Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łódź wiosłowa SUN 370


franko111

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

jezeli rozmawia Pan z K.R. to ostrzegam przed oszustem (ewentualnie A. G.). niestety kupilem od niego lodke i dalem sie nabrac na zakup bubla. mam juz prawomocny wyrok sadu ale podejrzewan ze egzekucja nie bedzie latwa. to tak na wstepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K. R. tak z tą osobą się kontaktowałem, mogę wiedzieć jakie wady miała ta łódż ,że oparło się o sprawę w sądzie jest to dla mnie ważne bo łódka jedzie do mnie . Jeżeli nie chcesz pisać na forum to prosiłbym o info na pw, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to ze nie chce bo mam wyrok sadowy a ten czlowiek to po prostu oszust, zreszta moge Ci wkleic albo wyslac na maila korespondencje z nim, ale nie chce m sie tu pisac bo duzo tego, moze gg? a w skrocie lodka jest wykonana z takiej ilosci materialu ze laminat caly plywa i nie wiem czy na wodzie nie zrobilaby sie dziura od nacisku - nie zaryzykowalem sprawdzania. napisalem Ci na gg wiadomosc (902064)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

OK

W takim razie otrzymał Pan łódkę dla klienta z Kowar ktory chciał tańszą łódż.

W trasie chlopaki byl cały dzień i wyszło takie opóźnienie wiec przyjazd ok 1 w nocy nie był planowany.

W ciagu kilku dni będe jechał do Warszawy z łodziami i przywiozę porpawną łódkę dla Pana.

Swoją drogą rozumiem Pana rozczarowanie ( dwukrotne ) ale żeby obdzwaniać pół augustowa ?

Może i żyjemy w czasach gdzie wielu chce oszukiwać ...

Jakiego koloru ma Pan klapki i łąwkę w łodzi ?

Temat zamkniemy w ciagu 5 dni roboczych.

Pozdrawiam

R. K.

takiego maila dostalem gdy wyslalem wiadomosc ze mnie oszukal. ostrzegam ze jest sprytny - lodke przywiozl o 1 w nocy zebysmy nie mogli zobaczyc jak jest wykonana chociac byl umowiony z dostawa na 13 potem na 18 itd. ale ostrzegam ze jak dasz poznac ze go rozgryzles przestanie odbierac telefony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zreszta dam Ci tel do firmy jak bedziesz chcial zadzwonic to pogadamy przez tel. (413628562). przepraszam ze pisze tak troche w tonie zabawnym bo mnie juz dawno emocje opadly a Ty dopiero wydajesz pieniadze i byc moze nerwy przed Toba (albo juz zaplaciles zaliczke - ja na 1500 dalem sie naciagnac na start). Powiem Ci jeszcze ze lodka gdyby byla wykonana prawidlowo bylaby sliczna - rozmawialem z czlowiekiem od ktorego KR odkupil forme i on twierdzil ze gdy jeszcze robil te lodki to materialy kosztowaly okolo 3500 wiec niemozliwe jest wykonanie tej lodki za 2800 a tym bardziej taniej. zreszta zobacz sobie w necie kiedys dareco robil lodki z tej formy - texas 390 - identyczna, rozmawialem z nimi kosztowala u nich chyba 4800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

w slizg to moze i ona by weszla tylko nie wiem czy naprezenia jakie wtedy powstana nie spowodowalyby ze silnika szukalbys na dnie, jesli umiesz plywac :) w tym wykonaniu co ten czlowiek "sprzedaje" to co najwyzej silniczek elektryczny. a dziekowac nie masz za co, nie zdazylem przestrzec franko111 i niestety jest w plecy tak samo jak ja wiec mam nadzieje ze innych zdaze ostrzec oby tylko fora czytali, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co tu opisał kolega Poul29 , niestety okazłao się prawdą.

Napiszę coś więcej po wizycie u adwokata.

Dodam jeszcze ,ze te łódki nie posiadają certyfikatu, dzwoniłem do Polski Rejestr Statków W Gdańsku

nie ma tych łódek w bazie ani łódek ani p. K. R. jako producenta.

A firma SUN VITO to fikcja, nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma firmy? I sprzedaje wystawiając faktury? Chcesz go utruć to podkablujcie go do skarbówki! Zaraz zrobią z nim porządek, choć nie lubię kapowinictwa takich s..synów trzeba tępić.

Łódka ładna i pewnie bym też się skusił, ale wcześniej kupiłem już coś takiego: http://otomoto.pl/lodka-delfin-390-transport-raty-tanio-B197603.html

i właśnie trochę mi brakowało jednej długiej bakisty jak mają to Wigry. Co do mojej łodzi to jestem z niej zadowolony, pod dużą falę pruje aż miło i jest bardzo stabilna. Sprzedawca też spoko, certyfikat dostałem, nawet proponował mi pewne przeróbki stosownie do moich potrzeb, ale ostatecznie kupiłem standard. Trzeba jednak mieć uwadze, że ta łódka powiedzmy szczerze, za droga nie jest. Spodziewałem się, że może być słaba ale jest OK. Laminat w kilku miejscach delikatnie się ugina i wynika to z niedostatecznie rozprowadzonej pianki (tak mi się wydaje) - ale tylko wewnętrzna skorupa, szczególnie przy zgięciach na podłodze. Żeby to zniwelować położyłem na podłogę specjalną matę, ale nie gumową bo ta jest za ciężka. Zewnętrzna powłoka jest OK. Ławki też mogły być mocniejsze bo sprawiają wrażenie słabych, ale mój 2m kolega postanowił na niej stanąć i nic się nie stało. Może jestem przewrażliwiony. Mogę więc ją wszystkim polecić, ale fajerwerków proszę się nie spodziewać. Jeżeli jeszcze raz bym miał kupować to wybrałbym tą samą, ale dopłaciłbym żeby przy wykonaniu dołożyć jeszcze trochę materiału.

Posumowując chcesz prawie 4m łódź w 3-4 bakistami nie masz szans żeby kupić ją za 3000-3500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maras5 ma absolutna racje, nie mozna sie ludzic ze ktos zrobi lodz zgodnie ze sztuka dokladajac do niej, jezeli cena wydaje Wam sie atrakcyjna za nowa lodke to natychmiast powinno Wam sie wlaczyc czerwone swiatlo ze macie do czynienia z naciagaczem jak w przypadku KR z Augustowa. dlatego tak cenne sa uwagi wszystkich kupujacych. zawsze mozna kupic okazyjnie lodke ale tylko i wylacznie uzywana. co do lodki ktora kupiles ciekaw jestem jak wypadl test z kamiennym podlozem przy dobijaniu do brzegu. swoja droga moalem okazje plywac lodka podobna do sun370 ale wykonana perfekcyjnie i to nawet z tego samego miasta. zamierzam ja kupic wiosna, firma nazywa sie solarski i moze to drobiazg ale na lodce znajduje sie tabliczka znamionowa z parametrami. wczesniej nie zwracalem uwagi na takie "szczegoly" ale doswiadczenie z oszustami robi swoje.

a co do skarbowki to juz z nimi rozmawialem i czekam na zwrot z sadu oryginalnych dokumentow, bo ten idiota nawet nie wie ze jako producent moze wystawic tylko paragon lub fv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarsky ma fajne łodzie, co do jakości nie wypowiadam się bo nie miałem z nimi do czynienia. Widać jednak po cenie, że różnica jest znaczna. Chciałem kupić Wigry, też tania nie jest, ale chciałem z ławkami z przodu. Mam dwóch chłopaków i wolę mieć ich cały czas przed sobą na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego sie nie zdecydowalem od razu na solara poniewaz w sun370 jest duzo wiecej miejsca siedzacego z przodu lodzi, a tez chcialem zaczac zabierac na ryby syna. ale nie zaryzykowalbym zabrania go na taka lodke. i dlatego jak sobie pomyslalem ze narazalbym zycie mlodego to obiecalem sobie ze nie odpuszcze oszustowi i podalem go do sadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz poszlo szybciutko, wyrok juz mam, a ten glupek nawet nie odebral z poczty wezwania do sadu. mysle ze podal na umowie sprzedazy falszywy adres ato juz bedzie sprawa karna :) zobaczymy co komornik ustali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u adwokata. Na tą chwilę sprawa w toku nie mogę podać szczegółów.Pan Krzysztof R. jest wiernym czytelnikiem tego forum i tu go serdecznie pozdrawiam :cool: Panie krzysztofie może jakiś komentarz?

Tutaj znajdziecie informację czy kupowana łódź ma certyfikat , warto to sprawdzić przed zakupem.

WYKAZ WYDANYCH CERTYFIKATÓW NA JEDNOSTKI REKREACYJNE Stan na dzień 31-01-2012

http://www.prs.pl/pages/obszary/certwyrob/dyrektywa94/jednrekr_pl.pdf

I tak jak pisałem łódka SUN 370 nie widnieje w tym wykazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety muszę dołączyć do oszukanych. Kupiłem łódkę od słynnego K.R. i (dzięki opatrzności) zapłaciłem przelewem (na dane żony ) ale podałem wszystkie dane dotyczące zakupu tzn że za fv bez numeru, łódź itd. Spieszyłem się ze względu na limitowany czas jazdy (tachograf) więc za normalne przyjąłem że; fakturę VAT, świadectwo PRS, tabliczkę znamionową dośle pocztą, brakujące części kurierem. Mowa tu jest o transakcji z połowy października. Późniejsze próby nawiązania kontaktu "0", nie odbiera telefonu, brak odpowiedzi na maile, nawet rozmowa z ojcem który prowadzi dość konkretną działalność w Augustowie - to wszystko bez skutku. Ja zajmuję się profesjonalnie handlem łodziami wszelkiego rodzaju łącznie z importem i exportem. Dałem się nabrać jak dziecko, mimo tego że, to K.R. nawiązał ze mną kontakt, zaufałem, nie sprawdziłem wiarygodności istnienia firmy itd. Po ostatniej próbie wyegzekwowania faktury (nie mogę tej łodzi sprzedać bo oficjalnie nie mam jej na stanie) podjąłem decyzję wystąpienia na drogę sądową o oszustwo i niedopełnienie obowiązków fiskalnych. Jakie będą rezultaty, życie pokaże. W każdym bądź razie dla zasady nie zrezygnuję z doprowadzenia sprawy do końca, to nie tylko jest oszustwo jeśli chodzi o jakość i wykonanie ale też ignorancja i lekceważenie drugiego człowieka. Jeśli ktoś z forowiczów chciałby porozmawiać na ten temat to zapraszam na Skype mój adres: jary6465.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Juan, jesli przyda sie moja pomoc w sadzie, na policji lub w US to sluze pomoca jako swiadek i osoba tak samo oszukana jak Wy. W moim przypadku posiadana korespondencja wystarczyla do uzyskania wyroku sadowego, mam nadzieje ze Wam tez pojdzie gladko. Ciekaw jestem Juan co powiedzial jego ojciec chociaz po efektach tej rozmowy chyba moge sie domyslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O proszę siema chłopaki , cóż za wątek :shock:

Posłuchajcie osobiście nie znam tego szeryfa i producenta ale miałem okazję z nim rozmawiać przez telefon odnośnie dystrybucji tych łodzi. Faktem jest, że mój dobry kolega dokonał transakcji z producentem odnośnie łodzi. Były wytyczne odnośnie większych nakładów materiałowych na konstrukcje ( wzmocnione ściany dolnej części łodzi , oraz rufy )

Oczywiście nie ma problemu będzie wszystko jak ustaliliśmy z kolegą , tak zapewniał ów kolo olo. Mało tego podane zostały numery rej łodzi które obiecał nakleić ( to było nasze świadome działanie na jego niekorzyść ) w celu wytypowania tej naszej konstrukcji która miała być mocniejszą. Kiedy przyjechał transport z trzema łodziami jak się nie mylę do Kowar pytamy która jest nasza a kierowca na to :

" wybierzcie sobie " hahahahahahahahaha

Generalnie łódka nie jest złą. Rewelacyjnie zachowuje się na bocznych falach przy wietrze 7m/s , jest stabilną. Nie posiada żadnych wad ukrytych , laminat nie pęka , a górny pokład dość mocno usztywnia całość. Jedyny manament to, że producent nie montuje korka spustowego który trzeba zakupić i wmontować. To tyle na temat łodzi z mojej strony. Nie jestem właścicielem ale brałem udział w przekazaniu wytycznych dla kolegi który nie dał się w rozmowach handlowych z owym producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jeżeli otrzymaliście łódkę sun 385 z tabliczka znamionowa i certyfikatem (bo na taka łódkę posiada dokumenty) to faktycznie możecie mieć coś nadającego się do pływania. Natomiast produkt SUN 370 jest przygotowany dla naiwnego klienta, którego być może uda się oszukać. Rozmawiałem z Urzędem Morskim w Gdyni i po mojej skardze KR będzie miał od nich kontrolę. Pamiętajcie, że gdziekolwiek kupujecie łódkę, producent ma obowiązek dostarczyć co najmniej certyfikat zgodności (certyfikat bezpieczeństwa nie jest wymagany), instrukcję obsługi i bezwzględnie tabliczkę znamionową trwale umieszczoną na łódce. Ja ze swojej strony uruchomiłem już egzekucję komorniczą, zobaczymy co ustali Komornik. Kolejnym krokiem będzie doniesienie do Urzędu Skarbowego. Rozmawiałem już z US w Augustowie i oczywiście producent ma obowiązek udokumentować sprzedaż FV lub paragonem. Umowa kupna-sprzedaży jest niedopuszczalną formą sprzedaży przez producenta. Wiec nie dajcie się oszukiwać, a o poszukiwaniach Komornika napisze jak coś ustali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.