siup znasz odczyn wody przynajmniej? Z chorobami ryb to zwróć sie lepiej na forum oczek wodnych, jakichś hodowców ryb, może akwarystów? Chorób jest dużo, a objawy często podobne, fachowe oko jest tu potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam,
Posiadam staw o wymiarach 10x15m i głębokości 1,2m. Zaobserwowałem ostatnio, że karpie są apatyczne i wypływają do lustra wody, a na stronie grzbietowo-ogonowej mają białe plamy. Innych gatunków ryb, znajdujących się w stawie to nie dotyczy.
Czego mogą to być objawy i co zastosować?
Będę wdzięczny za pomoc
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.