Skocz do zawartości
tokarex pontony

Skawa i Soła


adamo19666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym roku łowić na tych 2 rzekach.

Orientujecie się może czy w ogóle warto tam sie udać na ryby? Nie wiem jak tam z rybkami [interesują mnie najbardziej odcinki blisko ujścia z Wisłą]

Występują tam pstrągi? bo one mnie najbardziej interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak dla mnie to tylko spinning...

Chodzi mi o to, że mam do wyboru to, albo mizerne szczupaczki na jednym jeziorku [takie do 40cm] bo inne wykłusowali...

a może wędkował ktos z was w dolnych odcinkach tych rzek...?

chodzi mi gółownie o kwestie pstrągów, bo wiem na 100% że jest dużo okoni i kleni, mysle, że jazie tez będą... Ale chodzi głównie o pstrągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że na Skawie przy ujściu do Wisły pstrąga nie ma, zresztą w ogóle to co się stało z tą rzeką przez ostatnie kilkanaście lat to porażka, tragedia i .... w ogóle słów brak.

Kiedyś piękna rzeka, teraz totalne bezrybie, przynajmniej na dole.

Jaz w Grodzisku całkowicie i skutecznie uniemożliwił rybom migrację w górę rzeki, każda powódź spłukuję rybę do Wisły, a 2 lata temu były 4...

Jest trochę szczupaka, ale bez rewelacji, drobnego okonia, klenia - kiedyś przy ujściu do Wisły były piękne okonie, sandacze - teraz martwa woda.

Z Sołą jest troszkę inaczej, ale tez bez rewelacji -zależy w którym miejscu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że na Skawie przy ujściu do Wisły pstrąga nie ma
zgadzam sie.
Kiedyś piękna rzeka, teraz totalne bezrybie, przynajmniej na dole.

Z Sołą jest troszkę inaczej, ale tez bez rewelacji -zależy w którym miejscu
tutaj mam całkiem odmienne zdanie.Wskawie jest brzana ,swinka sporo klenia a na sole(przynajmniej w ok oświecimia) porazka totalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świnki na Skawie trochę jest, ale to nie to samo co kiedyś.

Przedtem jak się stało na wale i świnka żerowała to widziałeś jedno wielkie złoto i nierzadko trafiały się sztuki po 50 cm. Teraz to trzeba znać miejscówki, gdzie ona siedzi. Brzany jak na lekarstwo, klenia trochę jest, ale drobnego, aczkolwiek namierzyłem latem takiego ponad 60 cm, ale to też rzadkość. Naprawdę na Skawie jest cieniutko - łowię na niej od 30 lat, tam się uczyłem wędkarstwa i wiem co mówię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Również zgadzam się z pet87. Wędkuję na Sole ponad 25 lat, najczęściej na odcinku oświęcimskim. Dawniej zdarzało się z wiosny trafić pojedynczego pstrąga, ale od dobrych kilku lat taka sztuka mi się nie udała, jak również nikomu z moich znajomych, więc raczej ich po prostu nie ma. Stada dużych świnek, których w tym rejonie było masę, też należą już do przeszłości. Brzanę widziałem w zeszłym roku jedną!!! (ale za to sporą, tak na oko ok. 80cm), a nad wodą jestem na prawdę często. Największy mój zawód zeszłego roku - prawie zupełny brak klenia, którego na tym odcinku zawsze było mnóstwo i łowiło się bez większych problemów kilka sztuk z jednego przejścia. W zaszłym roku - pustynia!!!. Jedynie okonki brały jako-tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.