Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łódź wiosłowa SUN 370


franko111

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli otrzymaliście łódkę sun 385 z tabliczka znamionowa i certyfikatem (bo na taka łódkę posiada dokumenty) to faktycznie możecie mieć coś nadającego się do pływania. Natomiast produkt SUN 370 jest przygotowany dla naiwnego klienta, którego być może uda się oszukać. Rozmawiałem z Urzędem Morskim w Gdyni i po mojej skardze KR będzie miał od nich kontrolę. Pamiętajcie, że gdziekolwiek kupujecie łódkę, producent ma obowiązek dostarczyć co najmniej certyfikat zgodności (certyfikat bezpieczeństwa nie jest wymagany), instrukcję obsługi i bezwzględnie tabliczkę znamionową trwale umieszczoną na łódce. Ja ze swojej strony uruchomiłem już egzekucję komorniczą, zobaczymy co ustali Komornik. Kolejnym krokiem będzie doniesienie do Urzędu Skarbowego. Rozmawiałem już z US w Augustowie i oczywiście producent ma obowiązek udokumentować sprzedaż FV lub paragonem. Umowa kupna-sprzedaży jest niedopuszczalną formą sprzedaży przez producenta. Wiec nie dajcie się oszukiwać, a o poszukiwaniach Komornika napisze jak coś ustali.

Witam.Jeśli przydadzą ci się te informacje to często jest u ojca w firmie na Tytoniowej 7.Wiem bo dzwoniłem na telefon stacjonarny i podszedł do telefonu.Zrobiłem mu przelew zaliczki na konto żony Justyny WEST MARINE na kajaki i przyczepę i nie zrobił sprzętu,a zaliczki nie oddał.Jeszcze napisał w mailu że przelew zrobił Oszust.Jako dane adresowe podał SAN VITO.Będę wdzięczny za jego adres zameldowania i jakieś dodatkowe informacje na jego temat,bo chcę zgłosić sprawę do prokuratury.Mój numer to:692781133.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jak tylko komornik coś ustali od razu napisze, mam nadzieje ze podał fałszywy adres, już rozmawiałem z policją, wtedy będzie to oszustwo a i kwota jest wystarczająca do wszczęcia śledztwa. Tym bardziej jeśli pokrzywdzonych będzie więcej to wtedy dostanie wyrok bez zawiasów, ale to potem. Ja cierpliwy jestem i mogę go ścigać latami po sądach. Jaossa jeśli nie chce Ci oddać zaliczki to sprawę masz prostą, natychmiast idź na Policję i zgłoś wyłudzenie, jeśli kwota jest powyżej 200 PLN chętnie się tym zajmą. Na umowie napisał adres Młyńska 58, ale nie odbierał korespondencji z tego adresu. A co do cwaniaka marviz, to chyba raczej jest głupcem, zapłaciłem za łódkę 3100 (tyle co za wózek dzieciaka) do tego dochodzą koszty sądowe i komornicze, odsetki - jest mi już winny ponad 4000, a przecież coś tam musiał zapłacić za materiały, transport - toż to rodzina musi być dumna z takiego biznesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko komornik coś ustali od razu napisze, mam nadzieje ze podał fałszywy adres, już rozmawiałem z policją, wtedy będzie to oszustwo a i kwota jest wystarczająca do wszczęcia śledztwa. Tym bardziej jeśli pokrzywdzonych będzie więcej to wtedy dostanie wyrok bez zawiasów, ale to potem. Ja cierpliwy jestem i mogę go ścigać latami po sądach. Jaossa jeśli nie chce Ci oddać zaliczki to sprawę masz prostą, natychmiast idź na Policję i zgłoś wyłudzenie, jeśli kwota jest powyżej 200 PLN chętnie się tym zajmą. Na umowie napisał adres Młyńska 58, ale nie odbierał korespondencji z tego adresu. A co do cwaniaka marviz, to chyba raczej jest głupcem, zapłaciłem za łódkę 3100 (tyle co za wózek dzieciaka) do tego dochodzą koszty sądowe i komornicze, odsetki - jest mi już winny ponad 4000, a przecież coś tam musiał zapłacić za materiały, transport - toż to rodzina musi być dumna z takiego biznesu :)

Na policji już byłem,a pozew prawnicy radzą złożyć zbiorowy to na 100% gość się nie wiwinie od odpowiedzialności i będzie sprawa karna z urzędu.Proszę o kontakt jeszcze więcej osób oszukanych przez Krzysztofa R. mój e-mail jaossa@wp.pl Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontakt wysłałem i oczywiście chętnie pomogę. Także namawiam wszystkich oszukanych przez chciwego KR do występowania na drogę sądową, nie wolno pozwalać oszustom na bezkarne działanie!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dopisałem łobuza do Krajowego Rejestru Dłużników wiec kredytu już chyba nie dostanie nigdzie do momentu spłaty długu bo wtedy niestety go będę musiał wykreślić, ale jak go znam to potrwa to dość długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze działania już odniosły skutek, widać to nawet po aukcjach allegro/otomoto . Niektórzy sprzedawcy wykasowali z treści ogłoszenia " posiada certyfikat" .Widać szybko się rozniosło po "branży" . Ale jeszcze kilku naciągaczy zostało tak że życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

widze ze cos cisza w temacie, u mnie komornik ustala mozliwosc egzekucji wyroku, ale podejrzewam ze jako oszust recydywista zabezpieczyl sie przed tym, wiec byc moze bede musial sprzedac jego dlug firmie windykacyjnej. najwazniejsze zeby jak najwiecej osob czytalo takie wiadomosci zeby zlodziej juz nie mogl oszukiwac wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do wszystkich ktorych ten oszust naciagnal na wplate zaliczki o podanie mi na maila numeru konta na ktory przelewaliscie pieniadze. komornik mu blokuje po kolei konta, a podejrzewam ze ma kilka ukrytych. prosze o pisanie na maila pawel@telcent.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

tak sobie przegladam ten temat i co mi się rzuca w oko to pisanie posta po poście przez jednego czlowieka -pewnie pokrzywdzonego lecz z tego co pisze zaraz może się stać też i oskarżonym ( ochrona danych osobowych) .jakoś administracja forum nie zwraca na to uwagi ale to dotyczy i ......... . Widać że temat przysechł -ciekawym czy gość jeszcze coś sprzedaje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przegladam ten temat i co mi się rzuca w oko to pisanie posta po poście przez jednego czlowieka -pewnie pokrzywdzonego lecz z tego co pisze zaraz może się stać też i oskarżonym ( ochrona danych osobowych) .jakoś administracja forum nie zwraca na to uwagi ale to dotyczy i ......... . Widać że temat przysechł -ciekawym czy gość jeszcze coś sprzedaje :?:

Witam .

To nie jedna osoba ciągnie ten wątek.

A pan R.K. z Augustowa ma kolejną sprawę w toku i na tym się nie skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przegladam ten temat i co mi się rzuca w oko to pisanie posta po poście przez jednego czlowieka -pewnie pokrzywdzonego lecz z tego co pisze zaraz może się stać też i oskarżonym ( ochrona danych osobowych) .jakoś administracja forum nie zwraca na to uwagi ale to dotyczy i .........

Proponuję zacząć "zwracać uwagę" przede wszystkim od siebie bo administracja forum na szereg istotnych rzeczy w związku z aktywnością na tym forum wyraźnie zwraca uwagę już na etapie rejestracji - Patrz regulamin forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pisze zaraz może się stać też i oskarżonym ( ochrona danych osobowych)

Z wątku wynika że kolega ma wyrok sądu, wyroki są jawne, więc podając do wiadomości publicznej informacje że pana taka a taki go oszukał, w żaden sposób nie lamie prawa. Powiem więcej jak chcesz to możesz dostać odpis tego wyroku, sądy zazwyczaj liczą około 6 zł za stronę A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku wynika że kolega ma wyrok sądu, wyroki są jawne, więc podając do wiadomości publicznej informacje że pana taka a taki go oszukał, w żaden sposób nie lamie prawa. Powiem więcej jak chcesz to możesz dostać odpis tego wyroku, sądy zazwyczaj liczą około 6 zł za stronę A4.

WIĘC proponuje żebyś sie udał do sądu po odpis jako osoba postronna -ciekawe co usłyszysz ????? Nastepnie informuje ze nalezy zwracac uwagę na to co się pisze ( dane typu nr dow,pesel i inne tego typu) mogą posluzyć jako dowód w sprawie i pan X ( ten co sprzedał łódkę czy coś takiego) zagladajac na ta stronkę może zaządać zadość uczynienia za straty moralne ( pomimo wyroku skazującego ) od pana Y ( poszkodowanego przy zakupie łódki czy czegoś tam ) a to moze przekroczyć zyski zwiazane ze skazaniem i odszkodowaniem od skazanego -----należy takie zeczy brać pod uwagę FORUM JEST OGLNIEDOSTĘPNE. Wreszcie się temat ruszył moze jakieś nowe wiesci kogo jeszcze oszukano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz już dostawałem odpis wyroku będąc osoba postronną:P

Powiem Ci więcej! Jak masz ochotę to możesz się wybrać na każde ogłoszenie wyroku(pod warunkiem jawności posiedzenia) i po jego uprawomocnieniu trąbić o tym w każdym środku przekazu jaki sobie tylko wyobrazisz:P

Oczywiście prawdą jest to że nie powinno się ujawniać danych wrażliwych takich jak pesel, nr dowodu, nr paszportu. Nie zauważyłem żeby takie dane padły w temacie... Ujawnienie że pan taki a taki mnie oszukał, nazwa firmy jej adres nr konta bankowego, kwota na jaką oszukał itd. warunkiem jest posiadanie prawomocnego wyroku.

Sytuacja o której piszesz zaistniała by w przypadku gdyby poszkodowany udostępnił dane wrażliwe, czyli taki które dostając się w ręce niepowoływane mogły by służyć np kradzieży tożsamości(pesel, nr dowodu). Bez zgody oczywiście nie można też publikować wizerunku prawomocnie skazanego oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poul29

Ulubiona metoda połowu: spining

Pomógł: 1 raz

Wiek: 40

Dołączył: 02 Lut 2012

Posty: 19

Skąd: Kielce

Wysłany: 15-02-12, 20:29

--------------------------------------------------------------------------------

a widzisz poszlo szybciutko, wyrok juz mam, a ten glupek

prosze o kontrakt na maila, posiadam pesel, nr dowodu itp.Jak widać problem może być -moim celem nie jest wybielać skazanego lecz aby pokrzywdzony nie narobił sobie problemów ,bo w nerwach mozna wiele zła SOBIE zrobić .wystarczy podstawiona osoba i udostępnienie danych reszta to tylko prawo .Należy sobie pomagać -nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialnośći !!!!! CZY NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapa z całym szacunkiem ale przejąłeś się bardzo obroną oszusta, cóż wolno Ci w końcu to tylko forum, ale chyba trudno byłoby Ci tu zobaczyć cokolwiek niezgodnego z prawem, ale mniejsza z tym. Jaossa egzekucja komornicza jest bezskuteczna, chłopiec myśli ze jeśli się wyprowadzi od tatusia i zrobi rozdzielność majątkową to jest bezpieczny przed windykacją. daj znać gdy będziesz miał prawomocny wyrok sądu bo tutaj istotne są koszty. ja już go dopisałem do KRD (mala pociecha ale przynajmniej będzie miał trochę problemów z jakimikolwiek kredytami - chyba ze oszuka wystarczająco dużo ludzi i starczy mu gotówki).

mam już trochę wiedzy o jego ukrytym majątku ale to wiedza nie dla komornika tylko dla firmy windykacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zaciekawił mnie ten post i uwaga - znalazłem znów chyba tego samego typa.

http://allegro.pl/lodz-wioslowo-motorowa-t370-i2515896437.html

Cena do negocjacji, bez umowy, paragonu czy faktury VAT. Przywóz tylko w nocy, bo tak wypadają transporty....żenada.

Koleś dalej działa i nabija ludzi w butelkę. Dzięki Panowie za rady, wyleczyłem się z tego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Już za tydzień sprawa karna z wyżej wymienionym w roli oskarżonego.Zobaczymy co z tego wyniknie.Postaram się wtedy opisać bardziej szczegółowo jego metody działania w celu ostrzeżenia przed robieniem z tym typem pseudointeresów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.